Amerika Dil Okulları

AMERİKA

Özgürlükler ülkesi olarak bilinen Amerika bilindiği gibi 50 farklı eyaletten oluşur.Her eyalette yer alan birbirinden kaliteli okullar,Amerika hayalini gerçekleştirmek isteyen öğrenciler için dil eğitiminde en çok tercih edilen ülkelerin başında gelmektedir.

Günümüzde fırsatlar ülkesi olarak değerlendirilen; eğitim, bilim, sanat ve teknoloji de dünyanın en gelişmiş ülkelerinden biri olan Amerika’da dil eğitimi alınabilecek birçok şehir bulunmaktadır. En çok tercih edilen şehirler;  New York, Boston, Chicago, Miami, Washington,San Francisco, Berkeley, Santa Barbara, Los Angeles, ve San Diego’dur.  Bu şehirlerin hepsinden birbirinden kaliteli dil okulları bulunmaktadır.

Amerika’da dil okullarının ACCET, AAIEP, ALTO gibi kurumlar tarafından akredite edilmesi  okulların kaliteleri konusunda bir göstergedir. Bu kurumlara üye olan okullar öğretmen, müfredat, fiziksel ortam, öğrenci hizmetleri vb. konularda bir kalite standardına sahip olup olmadıkları konusunda denetlenirler.  Endless Abroad olarak denetimleri yapılmış okullara öğrenci göndereyi tercih ediyor ve yönlendirmelerimizi bu doğrultuda yapıyoruz.

Öğrencilerin vize alabilmeleri için dil okullarının haftalık en az 18 saatlik programlarına kayıt yaptırmaları gerekmektedir. Genel İngilizce programlarına başlamak için herhangi bir dil seviyesi şartı yoktur. Sınıf mevcudu okulun kalite ve standartlarına göre 12-16 kişi arasında değişmektedir. Öğrenciler varışlarının akabinde İngilizce sınavına girmek zorundadır.Aynı seviyede bulunan öğrencilerle aynı sınıfta eğitim alarak öğrenme sürecindeki tüm aşamalar dengede tutulur.

Dil eğitimi için oldukça popüler ülkelerden biri olan Amerika’ yı alternatifi olan ülkelere göre elverişli kılan birçok etken vardır. Dil okullarının çeşitliliği, isteyen öğrenciler için kampüs içinde verilen İngilizce eğitimi, dil eğitimi akabinde öğrencilere lisans ve yüksek lisans’a devam edebilmede tanınan kolaylıklar, sahip olduğu kültürel çeşitlilik, zincir okulların birden çok şehirde bulunması bunların arasında sayılabilir.

Amerika’da Konaklama

Amerika’da Konaklama

Amerika’da seçtiğimiz dil okulun konaklama alternatifleri ve öğrencilerimizin isteklerine göre karar verilir. En çok tercih edilen konaklama seçenekleri; aile yani, öğrenci apartmanları ve öğrenci yurtlarıdır.

Aile yanı: Eğer ki dilinizi ve arkadaş ortamınızı genişletmek ve başka kültürlerden insanlarla yaşamak istiyorsanız gittiğiniz ülkedeki aile yanında kalmanız size iyi bir alternatif olabilir. Böyle bir tip durumda aileler size evin 1 odasını vereceklerdir ve kaldığınız süre zarfında evi ortak kullanabileceksiniz. Aile yanı seçenekleri yemekli ve yemeksiz olarak ayrılmaktadır. Öğrencinin isteğine göre gitmeden önce seçenekleri belirliyoruz.

– Öğrenci yurtları/ apartları: Her dil okulunun öğrenci yurdu olmamakla birlikte.Bu yurtlarda genellikle 2 kişilik kalma olanağı ile çalışma masası, gardırop, banyo bulunmaktadır. Ortak mutfak bu konaklamaların çoğunda bulunmaktadır.