İngiltere’de Eğitim Almanın Tam Zamanı

Dil eğitimi denildiğinde akla gelen ilk ülkelerden biridir İngiltere. 23 Haziran 2016’da İngiltere’de yapılan referandumla, AB’den ayrılma yanlıları yüzde 52’lik oy oranına ulaşırken, birlikte kalmak isteyenler yüzde 48’lik oy oranında kaldı. “Brexit” olarak da adlandırılan ayrılma kararı üzerine dünya genelindeki borsalarda ciddi düşüşler olurken, İngiliz sterlini önemli oranda değer kaybetti.

İngiliz Sterlinin değer kaybetmesi, İngiltere’de eğitim almak isteyen öğrenciler için bu durum tam anlamıyla fırsat dönüştü. Eylül 2015’te 4.70 TL’ye kadar çıkan Sterlin’in, Temmuz 2016’da 3.95 TL- 4.00 TL bandında seyretmesi öğrencilerin toplam maliyetlerini önemli bir oranda azaltmıştır.

Birçok ülkede olduğu gibi, İngiltere’de ki dil okullarında dönemsel olarak indirim yapılmakta ya da var olan indirimlerini yenilemektedir. İngiltere’de yer alan okulların %15 ile %25 arasında değişen indirimleri ve Sterlin’in Türk Lirası karşısında değer kaybetmesi özellikle İngiltere’de eğitim isteyen öğrenciler için büyük bir fırsata dönüşmüştür.

 

İngiltere ‘de eğitim almak isteyen öğrencilerimiz kendilerine en yakın ofisimizle iletişime geçebilir, gerekli yardım ve bilgilendirmeyi alabilirler.