Yurtdışında Yüksek Lisans

htmlimage

YURTDIŞINDA YÜKSEK LİSANS

Üniversite mezunu olan herkesin hayalidir yüksek lisansını yurtdışında yapmak. Bunun için öğrencilerden hemen hemen her başvuruda aynı belgeler istenir. İngilizce yazılmış Europass formatında CV, İngilizce bilgisini gösterir sınav skoru (IELTS veya TOEFL), Transkript, Diploma veya mezun olmuştur yazısı, 2 adet referans mektubu, pasaport kopyası, okulların ön kayıt ücreti ve amaç belirtir bir niyet mektubu ile başvuru yapılır.

Master başvurularında istenen belgelerden biri olan SOP ( Statement of Purpose) yani niyet mektubunuz okullara kabulünüz için çok önemli bir kriterdir.  Yüksek bir İngilizce ile yazılmış, hedeflerinizi ve neden bu okulda eğitim almak istediğinizi oldukça açık ve net biçimde anlatan bir niyet mektubu, bölüme kabul ve okullara prestijli görüntü açısından son derece önemlidir. Bir nevi gizli anahtardır. Bu sebepten mutlaka SOP için profesyonel bir danışmanlık hizmeti almalısınız.

gorsel-2

Okullara program başlangıç tarihinden minimum 6 ay önce başvurmakta fayda vardır. Kontenjan durumu, konaklama organizasyonu, farklı okul tercihleri, okul kabul belgelerinizin gelmesi ve vize işlemleri açısından bu süreler çok önemlidir. Ayrıca mutlaka ama mutlaka okulların DEADLINE larına dikkat edilmelidir. ENDLESS ABROAD bu anlamda öğrencilerine destek olmaktadır. Ayrıca bu süreç içinde okullarla olan yazışmaları ön kayıt ücretlerinin organizasyonu ve vize danışmanlığında da desteğimiz devam ediyor.

Ülke, okul ve bölüm seçiminde ise yine Endless Abroad siz öğrencilerine en iyi danışmanlık hizmetini veriyor. Eğitiminiz başladıktan sonra ki süreçte yine sizlerle beraber olmayı sürdürüyor.

  • Öğretim Görevlilerinin nitelikleri,

  • İlgili bölümün bağlı olduğu departmanın (Mühendislik Departmanı gibi) sahip olduğu öğretim görevlisi ve öğrenci sayısı

  • Okulun bilgisayar ve kütüphane altyapısı

  • Okulun hem Türkiye’de YÖK tarafından hem de Amerika’daki akredite kuruluşları tarafından tanınması

  • Bölümden mezun olmak için gerekli ders sayısı ve bu derslerin içerikleri

  • Program ücreti,  yaşam giderleri, genel giderler gibi toplam ücretler

  • Okulun konaklama imkanları