Brighton Pier

Brighton Boxes Blue Hourİngiltere deyince akla gelen şehirler arasındadır Brighton. Küçük bir sahil şehri olmasına ragmen her yıl 7-8 milyon civarı yerli ve yabancı turist ziyaret eder Brighton’ı. Bence tam anlamıyla bir öğrenci şehri. İngiltere’nin hemen her şehrinde olduğu gibi Brighton’da da yaşam standardı ortalamanın üzerinde ve diğer şehirlerle kıyaslandığında maddi açıdan uygun bir şehir. Okyanus kıyısı olmasının vermiş olduğu ayrı bir tatla Brighton bana keşke burada yaşamayı tercih etseydim dedirten şehirlerin başında gelir.

Brighton küçük olmasına ragmen 2 üniversiteye ev sahipliği yapar ve bu üniversiteler de listelerde üst sıraya oynayan üniversiteler arasında yer alırlar. Bunlardan biri Brighton University, diğeri ise University of Sussex’dir. Üniversite öğrencileri ve turistler sayesinde kozmopolit bir şehirdir diyebiliriz Brighton için. Sakin, düzenli, kolay ve okyanusun üzerine kurulan merkezleriyle Brighton harika bir şehirdir.

Başkent Londra’ya olan 45 dakikalık kısa mesafesi sayesinde gün içinde Londra ziyaretinde bile bulunabilirsiniz. Şehir içinde ulaşım çok rahat olmakla beraber kozmopolit yapısından dolayı ünlü mağazalar bulmak ve damak tanıdınıza uygun yemekler yiyebileceğiniz yerler bulmakta hiç zorluk yaşamayacağınız bir şehir olduğundan emin olabilirsiniz.

İngiltere’de sıkılmadan dil eğitimi alınabilecek en güzel şehirlerden biridir Brighton.

Gökhan ÖZDEMİR