Yeni Zelanda’da Dil Okulu Eğitimi

Öğrencilere çalışma izninin gelmesiyle birlikte Yeni Zelanda dil eğitimi için tercih edilen ülkeler arasında yerini aldı. Yeni Zelanda Ocak 2014 itibariyle dil okuluna kayıt yaptıran öğrencilere haftalık 20 saat çalışma hakkı tanımış, böylelikle yurtdışı dil eğitimi pazarında daha fazla yer edinmeye başlamıştır.

Yeni Zelanda’da resmi dil İngilizce olup, günlük gazeteler İngilizce yayınlanır, üniversite eğitimleri İngilizce verilmektedir. Bunun yanı sıra Konaklama maliyetlerinin, alternatifi olan İngiltere, Amerika gibi ülkelere kıyasla daha düşük olması öğrencileri Yeni Zelanda’ya çekmektedir.

yeni-zelanda30

Yeni Zelanda’da dil okulları genellikle ülkenin en büyük şehri olan Auckland’da yer almaktadır. Okullar modern ve yeni dil eğitimi teknolojileri ile donanımlıdır. Yeni Zelanda dil okullarının çoğu öğrencileri için birçok sosyal programlar sunmaktadır. Kültür ve spor etkinliklerinin yanı sıra sörf, kış aylarında düzenelenen kayak turları, gezi turları düzenlemektedir. Öğrenci böylelikle dil eğitimi alırken aynı zamanda da bu tarz etkinliklerde bulunarak pratik yapma şansı elde eder.

Yeni Zelanda’da İngilizce öğrenmek demek, dünyanın en güzel manzaralarına sahip bu ülkede stresten uzak, kültür ve eğlence dolu kentlerinin ve yeşilin her tonunu görebileceğiniz bir hayatının tadını çıkarırken aynı zamanda da İngilizcenizi geliştirebilirsiniz demektir.

Yeni Zelanda hakkında daha fazla bilgi edinmek için sitemizi gezebilir ya da bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Gizem SÖNMEZ
Yurtdışı Eğitim Danışmanı