Şimdi Sırada Ne Var?

secil-midikÜniversiteyi kazandığımda aklımda hep bir çalışma fikri vardı. Ailelerden ya da çevremden duyduğum ‘’hem çalışıp hem de okuyor ‘’ tabiriydi.  Üniversiteyi kazandım. Pamukkale Üniversitesi’nde Endüstri Mühendisliği bölümünde okuyorum. O kısım tamam. Peki çalışma kısmı? İşte tam bu noktada Endless Abroad Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı karşıma çıktı.

Üniversitemizde seminer vermeye geldiklerinde seminerlerine katılma fırsatım olmuştu. Seminerden çıkardığım ‘yurt dışına çıkmak çok kolay’ sonucuydu. Nedense bana hep yurt dışına çıkmak çok zor bir şeymiş gibi gelirdi. Çalışmaya başlayıncaya kadar da bu düşünce bende devam etti.

Şirketi araştırdım, onlarla çalışma isteğimi dile getirdim ve part-time olarak Denizli ofisinde çalışmaya başladım. Burada yurt dışında eğitim görmek isteyen kişilere yardımcı oluyoruz ve ayrıca onlarla sohbet ediyoruz. Zaman geçtikçe  çalışmaya başlayalı daha 2 haftayı doldurmuş olmama rağmen kendimde ki değişimi fark ettim.  Yurt dışına çıkmak çok zor diye düşünürken artık bu durum bende tam tersiydi. Örneğin, 5 dk önce ofiste konuştuğum öğrencilerin o an ofis sınırları içindeyken 1 gün sonra başka ülkede oluşu beni gerçekten şaşırtıyor hemde heyecanlandırıyor. Ne kadar harika değil mi! Harika dediğinizi duyar gibiyim :) Ama bir yandan da iç sesiniz “bu kadar basit mi ya” demekten kendini alamıyor. Ben size söyleyeyim, evet bu kadar basit. Bunu işin içine girince bizzat kendim anladım. Basit olduğunu görmek için de illaki kurumda çalışmanız gerekmiyor tabi ki..

İş hayatı herkese iyi kötü bir şeyler kazandırır. Benim kazancım iyi yöndeydi ve bu yönde de ilerlemeye devam ediyor. Bendeki bu değişimi sizinle paylaşmak istedim. Şuan hem çalışıyorum hem de okuyorum. Ne demişler, görünen dağın ardı yakındır. ben istedim başardım. Siz de yeter ki isteyin.

Seçil MIDIK
Endless Abroad Denizli Ofisi