Türkiye’nin en büyük eğitim kampı gerçekleşti

Endless Campus tarafından bu yıl 4’üncüsü düzenlenen liderlik kampı, 40 Üniversiteden 45 üniversite öğrencinin katılımıyla 17 Eylül ile 19 Eylül tarihleri arasında Bodrum’da gerçekleşti. İngiltere, Amerika, Malta, İrlanda gibi ülkelerden gelen dil okullarının kurum temsilcileri ile beraber genç girişimciler yurtdışı eğitiminin gündemini belirledi.

Endless Group tarafından 2004 yılından bu yana kurulan markaların youth marketing alanında faaliyetlerini yürüten Endless Campus’ün 17 Eylül Cumartesi günü başlayan liderlik kampı 19 Eylül Pazartesi günü sona erdi. Bodrum’daki Baia Hotel’de düzenlenen ve üç gün süren kampta eğitimler; deniz, kum ve güneş eşliğinde gerçekleştirildi.
Endless Campus Liderlik kampına bu yıl 8 bin öğrenci başvuru yaptı, mülakat ve elemeler sonucu 45 girişimci öğrencinin başvurusu kabul edildi. Endless Abroad İstanbul merkez ofisi dâhil olmak üzere Londra, Ankara, İzmir, Antalya ve Denizli şubelerinden yöneticilerin de katıldığı kampta, OHC English, UIC English, Kaplan, EC English, LSI, LSC Stanton, LAL, ACE, ESDUBAI, TLG dil okulları kurum yetkilileri ve genç girişimciler şirketin kurumsal yapısıyla beraber yıl boyu sürdürülecek yurtdışı eğitimlerinin yol haritasını belirledi.
Liderlik sürecinde Endless Campus’e gösterilen ilgilinin her geçen yıl artarak devam ettiğini belirten Endless Group Genel Müdürü Gökmen Özdemir, “Yurt dışında eğitim almak, dil öğrenmek, akademik kariyer yapmak artık zor değil. Biz de öğrenci arkadaşlarımızı bu imkânlar ve fırsatlar hakkında bilgilendirmeyi kendimize görev edindik. Bu sebeple Türkiye’de 50’nin üzerinde üniversitede temsilciliğimiz ve liderlerimiz bulunuyor. Yıl içerisinde bu liderlerimizle beraber düzenlediğimiz seminerlerle öğrenci arkadaşlarımıza birebir ulaşıyor ve kendilerini bilgilendiriyoruz” dedi.
Düzenledikleri seminerler ve eğitim kamplarıyla beraber öğrencilerin yurtdışı eğitim konusunda bilinçlendiklerini söyleyen Özdemir; “Geçen sene birlikte çalıştığımız birçok genç arkadaşımız yurt dışı tecrübesini deneyimledi. Öğrencilerin yurt dışı eğitime bakış açıları ve bu doğrultuda bilinçli hareket etmeleri bizleri memnun ediyor” dedi.