Yurt Dışında Hazırlık Programı

Her insan zamanın azlığından daima yakınır. Zamanımız bu kadar kısıtlı iken yanlış tercihler ile zamanı harcama gibi bir lükse sahip olmadığımızı biliyor ve akıllara Balzac’ın o mükemmel sözünü getiriyoruz; ‘’Zaman öldürmek en pahalı harcamadır.’’

Peki, gelecekten 2 yıl kazanmaya ne dersiniz?

Her yıl yaklaşık 2 milyon öğrenci hayallerine bir adım daha yaklaşmak için üniversite sınavına girmektedirler. Bu öğrencilerden istediği hedefe ulaşabilen kişi sayısı çok az olmakla birlikte, birçoğu hazırlık eğitimi almak zorunda kalmaktadır. Çoğu öğrenci Türkiye’de ayırdığı hazırlık bütçesiyle yurtdışında eğitim alabileceğinin bilmemektedir.

Teklifimiz bu öğrenciler için…

yurtdisinde-hazirlikYURTDIŞINDA HAZIRLIK EĞİTİMİ

İngilizce’nin gerekliliğinin artması ile birlikte, ülkemizdeki üniversitelerde eğitim dilleri %30 ile %100 oranlarında İngilizce olmuş ve neredeyse tüm bölümlere hazırlık eğitimi eklenmiştir.

Fakat ne yazık ki henüz alınan bu hazırlık eğitimleri bizlere yeterli seviyede dil bilgi ve becerisi kazandırmamaktadır. Peki, yaklaşık aynı bütçe ile yurtdışında hazırlık eğitimi nasıl alınır?

SÜREÇ

Türkiye’de 1 yılda harcanan rakamlar ile yurtdışında hazırlık eğitimi alabilir, İngilizceyi sıfırdan başlasanız dahi 9 ay sonunda istediğiniz seviyeye gelebilir, genç yaşta tecrübelerle dolu bir yıl geçirerek kariyeriniz ve hedefleriniz için önemli bir adım atmış olursunuz.

Hazırlık eğitimlerini almak için özel bir kursa ihtiyacınız olmaz. Dil okullarının genel İngilizce programlarına ortalama 9 ay süreliğine kayıt olmanız yeterli olacaktır. Öğrencinin dil eğitimi başlarken İngilizce seviyesine göre bu süre 24 haftaya da düşebilir.

Mali açıdan, öğrencilerin gideceği ülkenin kuruna göre farklı bütçeler çıkmaktadır. 24 hafta ve daha uzun dönem giden öğrencilere okulların hemen hemen hepsi özel indirimler yapmaktadır. Detaylı fiyat bilgisi için ofislerimizle iletişime geçebilirsiniz.

Hazırlık programı için, ana dilin İngilizce olduğu her ülkeye gidebilirsiniz. Öğrencilerimiz tercihlerini genellikle; İngiltere, Amerika, İrlanda ve Malta’dan yana kullanırlar. Bunun dışında Yeni Zelanda, Kanada, Avustralya’yı da tercih edebilirsiniz.

Tüm bu süreçte gerekli danışmanlık hizmeti Endless Abroad ailesi tarafından ücretsiz verilmektedir. Öğrencinin bütçesine uygun ülke ve okul seçimi, hemen akabinde vize ve konaklama işlemleri Endless Abroad çalışanları tarafından organize edilmektedir.

Yurtdışında hazırlık eğitimi ile ilgili ayrıntılı bilgi ve sorularınız için Endless Abroad ofislerimizle iletişime geçebilir, ücretsiz danışmanlık ve yerleştirme hizmetlerimizden faydalanmak için bilgi istek formu doldurabilirsiniz.