Sertifika Programları

Bugün hem Türkiye’ de hem de Dünyada eğitim alanında en önemli başlıklardan biri olan mesleki sertifika ve diploma programlarına katılmak ister misiniz?

Sertifika programları mezuniyetinize veya mevcut is tecrubenize ekleyebileceginiz en mükemmel katkı olmak yanında ve sizi bugünün iş dünyasına hazırlayan programlardır. Sertifika programlarını belli bir iş tecrübesine sahip profesyoneller, iş sahipleri ile yeni mezunlar tercih etmektedir. Sertifika programları size kendi alananızda uzmanlaşmanın yanında alanınızı değiştirmeniz konusunda da yardımcı olmaktadır.

Bugün özellikle ABD, Kanada, İngiltere ve Avustralya gibi ülkelerde hemen her alanda sertifika programı bulunabilmektedir. İktisadi İdari Bilimleri kapsayan alanlar önde gelmekle birlikte Bilişim Teknolojileri, Bilgisayar Programcılığı, Reklamcılık, Sanat, Tasarım(Endüstriyel, İç Mimari, Sahne, Grafik,…), Film Yapımcılığı ve Yönetmenliği, Oyunculuk ve Mutfak Sanatları da son yıllarda en az diğerleri kadar ilgi görmektedir.

Özellikle sanat ve tasarım programlarında; İtalya, İspanya, İngiltere ve ABD. Mutfak Sanatlarında; İngiltere, Kanada, Avustralya ve ABD. Turizm alanlarında İsviçre, Kanada, ABD ve İngiltere öne çıkmaktadır. Reklamcılık ile ilgili programlarda ise ABD, Kanada, İtalya ve İngiltere’yi, Teknoloji programlarında ise Kanada, İngiltere ve ABD’ ni sayabiliriz.

İktisadi İdari Bilimlerde ise birçok farklı başlıkta özellikle de ABD, İngiltere, Kanada ve Avustralya gibi ülkelerde ilgi çekmektedir. Farklı başlıklar sayacak olursak; İşletme ve Yönetim, Satış ve Pazarlama, Kalite ve Proje Yönetimi, Finans, İnsan Kaynakları, Halkla İlişkiler gibi alanlar öne çıkmaktadır.
Sertifika ve Diploma programlarına katılımda her üniversite veya kurumun belli koşulları olabilmektedir. Ancak ilk koşul İngilizce’dir.

Siz de geleceğe daha güvenle bakmak isterseniz ayrıntılı bilgi için bizi arayabilir ya da mail atabilirsiniz.

Ucla Sertifika Programları

Ucla Sertifika Programları

University of California Los Angeles Extension programı mesleki ilerleme kaydetmek isteyen veya farklı bir sektöre geçiş yapmak isteyen uluslararası ve Amerikalı öğrenciler için çeşitli sertifika programları sunmaktadır. Eğitimlerin teoriden çok pratiğe dayalı olması ve master programlarına göre fiyatının daha uygun olması akademik kariyer düşünmeyen öğrenciler için büyük bir alternatif teşkil etmektedir. UCLA bu programları alabileceğiniz en prestijli okuldur. Tüm eğitimler UCLA’nın kendi kampüsünde Westwood Village’te verilmektedir.

ucla-sertifikaProgramlarda akademisyenlerin yanı sıra sektörel uzmanların gireceği dersler de bulunmaktadır. Sınıftaki herkesin kariyer odaklı olması da motivasyon açısından büyük bir artıdır. Hem University of California havası solumuş hem de kariyerinize bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

Program uluslararası öğrencilerin yanı sıra Amerikalı iş adamları tarafından da tercih edildiği için genelde akşam saatlerinde verilmektedir.

UCLA sertifika programları çeyreklerden oluşmaktadır, her çeyrek 3 aylık süreyi kapsar. Sertifika programlarının bir diğer artısı da Amerika’da 9 ay ( 3 çeyrek) eğitim alan öğrencilerin OPT hakkı elde etmesidir. Amerikan Hükümeti OPT ile bu öğrencilere bir yıl yaşama ve çalışma hakkı vermektedir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:

  1. Başvuru formu
  2. İngilizce yeterlilik belgesi Ielts veya Toefl ( %100 İngilizce eğitim almış öğrenciler doğrudan başvuru )
  3. Diploma
  4. Transcript
  5. Pasaport ve fotoğraf
  6. Finansal yeterlilik belgesi

En çok tercih edilen sertifika programları arasında ; interior design, business&management, finance, marketing ve international trade bulunmaktadır.

UCLA ‘nın uluslararası öğrenciler için 50’den fazla sertifika programı seçeneği bulunmaktadır. UCLA Extension sertifika programları listesi ve fiyatlarına ulaşmak için tıklayınız. http://international.uclaextension.edu/list-of-certificate-programs-for-international-students/

UCLA sertifika programlarına ek olarak uluslararası öğrenciler için American Language Center’da İngilizce programları da sunmaktadır. Dünyanın en iyi 20 üniversitesinin içinde olan University of California, Los Angeles’ın sunduğu sertifika programları ile kariyerinize yepyeni bir yön verin.