İngiltere’de Sertifika Programları

London School of Business and Finance (LSBF)

Londra İşletme ve Finans Okulunun sunmuş olduğu programlar endüstri odaklı ve küresel piyasadaki trendleri yansıtacak şekilde tasarlanmıştır. Yetenekli ve azimli adaylar, dünyanın dört bir yanından LSBF’te eğitim almak için başvurmaktadır.LSBF şirket ortakları ile ortak geliştirdiği programlarda güncelliği ve küreselliği yakalamayı hedefler. LSBF sertifika programları profesyoneller ve yeni mezunlara yönelik olarak tasarlanmıştır. Yönetim, finans ve pazarlama alanlarında kariyer planlayanlara yönelik üst düzey eğitim programları verilmektedir. Sertifika programları teori ve pratiği birleştirmeyi amaçlamaktadır. Kursiyerler endüstri odaklı ve vaka analizleri ağırlıklı bir eğitim alırlar. Sertifika programı ile alanınızda ve iş sahanızda kullanacağınız bilgileri kısa dönemli bir program ile edinmiş olacaksınız. Ayrıca alanınızda çalışanlarla olan ağlarınızı genişletme fırsatı edineceksiniz. Sunulan dersler, proje, vaka nalizi, saha çalışması, rapor ya da sunum yapmanızı gerektirebilir. Ayrıca, Eylül ayında başlayan programlara erken kayıttta %15 oranında indirim yapılmaktadır. Son olarak, LSBF öğrencilerine konaklama hizmeti sağlayamasa da bu konuda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Sertifika Programları Kabul Koşulları Program Süresi Program Ücretleri
Yönetim *Üniversite eğitimi ya da alanda çalışmış olmak.

*B2 İnglizce seviyesi.

12 Hafta 4,500 £
Finans 12 Hafta 4,500 £
Pazarlama 12 Hafta 4,500 £

İşletme Yaz Okulu

İşletme yaz okulu, lisans öğrenci ve mezunlara yönetim, finans ve pazarlama alanlarında üç haftada gereken temel, pratik ve işlevsel bilgiler edinmenizi sağlar. Bu sürede edindiğiniz bilgilerle iş bulma imkanınız artan ve bu hususta gerekli olan yeteneklerinizi geliştirmiş olursunuz. Uluslararası işletmede başarıyı yakalamanız için farklı piyasa ekonomilerini anlamanız, buralardaki işletmecilerin nasıl düşündüğünü idrak etmeniz gerekmektedir. Bu kursta vaka çalışmaları ile öğrencilere analitik düşünme ve analiz etme kabiliyetleri kazandırılmaktadır. Ayrıca, Londra’daki işletmeleri de ziyaret etme şansını edineceksiniz. Bu da size işletmelerin gerçek hayattaki pratikleri ile alakalı bir deneyim sunacaktır. LSBF öğrencilerine konaklama hizmeti sağlayamasa da bu konuda danışmanlık hizmeti vermektedir.

Yaz Programları Kabul Koşulları Program Süresi Program Ücretleri
Stratejik Yönetim ve Liderlik *Üniversite eğitimi alıyor veya 1 yıllık mezun olmak.

*18 yaşını doldurmuş olmak.

*B2 İnglizce seviyesi.

1 Hafta 850 £
Şirket Finansmanı 1 Hafta 850 £
Küresel Pazarlama 1 Hafta 850 £
  • Üç kursun toplam ücreti 1,950 £ olmaktadır.

MLS International College

MLS International College, öğrenciler ve genç profesyoneller için mesleki İngilizce eğitim hizmeti vermektedir. Program, 18-30 yaş aralığındaki gençlere kariyerleri boyunca ihtiyaç duyacakları mesleki dil becerilerini kazandırmayı amaçlamaktadır. Yaz dönemi mesleki dil kursları Temmuz ve Eylül ayları arasında sunulmaktadır haftada 30 ve 20 derslik olmak üzere öğrencilere iki farklı kurs seçeneği sunulmaktadır. Bu program size özgeçmişinize ekleyebileceğiniz bir sertifika verecektir. MLS, İngilizce öğrenmeyi eğlenceli hale getirmek için farklı yöntemler geliştirmiştir. Örneğin Konuşma Kulübü ile öğrenciler birbirlerini yakından tanıma ve İngilizce iletişim becerilerini geliştirmektedirler. Ayrıca voleybol, futbol, bowling ve diğer pek çok spor faaliyetleri öğrencilerin boş vakitlerinde eğlenmelerini ve takım ruhunu geliştirmektedir. Konaklama için üç farklı imkan bulunmaktadır: evde kalma, öğrenci residansları ve oteller.

Sertifika Programları Kabul Koşulları Program Süresi Program Ücretleri
Sertifika *Uluslararası İşletme İletişimi

*Yönetim, Liderlik, İnsan Kaynakları,

Ve İşletme İletişimi

*İşletme Simülasyon Programı

* Hukuki Çalışmalar ve İşletme İletişimi

*Yönetim, Reklamcılık, PR ve İşletme İletişimi

*Yönetim, Pazarlama vb…

*En az 18 yaşında olmak.

(MLS 16-17 yaşındakileri de kabul edebilir.)

2-5 Hafta 740-1850 £
Mesleki Sertifika 6-11 Hafta 2220-4070 £
Mesleki Yüksek Sertifika 12-23 Hafta 4200-8050 £
Mesleki Diploma 24 Hafta 8400 £