Amerika’da Gezilecek Yerler

Dünyanın 3. Büyük kıtasına gelme olanağı bulmuşken bir etrafı kolaçan etmeden olmaz değil mi gençler? Şöyle belli başlı yerlerden bahsedelim, siz zaten gezmeye bir başlayın her güzelliği fark edersiniz. Nereden başlayım, derseniz elbette ki New York-Özgürlük Anıtı, Brooklyn Köprüsü, Empire State deriz. Sonrasında Washington-Pentagon, Beyaz Saray, San Francisco-Alcatrz Hapishanesi, Los Angeles- Hoolywood, Sunset Bulvaraı, Orlando-Disneyland, San Diego Hayvanat Bahçesi,Las Vegas- Ölü Deniz, Colorado Nehri, insan eliyle yapılmış Mead gölü…İlk sıranızı alsın şiddetle tavsiye ederiz J

Roatan-Palm Beach, Sandy Bay Beach, Blue Harbor Tropical Arboretum ve Carambola Botanical Garfdens, Arenal Volkanı Ulusal Parkı, Granada, Guetemala, Manuel Antonio Ulusal Parkı, San Salvador Orta Amerika’nın en meşhur yerlerindendir.

Güney Amerika’da ise her ülke eşsiz güzelliklere sahiptir: Rio de Janeiro, Buanes Aries, Sao Paulo, Santiago, Bogota, Lima sadece gezilecek birkaç merkezlerden biridir. En iyisi mi siz bir poşete ülkelerin ismini yazın ve sırayla çekin, hangisi gelirse oraya gidin. Karar vermek seçenekler çok olunca daha da zorlaşır çünkü.