Amerika’da Konaklama

Her ülkeye giderken ya da en basitinden bir tatile gitmeden önce kalınacak yeri en ince ayrıntısına kadar düşünüp ve ayağımızı yorgana göre uzatarak bir seçim yapmanızı öneririz, çünkü çok fazla seçenek vardır ve kendinizi ona göre ayarlamanız gerekir.

– Aile yanı: Eğer ki dilinizi ve arkadaş ortamınızı genişletmek ve başka kültürlerden insanlarla yaşamak istiyorsanız gittiğiniz ülkedeki aile yanında kalmanız size iyi bir alternatif olabilir. Böyle bir tip durumda aileler size evin 1 odasını vereceklerdir ve kaldığınız süre zarfında evi ortak kullanabileceksiniz,  keyif yalnız gitmez diyenlere! J Ama aklınızda bulunsun kalacağınız aile evi deniz kıyısı yakınında ya da yayla tipi bir ev ise harcanan tutarlar fazla olabilir, gezilecek ortamlar fazla olacağından bütçeniz sıkıntıya girebilir, bizden söylemesi.

 

– Oteller/moteller: Otellerde genellikle Wi-Fi bağlantısı, TV, merkezi ısınma/klima, çalışma masası, buzdolabı, banyo vs. bulunmaktadır. Amerika denilince ilk akla gelen motellerde ise fiyatlar pahalı olmamakta ve halka açık yerlerde Wi-Fi bağlantısı, çamaşırhane, çift kişilik yatak, banyo, komodin bulunması ile birlikte gelen kişinin birçok ihtiyacına karşılık verebilmektedir.

 

– Öğrenci yurtları: Her üniversitenin öğrenci yurdu olmamakla birlikte, yaklaşık %69,8 inde konaklama imkânı verilmektedir. Bu yurtlarda genellikle 2 kişilik kalma olanağı ile çalışma masası, gardırop, banyo bulunmaktadır. Ve elbette ki annelerimizin değimiyle nevresim takımlarınızı da getirmeyi unutmayınız. Bunların dışında yemek yenen genel bir büyük salon (buralardaki en önemli güzellik her ülkeden kişilere özgü yemek çeşitleri bulunmaktadır. Şanslıyız aç kalmayacağız, HEYO!! ;)) ve sinema odaları da yer almaktadır.