Amerika’da Sağlık

Gelelim en önemli ihtiyacımızı gidermeye çalışma yollarına.

Dışarıdan gelenler için tedaviler malumunuz ücretli. Muayene sonunda yapılan tetkikler ayrıntılı bir tutar çizelgesi ile size verilecektir.

Çok ciddi olmayan sağlık sorunlarında kent merkezlerinde ve ya alışveriş merkezlerinde “anında müdahale merkezleri” mevcuttur. Tam aksine sizi etkileyen sağlık sorunlarında ise uzun süre Amerika’da kalacaklar için bu konuda gayet kaliteli, titiz ve başarılı çalışan bir sigorta firmasından sağlık güvencenizi yaptırabilirsiniz. Kısa süreli ikamet edecekseniz ise bu sefer Türkiye’deki bazı sigorta firmaları sizi sağlık güvencesi altına alacaklardır.

Bir de ufak bir ipucu vermek gerekirse dişleriyle ilgili sorunları olanlar kontrollerini en iyi şekilde yaptırıp, sonuçlarını da yanlarında getirerek, Amerika’daki bazı hastahane masraflarından kurtulabilirsiniz.

İlaçların alım durumu kendi cebinizden çıkacaktır. Kronik bir hastalığınız varsa ilaçlarınızdan bol yedek getirmenizi, fazladan bulunmasını öneririz. Türkiye’deki reçetelerin Amerika’da geçerliliği yoktur.