Amerika’da Ulaşım

– Otobüs ile ulaşım hepinizin tahmin edebileceği gibi her taraftan, sorarak bile öğrenebileceğiniz, üstelik hep cebe uygun fiyatlarla gönül rahatlığıyla yolculuk içinde tam yerinde bir seçim olacaktır, ama her gülün dikeni olacağından sizinki de yolculuğunuzun uzun sürmesi olacaktır. Ama yabancı şehir ya seyret seyret bitmez. Ve elbette ki öğrenciyseniz indirim de indirim J Bize en garip gelecek tarafı ise otobüslerde “KAP-OTUR” durumu var, yani biletlerinizde hangi koltuğa oturacaksınız diye bir zorunluluğunuz yok, özgürlükte sınır tanımayanlara!!

– Tren ile şehirlerarası kullanılan tek bir demiryolu mevcuttur ve tek olmasından dolayı biraz pahalı olmasına karşılık pencereden bakarak doğayı, şehirlerin arka planını, ülkelerin insan manzaralarını izlemek isterseniz önerilen bir ulaşım şeklidir. Biletlerinizi internet üzerinden alabilirsiniz ve siteye üyeliğiniz varsa avantajlı bilet fiyatlarından da faydalanabiliyorsunuz.

– Ayağınızın yerden kesilmesini istiyorsanız; evet otobüs fiyatları kadar ucuz olamayacaktır belki ama varmanız gereken yere daha hızlı ve konforlu bir şekilde seyahat edebilirsiniz. Uçakla ulaşım konusunda çeşitli internet sitelerini araştırıp, kesenize uygun tek seferlik bile olsa da, bulabilirsiniz.

– Hiç bir şey bulamadınız, arkadaşlarınızla ortak araba da kiralayabilirsiniz, yurt dışında geçerli bir ehliyetiniz de varsa oh ne ala!!  Ama bunun için sigorta kapsamlarına dikkat edilmeli. Yine de şunu da belirtmek gerekir ki eğer 25 yaşından küçükseniz her işletmeden araba kiralamayabilirsiniz, fazladan para ödemeniz gerekebilir.