Avustralya’da Konaklama

Aile yanında konaklama seçeneğinin makul bir karar olduğunu dudaklarınızın kıpırtısından anlıyoruz. Evet, gençler çoğu ülkelerde olduğu gibi Avustralya’da da bu şansınız elinizden alınmış değil. O kadar mükemmel şartlar beklemeyin, ama kötü durumlar da yok. Size verilecek bir odaları elbette ki mevcut, içinde çalışma masası, dolap, yatak ve komodin olanlarından hem de. Bunun yanında her gün akşam yemeği ve sabah kahvaltısı, hafta sonları aileyle yapılacak masa başı yemek sohbetleri de barınmanıza güzellik katacaktır. Tek yapmanız gereken kendi evinizmiş gibi etrafınızı temiz tutmak ve insan olabilmenin bir gereği olan karşımızdakine saygı.

İsterseniz öğrenci yurtlarında da kalabilirsiniz. Ortak bir mutfak ve banyonuz olacaktır ki böylece geçinmeyi ve yardımlaşmayı öğreneceksiniz, aynı dili konuşmasanız bile. Üniversite kampüsünün öğrencilere verdiği tüm sosyal ve kültürel etkinliklerden faydalanabileceksiniz. Aynı zamanda bir meslek ve teknik oklu öğrencisiyseniz Avustralya’da TAFE Okulları yine size yurt ayarlamak için yardımcı olacaklardır.

Kiralık eve çıkmak istiyorum diyorsanız da eğer uzun bir süre Avustralya’da bulunacaksanız, çevreyi tanıyıp, öğrendikten sonra birkaç kafa dengi arkadaşınızla yapılacak bir eylemdir. Eşyalı ev bulma olanağınız da vardır; ikinci el satan yerlere gidip bir fiyat karşılaştırması yaparak, boş eve oranla, doğru bir karar verebilirsiniz.

Hosteller, oteller veya pansiyonları da ele alırsak biraz zararlı çıkabilirsiniz, ilk gidiş için pek de alternatif çözümler arasına girmemektedir.