İngiltere’de Dil Eğitimi

İngiltere’de Dil Eğitimi

İngilizce’nin anavatanı olarak adlandırılan İngiltere’de yüzlerce dil eğitimi veren dil okulu, kolej ve üniversite bulunmaktadır. Her yıl binlerce öğrencinin dil eğitimi için tercih ettiği ülke olan İngiltere’de hemen her ihtiyacı karşılayacak program ve her bütçeye uygun okul bulunabilmektedir. İngiltere dil okulları için bazı düzenleme ve denetlemeleri gerekli kılmıştır. İngiltere’de pek çok okul British Council tarafından denetlenmiş ve akreditasyon almıştır. Ayrıca özel okulların üye olduğu English UK ve üniversitelerde sunulan dil programlarının denetlendiği BASELT adlı organizasyonlar da dil eğitimi veren kurumları denetlemektedir.

İngiltere’de yabancı öğrencilerin katılabileceği programların ders saatleri minimum haftada 15 saat olmalıdır. 6 ayın üzerinde bir dil eğitimi programına katılan öğrenciler için çalışma izni alınabilecek bir vize verilebilir. Bu durumda yasal çalışma izni haftada 10 saattir.

İngiltere’nin hemen her bölgesinde dil okulu bulunmaktadır. Özellikle Londra, Brighton, Bournemouth, Cambridge, Oxford, Bristol ve Portsmouth gibi şehirler tercih edilmektedir. Britanya adasında İngiltere dışında İskoçya, İrlanda ve Galler’de de dil okulları bulunmaktadır. Okulların büyük çoğunluğu yıl boyunca devam eden kurslar düzenler. Bazıları özellikle de üniversiteler genellikle yaz aylarında eğitim verir. Sınıflar ortalama 8-15 kişiden oluşur. İngilizce programları gramer, konuşma dersleri, dil laboratuarlarında görsel ve işitsel uygulamalardan oluşur. Ayrıca okullarda öğrencilere geziler, çeşitli kültürel ve sportif faaliyet imkanları sunulur.

TOELF ve IELTS hazırlıktan, Mesleki İngilizce Programlarına, Hukuk Programlarından, Akademik İngilizce programlarına kadar hemen her alanda eğitim alabileceğiniz bir ülkedir İngiltere.

İngiltere’deki konaklama seçeneklerinden en yaygın olanı aile yanı konaklamadır. Öğrenciler İngiliz ailelerin yanında kalmak suretiyle okulda öğrendiklerini uygulama imkanı bulurlar. Özellikle İngiliz kültürünü daha yakından tanımak mümkün olur.
Ayrıca yurt ve öğrencilerin kaldığı hostel seçenekleri de mevcuttur.

pic2

– Sprachcaffe Language
– English Time
– English Studio
– Kensington Collage
– Language Studies International
– St George International – Londra
– Kaplan Aspect
– The Bell
– Bournemouth Business School
– Churchill House College
– Chichester College
– Embassy CES
– Eurocenters
– English 2000
– Harrow House College – Edgware Academy
– London School of Commerce
– International House-London
– King’s School of English
– Language Specialist International Portsmouth
– Lewis School of English
– REGENT
– St Giles
– Stafford House College
– Swandean School of English
– Shane Global Village
– Studio Cambridge
– United International College
– Wimbledon School of English
– Communicaid