İspanya’da Konaklama

Evet, yurtdışı gençliği! İlk olarak halletmemiz gereken durum barınma meselesi olduğundan açıklamanın başında bu durumu yazalım dedik.

– Aile yanı: Elbette ki bu ülkede de böyle bir avantaj mevcut. Ama biraz pansiyon şeklinde olmaktadır. Yani tek veya çift kişilik odalarda, bütün ya da yarım gün şeklinde bir model izlenmekte olup, ücretlendirme ona göre yapılmaktadır. Bu kulağa pek hoş gelmese de bulunduğunuz ülkenin yaşam tarzını öğrenmeniz açısından katlanılabilir bir durum olarak görebilirsiniz.

– Pansiyonlar/Oteller: Eğer ki İspanya’da olma süreniz kısa ise ya da geçici yani bir çevrem oluşana kadar kalabileceğim bir yer olsun diyorsanız pansiyon fiyatları uygun olacaktır. 6-8 kişilik odalarda, kişi başına düşen yatak ve havlu takımı, ısıtma, ortak Wi-Fi bağlantısı, ortak banyo ve ortak televizyon odası bulunmaktadır. Oteller ise ülkenin deniz kenti olmasından dolayı çok pahalı olmasa da pek tercih edilmemektedir, ama yeni gittiğiniz bir ülkede az buçuk rahat olmak da pek fazlalık yapmaz hani J Tekli yatak (2-3 kişilik odalarda), lüks banyo-tuvalet, telefon, televizyon, çalışma masası, internet, oturma grubu, kahve makinesi bulabilirsiniz. Aynı zamanda otellerin sörf, yürüyüş parkları, yatçılık, tenis kortu gibi etkinliklerin de faydalanabilirsiniz.

– Ortak apartman dairesi: İşte öğrencilere en cazip ve ekonomik fırsat budur herhalde. Hem hayatı paylaşmayı hem de insanları tanıyıp, farklı kültürleri öğrenebileceğiniz iyi bir ortam olabilir. Apartman dairesine ait fırın, ocak, bazı mutfak malzemeleri ve ücretsiz internet bağlantısı da kendinden olup, diğer işlemler size aittir.

– Öğrenci yurtları: Çeşitli üniversitelerin ya da dil okulları öğrencilere çift kişilik konaklama imkânı sunmaktadır. Bazılarında da kahvaltı ve yemek sunumları da yapılmaktadır.