İspanya’da Ulaşım

İlk akla gelen İspanya ülkesini tamamıyla saran metro hatlarıdır. Hem çok uygun fiyat ile birkaç gün kaçamak yapabileceğiniz bir araç ve biletler büfelerde ve metro durak yerlerinde satılmaktadır. Yolculuk zamanları, yani çalışma saatleri de firmaya göre ayarlanmış olup takip etmenizde fayda var, Bir de eğer mümkünse tek kullanımlık bilet almamaya çalışın, müsaitseniz toplu dolum yapmak daha karlı olacaktır.

Şehirde elbette ki otobüslerde kullanılmaktadır. Ama ülkenin insanları metro transferini daha çok tercih ettiklerinden daha ekonomik durum oluşmaktadır ve gitmek istediğiniz yere daha hızlı bir şekilde ulaşabilirsiniz.

Ayrıca çok turist çeken bir ülke olduğundan dolayı araba kiralama da çok ekonomik olabilecektir. Hem keyifli hem rahatlık sizi bekliyor olacaktır. Bunun için pasaport ve uluslararası geçerli ehliyetiniz gerekmektedir.

İspanya şehrinin bir güzel yönü de araba egzoz ve gürültülerinden biraz daha uzakta bir trafik düzenin olmasıdır. Bu sayede insanlar bisiklet kullanmayı tercih etmektedirler. Her köşe başında da trafik lambası olduğundan akış çok rahat sağlanmaktadır. Daha temiz bir çevre için elele!