Konukseverlik, güneş, dans, müzik, eğlence: İspanya

İspanyolca Dil Eğitimi

Konukseverlik, güneş, dans, müzik, eğlence, birbirinden renkli dünya mutfağı, güzel plajlar dendiği zaman akla gelen ilk ülkelerden biridir İspanya.

İspanya, Avrupa ve Afrika ülkeleri arasında önemli bir geçmişe sahip olan, uzaktan bakıldığında sakin bir ülkeye benzeyen ama sınırlarından içeriye adım attığınız anda İspanyolların kendine has o yaşam enerjilerini iliklerinize kadar hissedeceğiniz cıvıl cıvıl bir ülkedir. Kendiniziher daim bir etkinliğin, festivalin, gösterinin içinde bulabileceğiniz bir ülkeye adım atmış olacaksınız.

1986 yılında Avrupa birliği üyesi olan İspanya, kültürel miraslarını çok iyi koruyan bu özelliği ile de Unesco Kültür Mirası sahipliği itibariyle 2. Avrupa ülkesi olma niteliğindedir. Dünyanın birçok yerinden göç almasıyla da farklı kültürlerin bir araya gelmesiyle kültür kaynaşması yaşayan, turizm açısından da her sene milyonlarca turist ağırlayan bu ülke, son zamanlarda eğitim ya da İspanyolca öğrenme konusunda da genç kesimin dikkatini çekmeye başlamıştır. Flamenko danslarından boğa güreşlerine kadar eşsiz gösteriler sunan İspanya, aynı zamanda İspanyolca öğrenmek için sayısız olanaklar sağlamaktadır.

İspanyolca 21 ülkenin resmi dili olmakla beraber dünyada en fazla resmi dil olarak kabul edilen dil olma özelliğini de taşımaktadır. Dünya üzerinde 550 milyon kişi tarafından konuşulmasıyla dünya üzerinde en çok konuşulan ikinci dildir. Turistler tarafından en çok rağbet gören şehirlerden olan Barcelona, Madrid ve Sevilla, İspanyolca öğrenmek isteyen kişilerin de en çok gitmeyi istediklerini şehirlerdendir.

Barselona

Barselona

Madrid sokaklarında kale gibi görünen binaların arasında gezerken kendinizi masal diyarında gibi hissedebilir,oradan Madrid’in meşhur meydanı Plaza Mayor, kraliyet sarayı Palacia Real, en meşhur kavşağı Plaza de Espana, Prado Müzesi, Retiro parkına doğru kültür dolu bir yolculuğa çıkabilirsiniz. Barcelona’nın daracık sokaklarında ise sokak sanatının keşfini yapabilir, Barcelona’nın simgesi olan meşhur Sagra Da Familia Kilise’sinin önünde fotoğraf çekilebilir, Sevilla’nın Müslüman-Hristiyan karışımı mimarisi ve yemyeşil doğasıyla huzuru hissedebilirsiniz.

Yılın belli zamanlarında düzenlenen müzik, tiyatro, sinema ve meşhur boğa güreşi ve domates festivalleriyle tanınan bu ülke, İspanyol dil eğitimi için bu ülkeyi tercih ettiğiniz zaman kaçırmak istemeyeceğiniz fırsatlardan bazılarıdır.

Madrid

Madrid

Zengin kültürel yapıları, eğlence tarzlarının yanı sıra gitmişken deneyeceğiniz birbirinden lezzetli tortilla, tapas, paella ve churros gibi lezzetler de sizi bu ülkeye bir daha gelmenize sebep olacaktır. Ve bu yemek deneyimlerinin yanında İspanya’nın meşhur şarabı Valdepena (üzüm bağlarının çok olmasından kaynaklı), biragillerdenPils ya da Lager ürünlerini de içmek makuldür. İçkiyle aram yok diyenler için buzlu meyve suları ya da taze sıkılmış portakal suları da alternatif olabilir ya da yemekten sonra sindirmek üzere sütlü kahve de tercihe edilebilir.

İspanya’da İspanyolca Öğrenmenin Avantajları

Bilindiği üzere İspanyolca dünyada konuşulan ikinci büyük dildir ve her geçen gün İngilizcenin yanı sıra en çok öğrenilmek istenen ikinci dilden biri haline gelmeye başlamıştır. Ayrıca birçok kurum İngilizce’nin yanında bir dil bilgisi daha istemektedir. Son zamanlarda ise kurumlar işe alım sürecinde 2. dil olarak İspanyolcayı tercih etmeye başlamıştır. Bunların en büyük etkileri ise dünyada 21 ülkede resmi dil olarak konuşulması, ticari anlamda birçok iş kapısını insanlara açması ve yapılan turistik gezilerdir.Bir de Türk ve İspanyol kültürü arasında benzerliklerde bu noktada önemlidir. İspanyolca öğrenmekle birlikte iki ülke birbirine daha çok yaklaşmaktadır. İspanya bu konuda gerek turistik gerekse ticaret alanında her sene milyonlarca kişinin uğrak yeridir. Ve bu durum İspanyolca öğrenmek isteyen kişilerin sayısının artmasına sebep olmaktadır. Bütün bunlarla İspanya, öğrencilerin de gerek eğitim almak, gerek staj yapmak gerekse İspanyolca öğrenmek için tercih ettiği ülkelerden biri olmuştur.

sevilla

Sevilla

Her zaman derler; bir dili en iyi öğrenmenin yolu o dilin doğduğu yere gitmek ve orada öğrenmektir diye.En az aşamasında olduğunuz dili sürekli olarak pratik yaparak geliştirmenize katkı sağlamaktadır.

İspanya’da İspanyolca dil eğitimi almak için tercih edebileceğiniz Madrid , Barcelona ve Sevilla’daki başlıca okullarla ilgili bilgi almak isterseniz eğitim danışmanlarımızla iletişime geçebilir, gerekli bilgileri edinebilirsiniz.