Kanada’da Ulaşım

Bu ülkede etrafı bir demirden ağ gibi saran tren seferleri ya da kısa mesafeler arası tramvay sistemi başlıca ulaşım kaynağıdır. Hem öğrenilmesi kolay hem de siz gençler için indirimli şıklarıyla dilediğiniz yere vaktinde varabileceğiniz bir yol.

Araç kiralama işini de üstlenebilirsiniz ve de ehliyetiniz varsa işiniz 3 ay çok kolay işleyecektir. Ondan sonrası için Kanada’dan sürücü kursları aramanız gerekecektir.

Otobüslerin kullanımı da fazladır. Ülkemizdekinin tersine burada yol uzunluğu ne kadar olursa olsun aynı ücreti ödüyorsunuz, artık bu tasarruf mu ziyan mı biz bilemiyoruz, yolunuz düşerse siz öğrenirsiniz belki.

Her zaman ki gibi en makul şık bisiklet sürmek gibi gözüküyorsa size, doğru bir karar olacaktır bu. Bisiklet yolları şehre o kadar adapte olmuştur ki sürücüler sürekli korna çalmak, laf atmakla uğraşmazlar bisikletçilere. 2. el bisikletçiler mevcut olmasına karşın bisiklet kullanırken yolara çıkmadan önce bisikletinizin tüm donanımlarını kontrol ediniz ve trafikte uyulması gereken kuralları mutlaka yerine getirmeye dikkat ediniz. Yoksa anında polisler tarafından cezaya maruz kalırsınız.