Yeni Zelanda’da Konaklama

Yeni Zelanda konaklama öğrencinin isteklerine göre değişmektedir. Bu noktada birçok farklı seçeneği bulunan öğrenciler, aile yanı, öğrenci evi, yurt, stüdyo daire seçeneklerinden birini seçebilirler.

 Aile yanı: Öğrenciler Aile yanı konaklama seçeneklerini kendileri oluşturabilirler.  Aile yanı seçeneğinde öğrenciler tek kişilik ya da 2 kişilik odada konaklama seçeneğini seçebilirler.  Aynı zamanda yarım pansiyon ve tam pansiyon seçenekleri de mevcuttur.

 Pansiyonlar/Oteller: Eğer ki Yeni Zelanda’da olma süreniz kısa ise ya da geçici yani bir çevrem oluşana kadar kalabileceğim bir yer olsun diyorsanız pansiyon fiyatları uygun olacaktır. 6-8 kişilik odalarda, kişi başına düşen yatak ve havlu takımı, ısıtma, ortak Wi-Fi bağlantısı, ortak banyo ve ortak televizyon odası bulunmaktadır.  Bir süreliğine otel konaklaması yaptıktan sonra da aile yanı ya da öğrenci yurtları seçeneğini seçebilirsiniz.

Ortak apartman dairesi: Öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama türüdür. Cazip ve ekonomik olan apartman dairesi ile farklı uluslardan insanlarla aynı evde kalabilirsiniz. Hem hayatı paylaşmayı hem de insanları tanıyıp, farklı kültürleri öğrenebileceğiniz iyi bir ortam oluşmaktadır. Aynı zamanda İngilizce pratik yapabilirsiniz. Apartman dairesine ait fırın, ocak, bazı mutfak malzemeleri ve ücretsiz internet bağlantısı da kendinden olup, diğer işlemler size aittir.

Öğrenci yurtları: Çeşitli üniversitelerin ya da dil okulları öğrencilere çift kişilik konaklama imkânı sunmaktadır. Bazılarında da kahvaltı ve yemek sunumları da yapılmaktadır.

yeni-zelanda44