Work And Travel

work-and-travel-nedir

Work and Travel (WAT) Nedir?

ABD’nin kültürler arasında yakınlaşma sağlamak ve sezonluk olarak artan düşük veya orta vasıflı çalışan ihtiyacını karşılamaya yardımcı olmak amacıyla 1961’den beri sürdürdüğü bir programdır. Bu programın kuralları Amerika Birleşik Devletleri tarafından belirlenmiştir.

Bu programla dünyanın birçok ülkesinden üniversite öğrencileri kabul edilir. Katılımcılara yaz tatilleri boyunca Amerika’da basit ve sezonluk işlerde çalışma, para kazanma ve Amerika sınırları içerisinde seyahat etme fırsatını sunan Work and Travel programı aslında bir kültürel değişim programıdır.

Programın temeli Türkiye’den Amerika’ya gitmek için yapılan masrafların ve Amerika’da kalınan süre boyunca oluşacak konaklama, yemek, yol vb. giderlerin çalışılıp kazanılabilmesi mantığına dayanır. Kısacası Work and Travel programı katılımcılara yaz döneminde Amerika’da hem çalışıp hem de seyahat etme imkanı tanıyan, dünyanın en gelişmiş ve en popüler “Uluslararası Kültürel Değişim” programıdır.

WAT programı üniversite öğrencilerine;

 1. Pratik İngilizcelerini geliştirme,
 2. Farklı kültürleri tanıma,
 3. İş disiplini edinme,
 4. CV’nize çok değerli bir katkı,
 5. Kendi ayakları üzerinde durma,
 6. Amerika’yı gezme ve tanıma,
 7. Yepyeni arkadaşlıklar edinme şansını tanır.

Lütfen unutmayınız,

 • WORK & TRAVEL PROGRAMI İNGİLİZCE ÖĞRENEBİLECEĞİNİZ,
 • SADECE PARA KAZANABİLECEĞİNİZ,
 • SADECE TATİL YAPIP EĞLENEBİLECEĞİNİZ,
 • LÜKS OTELLERDE KONAKLAYACAĞINIZ bir program DEĞİLDİR.

work-and-travel-dostluklari1

Work and Travel Programının Avantajları Nelerdir?

Work and Travel Programının Avantajları Nelerdir?

work-and-travel-resimleriHer sene, binlerce üniversite öğrencisi Work and Travel programı sayesinde paha biçilmez bir uluslararası deneyim kazanmaktadır. Program katılımcısı olarak yakalayacağınız fırsatlardan bazıları şöyledir:

 • Amerika’da yasal yolla çalışma ve Amerika’yı gezme imkânı sunar. Programdaki çalışma sürenizi tamamladığınız takdirde vizeniz 30 gün Amerika’da gezme hakkı verir.
 • Amerika’da çalışarak Amerikan iş kültürünü bizzat tanımış olursunuz.
 • Sizin gibi programa katılmış diğer yabancı öğrencilerle arkadaşlıklar kurarak kültür alışverişinde bulunarak gibi dünyanın diğer noktaları ile de bağlar oluşturabilirsiniz.
 • Kendi yaşam masraflarınızı kendi kazancınız ile karşılayarak çalışma hayatına da bir adım atacak, başka bir deyişle bir hayat tecrübesi edinip bu deneyimi öz geçmişinize ekleyerek, ilerisi için birikim elde etme imkânı bulacaksınız.
 • Tüm bunların ötesinde en büyük kazanç kişisel gelişim ve olgunlaşma boyutunda gerçekleşecektir.

Work and Travel Programı Kaça Ayrılır? Seçenekler Nelerdir?

Work and Travel Programı Kaça Ayrılır? Seçenekler Nelerdir?

Work and Travel programında iki türlü yerleştirme vardır:

FULL PLACEMENT

İş yerleştirmesi Endless Abroad danışmanları tarafından, öğrencinin istekleri ve özellikleri göz önünde bulundurularak yapılır. İş yerleştirme ve konaklama garantili bir program seçeneğidir. Full Placement kapsamında alacağınız hizmetler aşağıda yer almaktadır:

 • İş yerleştirmesi ve danışmanlık.
 • DS-2019 formunun (yasal çalışma izninin) getirtilmesi ve hazırlanması.
 • ABD’de bulunduğunuz süre boyunca yararlanabileceğiniz kaza ve sağlık sigortası.
 • Konaklama ayarlaması.
 • Vize danışmanlığı ve vize için gerekli tüm formların hazırlanması.
 • Amerika’dan döndüğünüzde gerçekleştirilecek vergi iadesi işlemleriniz.
 • Türkiye ve Amerika’da oryantasyon hizmetleri.
 • Amerika’da bulunduğunuz sürece, 7/24 danışmanlık hizmeti.
 • Amerika’da kullanabileceğiniz ücretsiz SIM kart.

SELF PLACEMENT

Self placement seçeneğini genellikle daha önce ABD’ de bulunmuş ya da orada bağlantıları olan öğrencilerimiz tercih etmektedir. Self placement ile Work and Travel programına katılan öğrencilerimiz, konaklama ve iş imkanlarını kendileri ayarlamak durumundadırlar. Self Placement seçeneği ile sunulan hizmetler aşağıda yer almaktadır:

 • DS-2019 formunun (yasal çalışma izninin) getirtilmesi ve hazırlanması.
 • ABD’de bulunduğunuz süre boyunca yararlanabileceğiniz kaza ve sağlık sigortası.
 • Vize danışmanlığı ve vize için gerekli tüm formların hazırlanması.
 • Yasal olarak çalışabilmeniz için gerekli olan Sosyal Güvenlik Numaranızın alınmasına yardım.
 • Amerika’dan döndüğünüzde gerçekleştirilecek vergi iadesi işlemleriniz.
 • Türkiye’de oryantasyon hizmetleri.

Belirli bir zaman aralığına kadar self placement hizmeti vermemekteyiz.

Work and Travel Programına Katılım Şartları Nelerdir?

Work and Travel Programına Katılım Şartları Nelerdir?

 • 18 – 26 Yaş arasında olmak
 • En az orta seviyede İngilizce bilgisine sahip olmak
 • 4 üzerinden en az 2 genel not ortalamasına sahip olmak ve son dönemin not ortalamasının da 2.0 üzerinde olması.
 • Work & Travel yapılacak yıl, bir önlisans, lisans veya yüksek lisans programına tam zamanlı olarak kayıtlı olmak
 • 2 yıllık eğitim veren Meslek Yüksek Okulları’nda hazırlık sınıfında, 1. sınıfta veya 2. sınıfta okuyor olmak, yada 4 yıllık bir lisans programında hazırlık sınıfında, 1. sınıfta, 2. sınıfta, 3. sınıfta veya 4. sınıfta okuyor olmak.

Ayrıca aşağıdaki ek bilgilendirmeyi okumanızı da öneririz;

Yabancı Uyruklu Öğrenciler
Yabancı uyruklu öğrenciler programa başvuru yapabilirler, ancak konsolosluk yetkilileri bu öğrencilerin vize başvurularını kendi ülkelerindeki konsolosluklara yapmalarının, değerlendirme ve sonuç açısından daha uygun olacağını belirmektedir.

Yaz döneminde mezun olacak olan öğrenciler
Mezun olacak son sınıf öğrencileri de 2007 yılından itibaren programa kabul edilmeye başlanmıştır. Mezuniyet aşamasındaki son sınıf öğrencilerinin, standart vize belgelerine ek olarak, Türkiye ile olan ailevi ve ekonomik bağlarını gösterecek belgeleri de temin etmeleri gerekmektedir. Mezun olacak durumda olmanın vize reddi alma olasılığıyla bir bağlantısı yoktur.

Açık Öğretim
Anadolu Üniversitesi İngilizce Öğretmenliği bölümü 1. ve 2. sınıf öğrencileri, örgün öğretimde olduklarından programa kabul edilmektedir. Bunun dışındaki açıköğretim bölümleri programa kabul edilmemektedir.

2. Öğretim
2. Öğretimde örgün eğitim kapsamında okuyan öğrenciler programa standart koşullarla katılabilirler.

Yurtdışında Okuyan Türk Öğrenciler
Yurtdışındaki ünversitelerde okuyan Türk öğrenciler de programa standart koşullarla katılabilirler. Bu öğrencilerin vize başvurularını Türkiye’de yapmalarını tavsiye edilmektedir.

Not: Daha önce ABD vizesi red olmuş kişiler Work and Travel programına katılamazlar.

Work and Travel Programında Nerede Konaklarsınız?

Work and Travel Programında Nerede Konaklarsınız?

konaklamaHosteller: Pansiyon şeklinde olan hosteller öğrencilerin en çok tercih ettiği konaklama şeklidir. Ödemeler birçok Avrupa ülkesinde de olduğu gibi ABD’de haftalık yapılır. Hosteller fiziki farklılık gösterirler. Bu farklılığa göre de fiyatlar haftalık 50-100 USD arasında değişiklik gösterir

Yurtlar: Yurtta konaklama genellikle kurumsal firmaların işverenleri  tarafından öğrencilere sunulan bir imkandır. Fiyatları hosteller gibidir.

Evler: Öğrencilerin konaklayabileceği bir diğer seçenek de evlerdir. Bu konaklama az da olsa işverenler tarafından sağlanır. Ama genellikle öğrenciler ABD’ye gittikten sonra kendi arkadaşlarıyla ev kiralamayı tercih ederler.
İşverenlerin sağladığı konaklamaya ait tüm detaylar yapacağınız iş sözleşmesinde belirtilmektedir. Konaklama ücretleri bulunduğunuz yere göre değişmektedir. Konaklama şekilleri genellikle müstakil ev veya daire şeklinde olmaktadır. İşvereniniz konaklamanızı genellikle işyerinize yakın noktalardan seçmektedir. Bunun dışında Work and Travel programında yurt tipi konaklamalara da rastlanmaktadır. Yaşayacağınız ev veya yurtta günlük ihtiyaçlarınıza cevap verecek mobilya ve eşyalar genellikle olacaktır.

Work and Travel Programında Hangi İşlerde Çalışabilirsiniz?

Work and Travel Programında Hangi İşlerde Çalışabilirsiniz?

Aşçı: Yemek sektöründeki firmalarda omlet, pizza, waffle yaparsınız, salata hazırlarsınız ya da hamburger için et pişirirsiniz. Genellikle mutfakta çalıştığınız için stresli olmaz; özellikle sosyal ilişkileriniz iyi olduğu sürece çok eğlenebilirsiniz.

Barmen: Tatil bölgelerinde, otellerde ve restoran-bar bölümünde içki hazırlar ve servis yaparsınız.

Bilet Satışı: Eğlence parklarında ya da milli parklarda, müzelerde müşterilerin istekleri doğrultusunda bilet satışı yaparsınız.

Bulaşıkçı veya Mutfak Yardımcısı: Restaurant ve otellerde bulaşık yıkar, yemek hazırlar ve mutfağın düzenini sağlarsınız. Rahat ve kolay bir iştir.

Cankurtaran: Su parklarında ya da otellerin havuzlarında cankurtaranlık yaparsınız. Genellikle çocuklara yardımcı olur ve ikaz edilmesi gereken yerlerde uyarırsınız. Bulunduğunuz yerde ücretsiz eğlenme fırsatı yakalarsınız ve açık havada çalışmanın keyfini çıkarırsınız.

Çamaşırhane Görevlisi: Çamaşırhane bölümünde çalışır, makineye çamaşır atar ve kurutup, katlarsınız.

Eğlence parkı görevlisi: Lunapark, eğlence parkları ya da aqua parklarda, eğlence makineleri operatörü olarak çalışabileceğiniz işlerdir.

Fast Food Çalışanı: Fast food restoranlarda yemek hazırlanması, satışı, kasiyerlik gibi alanlarda çalışırsınız.

Fotografçı : Eğlence parkları ve tatil yerlerinde ziyaretçilerin fotoğraflarını çeker ve satışını gerçekleştirirsiniz. Rahat ve kolay bir iştir ayrıca çok eğlencelidir.

Garson: Restaurantlarda müşterilerin siparişlerini alır ve yemek servisi yaparsınız. Yabancı dilinizin gelişmesi açısından önemli bir iştir. Ayrıca kendinize ve dilinize güveniyorsanız, bahşişle çalıştığınız için yüksek kazanç sağlarsınız.

Hostes-Host: Restaurant girişlerinde, gelen müşterileri karşılayıp ilgilenir ve oturabilecekleri uygun yerleri gösterirsiniz. Sonrasında menüleri verip servisi organize edersiniz. Bazı yerlerde ayrıca tip (bahşiş) alırsınız; almasanız bile oldukça kolay bir iştir. Kıyafetleriniz ve giyiminiz itibariyle, konumunuz diğer iş seçeneklerine oranla daha iyidir.

Kasiyer: Marketlerde, kıyafet mağazaları ya da hediyelik eşya mağazalarında kasiyerlik yaparsınız. İngilizcenizin gelişmesi açısından önemli bir iştir.

Kat Görevlisi: Otel ya da pansiyonlarda müşteriler olmadığı zamanlarda nevresimleri değiştirir, genel temizlik ve düzeni sağlarsınız. Kolay ve rahat çalışırsınız. Çok ayrıntılı bir temizlik beklenmediği için, umduğunuz gibi yorulmazsınız.

Kapı Görevlisi: Müşterileri karşılar ve eşyalarını taşımada yardımcı olursunuz. Bu işte de bahşiş alma şansınız vardır

Komi: Müşteriler masadan kalktıktan sonra masayı temizler ve silersiniz; ayrıca genel anlamda masa düzeniyle ilgilenirsiniz. Özellikle fast-food restoranlarda çalışırsanız biraz hızlı çalışma temposuna hazırlıklı olmanız gerekir.

Park Görevlisi: Firmalara, otellere gelen müşterilerin arabalarını park edersiniz. Bu işte de genellikle bahşişle çalıştığınız için yüksek kazanç sağlama şansınız fazladır.

Plaj Çalışanı: Plajlarda havlu ve şezlong dağıtır, soyunma kabinlerinin düzen ve temizliğini sağlarsınız.Kolay ve keyifli bir iştir.

Resepsiyonist: Otel ya da pansiyonlarda gelen müşterilerle ilgilenir, telefonlara cevap verir ve bu bağlamda rezervasyonları düzenlersiniz. Grup çalışmaları ve sosyal ilişkilerinizde kendinize güveniyorsanız eğlenceli bir iştir. Ancak dilinizin iyi olması gerekir.

Tadilat İşleri: Oteller ve tatil bölgelerinde bahçe, çevre düzenlemesi gibi işlerde çalışırsınız.

Temizlik Görevlisi: Oteller, eğlence parkları, su parkları, ofis ve mağazalarda temizlik işleri yaparsınız. Günlük veya haftalık periyotlarda olabilir.

Yemek Servisi Görevlisi: Otel ve restaurantlarda açık büfe yemek servisi yaparsınız. Amerikan yemek kültürünü öğrenmek, gideceğiniz partilerde ve kokteyllerde arkadaşlık kurmanız açısından önemli bir iştir.

Work and Travel Programı Kapsamında Vize Başvurusu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Work and Travel Programı Kapsamında Vize Başvurusu Hakkında Bilmeniz Gerekenler

Bu programa katılmak isteyen tüm öğrenciler Amerikan Konsolosluğu’ndan J1 olarak adlandırılan Amerika’da süreli olarak çalışma ve ikamet hakkı veren vizeyi almak zorundadır. J1 vizesi alabilmek için öğrencilerin belli kriterlere sahip olması beklenir. Vize başvuru formları her konsolosluk için önemlidir ve dikkatle hazırlanması gerekmektedir. ABD vizesi alabilmek için önemli olan bu adımı şirketimizin 9 yıllık tecrübesiyle; Endless Abroad Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık olarak biz hazırlıyoruz. Bu formun haricinde gerekli olan şartlar şu şekildedir:

 • İşvereninizle imzaladığınız iş sözleşmesi,
 • Resmi çalışma izin belgenizin (DS 2019) olması,
 • Bitirmekle yükümlü olduğunuz bir okulunuzun bulunması,
 • Not ortalaması (Not: Genel ortalaması 2′nin altında olanlar, bazı koşulları sağlamaları durumunda vize alabilirler. Bunun için ofisimizle irtibata geçerek bilgi alabilirsiniz)
 • En az orta seviyede İngilizce dil bilgisine sahip olduğunuzu, vize mülakatı esnasında konsolosluk görevlilerine gösterebilmenizdir.Bu konuya ilişkin “Vize Başvurusunda Bulunacaklar Tavsiyeler” başlıklı yazımızı da okumanızı öneririz.

Work and Travel Programına Erken Kayıt Avantajları Nelerdir?

Work and Travel Programına Erken Kayıt Avantajları Nelerdir?

Work and Travel programına erken kayıt, size farklı avantajlar sağlayacaktır. Bunlardan başlıcaları;

 • Katılımcılarımıza indirimlerden faydalanma olanağı sağlar.
 • İş ve bölge seçimi açısından katılımcılarımıza öncelik sağlar. Bazı işlerimiz gerek bölge gerekse maddi olanaklarından ötürü çok talep görmektedir. Bu nedenle erken kayıt yaptırmak avantajlı olacaktır.
 • Erken kayıt yaptıran öğrencilerimiz bahar döneminde sunduğumuz iş fuarı organizasyonuna ön sıralarda katılma hakkı kazanmış olur. Böylece, öğrenciler işverenlerle tanışma ve bütün şartları konuşma imkanı bulmuş olur. Katılımcılarımız, iş seçimini fuarda gerçekleştirebilirler.
 • Uygun fiyata uçak bileti bulabilme olanağı sağlar.

Work and Travel Programı Kayıt Tarihleri Nelerdir?

Work and Travel Programı Kayıt Tarihleri Nelerdir?

thumb_5252dd53dc76dWork and travel başvuru süreçlerinizi doğrudan etkileyen en önemli etmen başvuru tarihidir. Eylül ayında başlayan kayıt dönemi Nisan ayına kadar sürüyor olsa da başvuru tarihiniz ne kadar erken olursa, avantajınız o kadar fazla oluyor. WAT kayıt başvurusu tarihlerini 4 döneme ayırabilirsiniz. Başvuru tarihinize aşağıdaki bilgilere göre karar vermelisiniz.

1. ÇEYREK (HIRING QUARTER 1)

 • Kayıt Tarihleri: 1 EYLÜL – 30 KASIM
 • Kontenjan doluluğu: %0-5
 • Arzu edilen iş ve bölgeye kabul olasılığı: %95

En avantajlı kayıt ve başvuru tarihleridir. Bu dönemde kayıt olan öğrenciler, çok geniş iş ve bölge seçeneklerine sahiptirler ve bu seçeneklerin neredeyse tamamında kontenjanlar açıktır. Bu dönemde başvuru yapan öğrencilerin CV’lerini çok fazla işveren görür ve öğrenciler fazla rekabet olmadığı geniş seçenekler içinden, popüler bölge ve işverenlerden kolay ve hızlı kabul alırlar. Bu dönemde kayıt başvurusu yapan öğrenciler pasaport ve diğer resmi işlemlerini de zorlanmadan birkaç günde halledebilirler. İlerleyen dönemlerde bu işlemler yoğunluk dolayısıyla çok uzun zaman alabilir.

2. ÇEYREK (HIRING QUARTER 2)

 • Kayıt Tarihleri: 1 ARALIK – 30 OCAK
 • Kontenjan doluluğu: %15-40
 • Arzu edilen iş ve bölgeye kabul olasılığı: %70

Work and travel başvurusu için uygun bir kayıt tarihidir. Türkiye’de öğrencilerin yoğunlukla kayıt oldukları bir dönemdir. Kontenjanların en hızlı dolmaya başladığı, hızlı hareket edilmesi gereken bir dönemdir. Özellikle iş fuarlarında yer almak ve indirimli kayıt avantajlarından yararlanmak isteyen öğrencilerin bu tarihler içinde work and travel kayıtlarını yaptırmaları çok önemlidir. Vize randevuları ve vize başvuruları rahattır. İşlemler kısa sürer, vize başarı oranı çok yüksektir.

3. ÇEYREK (HIRING QUARTER 3)

 • Kayıt Tarihleri: 1 ŞUBAT – 28 ŞUBAT
 • Kontenjan doluluğu: %40-75
 • Arzu edilen iş ve bölgeye kabul olasılığı: %50-60

Türkiye’de öğrencilerin en yoğun başvuru yaptığı, her alanda yığılma ve kuyrukların oluştuğu work and travel kayıt tarihleridir. Bu yoğunluk nedeniyle hali hazırda belli oranda dolmuş olan kontenjanlar anlık olarak kapanır. Öğrenciler birden fazla kez iş tercihinde bulunmak zorunda kalabilir. Kontenjanlar dolmak üzere olduğundan işveren ve sponsor kuruluşlar iş kabullerinde normalden daha seçici olurlar. Pasaport başvuruları ve resmi işlemlerde süreç daha uzun olur. İş fuarlarının en yoğun olduğu, en çok öğrencinin işe yerleştiği, konsoloslukta yığılmaların oluşmaya başladığı kayıt tarihleridir.

4. ÇEYREK (HIRING QUARTER 4)

 • Kayıt Tarihleri: 1 MART – 15 NİSAN
 • Kontenjan doluluğu: %75-100
 • Arzu edilen iş ve bölgeye kabul olasılığı: %35-40

Kontenjan doluluğu ve arzu edilen iş ve bölgeye kabul olasılığını incelediğinizde, bu tarih aralığının ciddi risk içeriğini fark etmişsinizdir. Work and travel programına katılmak isteyen öğrenciler için son şans olan 4. Çeyrek dönemi, hatasız bir başvuru süreci ile başarılı şekilde tamamlanabilir. Enless Abroad olarak tecrübelerimize dayanarak Work and Travel kararınızı son dakikaya bırakmamanızı tavsiye etmekteyiz.

Work and Travel Programı Kayıt Süreci Nasıl İşler?

Work and Travel Programı Kayıt Süreci Nasıl İşler?

 1. Gerekli bilgilendirmenin ardından, öğrenci kayıt kararı verir.
 2. Ön kayıt ücreti alındıktan sonra başvuru formu ve sözleşme doldurulur.
 3. İş yeri ve bölge talebi bildirilir. İstenilen bölgelerin avantaj ve dezavantajları hakkında öğrenci bilgilendirilir, talep ettiği takdirde önceki yıllarda aynı bölgelerde bulunmuş öğrencilerimizle bire bir görüşmesi sağlanır. Kesin kararın ardından iş yeri ve konaklama yerleştirilmesi yapılır. Yerleştirmeler genelde Mart –Nisan aylarından itibaren gelmeye başlar.
 4. Pasaport için 2003/6719 sayılı Bakanlar Kurulu Kararı ve 5682 sayılı Pasaport Kanunu gereğince, tarafımızdan verilen dilekçe ile başvurur ve pasaport ücretsiz temin edilir. Bunun için yapmanız gerekenler sadece; bizden aldığınız, adınıza düzenlenmiş programa katılım dilekçenizi, okulunuzun öğrenci işlerine vermek ve ardından okulunuzdan çıkacak olan karar doğrultusunda, aldığınız harç muafiyet belgesiyle birlikte önce vergi dairesine ardından emniyet müdürlüğüne gitmektir. (Bu işlemin aynı gün içerisinde yapılması gerekmektedir.)
 5. Öğrenci için uygun tarihler belirlenerek tarafımızdan vize randevusu alınır.
 6. Vizesi onaylanan öğrenciye uçak bileti için birlikte çalıştığımız acentelere yönlendirilir veya öğrenci uçak biletini kendisi de organize edebilir.
 7. Gerekli oryantasyon toplantıları yapılarak ilgili bilgilendirme dökümanları öğrenciye sunularak yolculuk hazırlıklarına başlanır.

58Ön kayıt ücreti 300 $’dır. Kesin kayıt kararı alan öğrencilerimiz ön kayıt ücreti ile birlikte ön kayıt formunu ve ilgili sözleşmeyi doldurarak danışmanlarımıza iletmelidir. Akabinde yukarıdaki süreç adımları izlenir.

Ön kayıt işlemi gerçekleşen katılımcılarımız, kayıttan itibaren 30 gün içerisinde aşağıdaki belgeleri Endless Abroad danışmanlarına iletmelidir:

 • Öğrenci Belgesi (İngilizce)
 • Transcript (İngilizce)
 • Nüfus Cüzdanı Fotokopisi
 • Pasaport Fotokopisi
 • 4 Adet 5×5 Fotoğraf (Biyometrik)
 • CV (İngilizce)

Work and Travel Programı 2014 Ücreti Ne Kadardır?

Work and Travel Programı 2014 Ücreti Ne Kadardır?

Work and Travel programı 2014 fiyatları ve program kapsamındaki masraflar ile ilgili detaylı bilgi almak için lütfen bizimle iletişime geçiniz.

Work and Travel Programı CV Oluşturma Formu

Work and Travel Programı CV Oluşturma Formu