Avustralya Dil Okulları

Başkenti Canberra, en büyük şehri Sydney olan bu muhteşem ülkenin ana dili İngilizce’dir.  Avustralya’da dil okulları Sydney, Melbourne, Cairns ve Brisbane’de yoğunlaşmıştır. Hem eğitim alıp hem de tatil yapabileceğiniz bu cennet ülke, BM tarafından hemen hemen her sene dünya’nın en yaşanılabilir ülkesi seçilmektedir. Refah düzeyi yüksek toplumsal yapısı, sıcakkanlı insanları, doğal güzellikleri, hiç dokunulmamış yer üstü kaynakları, parkları bahçeleri ormanları ve muhteşem kıyılara sahip olması ile öğrencilerin tercih ettiği ülkelerin başında gelmektedir.

Sydney-Harbour

Şehir merkezleri tam bir metropol hayatı sunmasına rağmen yeşili ve doğayı asla bozmamış ve korumaya da devam etmişlerdir. Çevrenizde işten, okuldan çıkıp, kumsallara koşan ve sörf yapmayı, yüzmeyi seven insanlar ile beraber olmak istiyorsanız, Avustralyada dil eğitimi almak tam da size göre diyebiliriz. Hem güneşinin sıcaklığı, hem havasının temizliğiyle hayatı tatile dönüştürmeyi başarmış bir cennet köşesi.

sydney

Ülke çok nüfuslu bir yapıya sahip olmasına rağmen asla ön yargı barındırmayan bir sosyal ve politik anlayışla yaşamaktadır. Kendi kalite ve standartlarında bulunan ülkelere oranla eğitimler hem daha düşük maliyetli, hem de para birimi açısında TL ye biraz daha uygundur. Ayrıca mühendislere Nitelikli Mühendislik Vizesi kolaylığı sunan ender ülkeler arasındadır.

Avustralya’da konaklama

Avustralya’da konaklama olarak aile yanı yemekli ve yurt tek veya çift kişilik seçenekler sunulmaktadır. Öğrenciler; öğrenci apartlarında 2/3 kişilik paylaşımlı odalarda, aile yanı konaklamalarında ise tek kişilik sabah kahvaltı dahil ya da yarım pansiyon seçeneğini tercih edebilirler. Öğrenciler maksimum 20 dk otobüs yolculuğu ile okullarına kolaylıkla ulaşabilirler.

Avustralya’nın iklimi bölgelere göre farklılık göstermektedir. Nisan sonundan Ekim’e kadar kış ayı yaşanır, Temmuz’da ise hava sıcaklığı ülke genelinde en düşük seviyededir. Avustralya’da Kasım’dan Nisan ayına kadar ise yaz mevsimi yaşanır ve ortalama sıcaklık 15-35 derece arasında seyreder. Para birimi Avustralya Doları’dır (AUD). Melbourne ve Sydney şehirleri Türkiye’ye göre 8 saat ileridedir. Farklı bölgelere göre saat farkları değişebilmektedir.

brisbane

Uçuş süreleri, aktarma noktası ve kullanılan havayoluna bağlı olarak ortalama 18–25 saat arasında değişmekte ve aktarmalarla 32 saate kadar çıkabilmektedir. Öğrenci olarak gitmek isteyen kişilere ise Avustralya Hükümeti, ülkeye varmadan önce “Yabancı Öğrenci Sağlık Sigortası “ (OSHC) yaptırmalarını şart koşar.

OSHC ‘ nin Özellikleri:

  1. Muayene ücretlerinin hemen hemen hepsini karşılar,
  2. Devlet hastanelerinin hepsinde tedavi görme hakkı verir,
  3. Acil durumlarda ambulans vb. hizmetleri kapsar,

Avustralya ile ilgili çok daha detaylı bilgi edinmek için dilediğiniz zaman bizlere 444 3 660 ulaşabilirsiniz.