Dubai Dil Okulları

Dubai

Dubai Dil Okulları

Dubai, Arap Yarımadası’nda bulunan Birleşik Arap Emirlikleri’nin 7 emirliğinden biridir. İngiliz himayesi altında bulunan emirlik bağımsızlığını kazanmıştır ancak şehrin her yerinde İngiliz kültürünü hissetmemek, gözlemlememek neredeyse mümkün değildir. Bu yüzden İngilizce öğrenmek için çok iyi bir ülke olan Dubai Dil Eğitimi açısından da fırsatları da beraberinde getirmekytedir.Birleşik Arap Emirlikleri’nin başkenti olan Abu Dhabi’den sonra ikinci en büyük emirliği Dubai’dir. Türkiye’den uçakla yaklaşık 4 saat sürmektedir. Sürekli güneşli bir havası olan Dubai’de sıcaklıklar kış aylarında 30 derecenin altına düşerken, yaz aylarında çok artış göstermektedir. Yaz ayları sürekli sıcak ve nemlidir. Haziran ve Eylül aylarında yaşanan aşırı sıcaklık, klimayı vazgeçilmez yapmaktadır. Para birimleri Dirhem’dir.

Günden güne gelişen şehir günümüzde inşaat ve turizm sektöründe yapılan önemli yatırımlar ile gelişen bir ekonomiye sahiptir. Bilinenin aksine şehrin geliri petrolden daha çok ticaret ve turizmden sağlanıyor. Petrol rezervlerinde yaşanan tükenme nedeniyle turizm, ticaret, inşaat sektörüne önemli yatırımlar olmuştur.Turizm canlanmasıyla Dubai Dil Okulları da önem kazanmaya başlamıştır.

dubai

Dubai

Turizm alanında yapılan en önemli yatırımlardan bir tanesi olarak da dünyadaki ilk 7 yıldızlı otel olan  Burj Al Arab’ı  söylemek mümkün.

Dubai’yi  “en” lerin şehri olarak tanımlamak mümkün. Dünya’nın en yüksek binası olan Burj Khalifa da Dubai’ de bulunmaktadır.

burl-khalife

Dubai, Burj Khalifa

 

 Dubai’de Dil Eğitimi

Dubai’de Dil Okulu kapsamında ES Dubai dil okulu ile çalışılmaktadır. Okul Dubai’nin merkezinde Jumeriah Lake Towers’ta yer almaktadır. ES Dubai dil okulunda akıllı tahtalarla donatılmış modern derslikler, ücretsiz internet erişimi, kafeterya, öğrenci salonu ve online kütüphane mevcuttur. Genel İngilizce, IELTS sınavına hazırlık, iş İngilizcesi, İngilizce konuşma kursu, kurumsal eğitim kursu gibi eğitimler çeşitlilik gösterebilmektedir. Okulda eğitim alan öğrenciler, ders sonraları ve hafta sonları okulun düzenlediği sosyal aktivitelere ve gezilere katılabilirler. Müze, hayvanat bahçesi gibi gezilerine katılabilir, Kite Beach’de Sörf yapabilir, çöl safarisi de yapıp o heyecan dolu anı yaşayıp unutulmaz anılarına bir güzel sayfa daha ekleyebilirler.

Dünya’nın çeşitli yerlerinden gelen öğrenciler ile arkadaşlık kurmak, İngilizceyi geliştirmek çeşitli kültürleri öğrenmek mümkündür. Öğretmenlerin, okul yetkililerinin sıcak kanlı yaklaşımları ile eğitiminize kısa sürede adapte olup, gelişiminizi hızlı bir şekilde tamamlayabilirsiniz. Tüm bunların dışında 12 hafta ve üzeri dil okuluna gelen öğrencilerin, haftada 20 saatlik çalışma izni olması, ES Dubai Dil Okulu‘nun tercih edilme nedenlerinden biridir.

dubaisd

Es Dubai Dil Okulu

Dubai’nin en iyi Dil Okulları‘ndan bir tanesi  olan ES Dubai Dil Okulunun Türkiye’deki ilk ve tek yetkili acentası olarak sizlere Dubai’de yeni bir yaşama davet ediyoruz.

Bizlere 444 3 660 numaralı hattımızdan ulaşabilirsiniz.