Rusya Dil Okulları

Rusya Dil Okulları

Rusya dünyanın en büyük ülkesidir. Dünyanın sekizde birini kapsar. Çok milletli bir ülke olup Asya ve Avrupa ülkelerine yayılmıştır. En önemli nehirleri Volga ve Don nehirleridir. Yerleşim genelde nehir kenarlarında yoğunlaşmıştır. Bu muhteşem büyük coğrafya yıl boyunca bir çok turiste ev sahibi yapmaktadır. Aynı zamanda Rusya Dil Okulları, Rusça öğrenmek isteyen öğrencilerin buluşma noktası haline gelmiştir.
Türkiye – Rusya arası uçak ile 3 saat sürmektedir.

Rusya’da İklim

Karasal bir iklime sahip olup yaz dönemlerinde sıcaklık ortalama +25 derece, kışları -15 dereceye kadar düşmektedir.

Moskova, Kızıl Meydan

Başkenti Moskova olup çok milletli bir ülkedir. Çok sayıda etnik kökenli kültürlere rastlamak mümkündür. Müze,tiyatro,konser gibi kültürel aktivitelerin çok yüksek olduğu bir ülkedir.Balenin,operanın ve spor turnuvalarının en gelişmiş halini Rusya ‘da görmek ve izlemek ve keyfini çıkarmak mümkündür. Rusya’da gezilecek yerler oldukça fazladır, yüz ölçümü olarak dünyanın en büyük ülkesi olan Rusya’ da oldukça fazla müze bulunmaktadır.

moscow-1570779_1920

Tretyakov Müzesi

Rusya’da Ulaşım

Ulaşım olarak çok fazla demir yoluna sahip olan Rusya’ da Dil Okulu’ na gitmek isteyen öğrenciler hiç zorlanmadan toplu taşıma araçlarını kullanabiliyorlar.  Çok gelişmiş tren ağlarına ve karayollarına sahiptir. Şehirlerde tramvay , metro ve metrobüs oldukça yaygındır.

Rusya’da Parasal İşlemler

Resmi para birimi Rubledir. Rusya’da parasal olarak yaşam maliyetleri 300$-600 $ arasında değişmektedir. Yemek giderleri genelde 150 $- 200$ ‘dır. Taksi kullanma oldukça yaygındır , bunun sebebi akaryakıt fiyatlarının oldukça düşük olmasındadır.  Su, elektrik, gaz masrafları Türkiye ‘ye göre düşüktür.

Rusya’da Dil Eğitimi

En yaygın dil okulları en büyük şehri olan Moskova ‘da yer almaktadır. Moskova ‘yı St.Petersburg ve Irkutsk şehirleri kovalamaktadır. Rusya Dil okulu programları genelde 2 hafta ile 52 hafta arasında düzenlenmektedir. Öğrenci Rusça’yı iyi bir şekilde  yaklaşık olarak 5-6 ay içerisinde öğrenmektedir.

moscow-2742642_960_720

Moskova, St. Basile

Rusya’da Yemek Kültürü

Soğuk bir karasal iklime sahip olan Rusya’da yeme-içme de ülkemize göre farklılık gösterebilmektedir. Kahvaltıda peynir, sucuk, yumurta, tereyağı, çay veya kahve tüketilmektedir. Sabah kahvaltısında çorba da yenilebilir.  ‘’Yenilebilir ‘’ denir çünkü çorbaları sebze bakımından oldukça yoğundur. En ünlü çorbaları Borşç(borç) olarak bilinmektedir. Havuç, soğan, sarımsak, kırmızı pancar, patates, lahana, bal kabağı ,sığır eti, kümes hayvanı ve koyun etleri tüketilmektedir.

Türkiye – Rusya arasındaki ticari ve siyasi ilişkilerin kuvvetli olması Rusça ‘nın öğrenilmesinin ne kadar önemli olduğunu vurgulamaktadır.
Bizlere 444 3 660 numaralı hattımızdan ulaşabilir, Rusya’da Dil Eğitimi almanın detayları hakkında bilgi alabilirsiniz.