Uluslararası Öğrenci – Seyahat Sigortası

Evinizden uzakta olduğunuzu en çok hastalandığınızda hissedersiniz. Ailenizin ilgisinden yoksun olduğunuzu böyle zamanlarda düşünebilirsiniz. Eğer aile yanında konaklıyorsanız yine şanslı sayılırsınız çünkü en az aileniz kadar size ilgi gösterecek insanlarla bir aradasınızdır. Yurtta kalıyorsanız oda arkadaşınız varsa size destek olabilir ama yine de bir aile kadar etkili olamayabilir..

Bu zor durumunuzda sağlık sigortanız hemen imdadınıza yetişecektir. Sigorta sayesinde tedavinizi ücretsiz olarak gerçekleştireceksiniz ve yurtdışında en önemli gider olan sağlık hizmetlerinden bu şekilde yararlanma fırsatınız olacaktır.

Başta Amerika, Kanada , Avustralya gibi ülkeler sağlık sigortasını öğrencilere zorunlu hale getirmişlerdir. Bu sayede öğrenci hastalık durumunda o ülkenin hükümetinin koruması altına girmektedir.

Günümüzde İngiltere, Fransa, Almanya, İtalya gibi çoğu Avrupa ülkelerinde dil eğitimi alan öğrenciler için sigorta zorunluluk haline gelmeye başlamış hatta vize başvurusunda dahi İtalya, Fransa, İspanya, İtalya, Almanya vb. Shengen ülkeleri sigorta yaptırılmasını istemektedirler.

Güncel sigorta ücretlerini öğrenmek için lütfen danışmanlarımız ile iletişime geçiniz.