Dubai’de Dil Eğitimi

dubai-vize

DUBAİ’DE DİL EĞİTİMİ

DUBAİ’DE TURİZM

Dubai Mall gibi alışveriş merkezinin olması, Jumeriah Beach gibi temiz plaja sahip olması ile de hem alışveriş hem de deniz turizmi açısından önemli konumdan biri haline gelmiştir Dubai.

Bir çok milletten insanın yaşadığı şehir oldukça kozmopolit bir yapıya sahiptir. Şehrin nüfusunun çoğunluğunu ; Emirati yani yerel halk , Asyalılar oluşturmaktadır. Uluslararası şirketlerde ise Amerika, Almanya, Güney Afrika, Belçika, Ürdün, Lübnan, İngiltere, Fransa ağırlıkta olmak üzere neredeyse tüm dünya ülkelerinden birileri çalışmaktadır.

DUBAİ’DE KONAKLAMA

Dubai’ de Konaklama seçenekleri olarak yurt opsiyonu ve paylaşımlı öğrenci daireleri seçenekleri bulunmaktadır. Yurt opsiyonu okula yaklaşık 20 dk olup, okul ile yurt arasında öğrencilerin ulaşımını kolaylaştırmak adına ücretsiz shuttle(servis aracı) bulunmaktadır. Paylaşımlı konaklamalar okula yakın mesafede yer alır çoğunlukla yürüme mesafesindedir. Öğrencilerin isteklerine göre konaklama seçenekleri ayarlanır. Konaklamalar self-catering şeklinde olup, gelen öğrenciler yemek seçeneklerini ortak kullanım alanı olan mutfaklarında kendileri organize edebilmektedirler.

DUBAİ’DE VİZE İŞLEMLERİ

Yeşil ve diplomatik pasaporta sahip olan kişiler Dubai Turistik vizesi işlemlerine tabi tutulmazlar ancak bu durum 180 gün içerisinde 90 günü aşmayan seyahatler için geçerlidir. Dubai’ye gelen öğrencilerin vize işlemleri de okulumuzun desteği ile hallolmaktadır. ES Dubai dil okulu çalışma vizesi sağlaması nedeniyle öğrencilerin gözdesi haline gelir. Vize başvuru sonucu yaklaşık 12-15 iş günü içerisinde açıklanır.