Amerika'da Dil Eğitimi

Amerika'da Dil Eğitimi

Amerika şüphesiz eğitim için düşünülmesi gereken ülkelerin başında gelmelidir. İngilizce öğrenmek isteyenler tarafından dünya üzerinde en çok tercih edilen ülkelerden olan ABD, yılda 250 binin üzerinde yabancı öğrenciyi dil eğitimi amacıyla ülkesinde ağırlamaktadır.

En çok tercih edilen şehirler; New York, Los Angeles, Chicago, Washington, Miami, San Diego, Boston, Washinghton’dır. Bu şehirlerin hepsinde birbirinden kaliteli dil okulları ve dünyaca ünlü üniversiteler bulunmaktadır. Amerika’da dil okullarının ACCET, AAIEP, ALTO gibi kurumlar tarafından akredite edilmesi okulların kaliteleri konusunda bir göstergedir. Bahsi geçen kurumlar üye olan okullar eğitim, müfredat, fiziksel şartlar, öğrenci hizmetleri ve daha birçok eğitimin kalitesinin etkileyen konularda düzenli denetimden geçerler.

 Amerika bünyesinde eğitim almak isteyen tüm öğrencilere farklı eğitim çeşitleriyle kapılarını açmaktadır. Bunlara dil okulları, lisans ve yüksek lisans programları, sertifika, staj programları da dahildir.

ABD’de dil eğitimini kampus içinde almak isteyen öğrenciler için birçok farklı eyalet ve şehirde birçok dil okulu bulunmaktadır. Öğrenciler üniversite kampüsü içinde eğitim almak isterlerse, Amerika birçok alternatifi bünyesinde barındırmaktadır. Kampüs bünyesindeki dil kursları öğrencilerin Amerikan öğrencilerle iç içe olması, kampüsün çeşitli olanaklarından; yüzme havuzu, kütüphane, fitness gibi sosyal aktivitelerinden yararlanılması nedeniyle birçok öğrencimizin tercih ettiği dil okulu seçeneğidir. Öğrenciler talep ettikleri durumlarda aynı kuruma bağlı farklı kampüslere de geçiş yapabilirler.

Dil okulları Amerika’nın bütün bölge ve eyaletlerine dağılmış, kıyı kesimlerde yoğunlaşmıştır. Şehir ve bölge çeşitliğinin çok olması öğrencilere tamamen farklı coğrafi koşullarda ve alışık oldukları iklim özelliklerinde yaşam imkanı sunmaktadır.

İngilizcenin anavatanlarından olan Amerika’da çok çeşitli dil okulları bulunmaktadır. Her dil okulunun öncelikli tercihlerinden olan Amerika’da her dil okulunun birçok eyalette ve birçok şehirde şubesi bulunmaktadır. Dil okulları bünyesinde sunulan geniş yelpazedeki program çeşitliliğinden öğrenci kendisine en uygun olan programı seçmelidir.

  • Genel İngilizce,
  • Yoğun İngilizce,
  • İş İngilizcesi,
  • Sosyal Aktiviteyle İngilizce,
  • Sınava Hazırlık İngilizcesi
  • TOEFL ve IELTS Hazırlık

İngilizce dil kursları alınan saate göre değişkenlik göstermekle birlikte genellikle yarım gün şeklindedir. Dil okullarının prosedürleri değişkenlik göstermekle birlikte birçok dil okulunda yıl içerisinde her pazartesi yeni bir başlangıç dönemi sayılabilir. 2 ve 52 hafta arasında değişen eğitim sürelerinden öğrenci, danışmanlarımızla birlikte kendisine en uygun süreyi seçip yolculuğuna başlayabilir.

 

 

Yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Yenilenen arayüzü ve zengin içeriği ile yeni web sitemiz yayında

Hakkımızda
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım