Ankara Anlaşması Vizesi Nedir

» Ankara Anlaşması Vizesi (ECAA) Nedir?

» Ankara Anlaşması Vizesi (ECAA) Nedir?

İngiltere ‘ye gelip çalışarak, kendi işini kurarak yani serbest meslek sahibi olarak veya hali hazırda işletmekte bulunan bir iş yerini devralmak veya ortak olmak suretiyle İngiltere ‘de yeni bir yaşam sürdürmek isteyen Türk vatandaşları için bu ülkenin vatandaşlığını alma imkanı bile sağlayan bu anlaşma şartlarının neler olduğunu ve bundan nasıl faydalanabileceğini öğrenmek isteyenler için aşağıda sormak istediğiniz bütün soruların cevaplarını bulabilirsiniz.

» Ankara Anlaşması Vizesinden Kimler Yararlanabilir?

» Ankara Anlaşması Vizesinden Kimler Yararlanabilir?

Tüm 18 yaşından büyük T.C. vatandaşları Ankara Anlaşmasından yararlanabilir.

» Ankara Anlaşması Vizesinin Sağladığı İmkanlar Nelerdir?

» Ankara Anlaşması Vizesinin Sağladığı İmkanlar Nelerdir?

Ankara Antlaşması vizesi ile Türk vatandaşlarının faydalanabileceği haklardan bazıları şunlardır;
– İngiltere’de yerleşik yaşama hakkı.
– İngiltere’de kendi işini kurma ve mevcut bir işletmeye ortak olma hakkı.
– İngiliz vatandaşlarına sunulan ücretsiz sağlık ve eğitim hizmetleri.
– 4. Yılın sonunda süresiz oturum başvuru hakkı.
– 5. Yılın sonunda İngiliz Vatandaşlığı başvuru hakkı.
– Askerlik hizmetini 37 yaşına kadar erteleme ve bedelli askerlik yapabilme hakkı.
– Bakmakla yükümlü olunan bireyler (eş ve çocuklar) için yerleşik oturma imkanı.
– İngiltere’ye giriş ve çıkışlarda turist ve öğrenci vizesi olanlara sorulan sorularla karşılaşmadan, sorunsuz giriş çıkış yapabilme.

» Ankara Anlaşması Vizesi Hakkında Önemli Notlar!

» Ankara Anlaşması Vizesi Hakkında Önemli Notlar!

– Yurtdışında herhangi bir ülkede iş kurmak istiyorsanız, belirli bir sermayenin o ülkeye transfer edilmesi gerekir. Oysa ECAA Ankara Anlaşması Vizesi’nde belirli bir sermaye koşulu yoktur. Kuracağınız işe yetecek kadar paranız olması yeterlidir. Yani küçük bir sermaye dahi yeterlidir.

– ECAA Ankara Anlaşması vizesinde yasal olan ve doktorluk gibi özel eğitim gerektirmeyen her işi yapabilirsiniz. Örneğin elinde çantası ile dolaşan bir pazarlamacı veya herhangi bir ofis açmadan, sadece kaldığı ev adresinden hizmet sunan ithalat danışmanı olabilirsiniz. Hatta kendi işini yapan çocuk bakıcılığı, temizlikçilik, kuryelik, taksi şoförlüğü, berberlik, internet uzmanlığı, webmasterlık gibi size uyan işleri de yapabilirsiniz.

– Yurtdışındaki birçok yatırımcı vizesinde, yanınızda o ülkenin vatandaşı en az 2 kişiyi çalıştırmanız gerekir. ECAA Ankara Anlaşması vizesinde böyle bir koşul yoktur.

– En büyük avantajlarından birisi de Amerika’daki Yeşil Kart (Green Card) uygulamasının aksine, İngiltere’deki Ankara Antlaşması Vizesi’nde çekiliş yoktur.

– ECAA Ankara Anlaşması vizesi, size sadece kendi işinizde çalışma olanağı verirken, aile bireylerinizde böyle bir kısıtlama yoktur. Aile bireyleriniz istedikleri işte çalışabilirler.

– Ankara Anlaşması’nda vize ilk olarak 1 yıllıktır. 1 yıl sonunda eğer taahut ettiğiniz 1. yılın sonunda 3 yıl uzatılır ve toplamda 4 yılı doldurduğunuzda süresiz oturum iznine başvurabilirsiniz.

– ECAA Ankara Antlaşması vizesinde stand-still yani değiştirilemez kuralı vardır. Bu kural, ileride İngiltere’de olacak her tür olumsuz vize değişikliklerinden ECAA vizesi sahibine bağışıklık sağlar. Bir başka ifadeyle, ilerde vize kuralları değiştirilse dahi, ECAA vizesi kuralları değiştirilemez.

– Başvurunuzun RED edilme durumunda İçişleri Bakanlığı RED gerekçelerinizi yazılı bir şekilde tarafınıza göndermek zorundadır. RED gerekçeleriniz elinize ulaştığı tarihten itibaren 28 gün içerisinde RED kararına itiraz etme hakkınız bulunmaktadır.

» Ankara Anlaşması Vizesine Nasıl Başvururum?

» Ankara Anlaşması Vizesine Nasıl Başvururum?

Ankara Anlaşması vizesine Türkiye’den başvurulacağı gibi İngiltere’den de başvurabilirsiniz. Ancak İngiltere’den yapılan başvurular, İngiltere’de yasal yollar ile bulunmanız durumunda (turist, öğrenci v.b) daha hızlı, kolay ve etkili sonuç vermektedir. Bu sebeple Endless Abroad olarak İngiltere’den başvurulara destek vermekteyiz.

» Endless Abroad ile Ankara Anlaşması Vizesi!

» Endless Abroad ile Ankara Anlaşması Vizesi!

İlk etapta Ankara Anlaşması vizesine başvurmak isteyen kişi ile danışmanlarımız detaylı bir şekilde görüşerek kişinin Ankara Anlaşması vizesine uygun olup olmadığını değerlendirmektedir. Değerlendirme sonucuna göre kişi Ankara Anlaşması vizesine başvurmaya uygun görülürse başvurusu yapılabiliyor.

1) Ülkemizden Başvuru
İngilizce bilen kişiler Ankara Anlaşması Vizesine ülkemizden başvuru yapabilir. Eğer kişi ingilizce biliyorsa gerekli evraklar toparlandıktan sonra Ankara Anlaşması Vizesine başvurusu yapılır.

2) İngiltere ‘den Başvuru
İngilizce bilmenin önemli olduğu Ankara Anlaşmasında danışmanlarımız ilk edapta İngiltere’de bulunmanızı sağlayıp daha sonra İngiltere’de bulunan avukatlar eşliğinde başvuru sürecinizi başlatırlar.