Gizem-Sonmez

Yurt Dışına Çıkan Anlar

  Yurt dışına gitmek belirsizliklerle dolu bir yolculuğa çıkmak gibidir. Alışkanlıklarınızdan ayrılmak, evinizden, sevdiklerinizden uzaklaşmak ilk etapta zor gelir. Belirsizliklerle dolu yolculuğa çıkarken korkular başlar. Ancak yurt dışı maceranız bittiğinde, geriye dönüp geçen günlerinize baktığınızda tüm korkulara değdiğini görmek paha biçilmez bir duygudur. Yurt dışında bulunmak ... Devamını Oku »

Yeni Zelanda’da Dil Okulu Eğitimi

Öğrencilere çalışma izninin gelmesiyle birlikte Yeni Zelanda dil eğitimi için tercih edilen ülkeler arasında yerini aldı. Yeni Zelanda Ocak 2014 itibariyle dil okuluna kayıt yaptıran öğrencilere haftalık 20 saat çalışma hakkı tanımış, böylelikle yurtdışı dil eğitimi pazarında daha fazla yer edinmeye başlamıştır. Yeni Zelanda’da resmi dil ... Devamını Oku »

Neden Malta’da Dil Eğitimi ?

Eğitim sürecinde tüm öğrencilerin hangi ülkeye gitme konusunda kararsızlık yaşamaktadır. Bu süreçte öğrencilerin önünde tercih edebileceği birçok okul ve ülke bulunmaktadır. Bunlardan biri de Malta… Malta hükümeti, Malta’yı Akdeniz’de İngilizce dil okullarının merkezi haline getirmiştir. Hükümetin dil kursları denetimleri ve teşvikleri eğitim kurumlarının kalitesini artırmıştır. Kaliteli ... Devamını Oku »

İngilizceye Maruz Kalmak

Artık herkesin öncelikli hedeflerinden biridir İngilizce öğrenmek. Görüldüğü kadar kolay olmayan bu yolda öğrencilere birçok görev düşmektedir. Öğrenciler pratik yapabilmek için arkadaş edinmeli, şehirleri gezmeli, kültürel ya da sosyal aktivitelerde bulunmalı ya da müzikal, tiyatro gibi faaliyetlere katılmalıdırlar. Endless Abroad ailesi olarak öğrencilerin üzerindeki yükleri azaltabilmek ... Devamını Oku »

Her Şey Dahil Programının Avantajları Nelerdir?

İngilizce öğrenmenin en kolay yolu şüphesiz ki yurtdışında eğitim almaktır. Öğrenciler ağırlıklı olarak İngiltere,Malta ve ABD’yi seçmektedirler. Bu noktada Endless Abroad ailesi olarak, öğrenciler için her şey dahil paketlerini hazırladık. Daha önce yurtdışında bulunmamış ve kendilerine dil anlamında güvenmeyen öğrencilerin çekincelerini en aza indirmek içinde bu ... Devamını Oku »

Yurt Dışı Eğitim Firmanızı Nasıl Seçmelisiniz?

YURTDIŞI EĞİTİM FİRMANIZI NASIL ŞECMELİSİNİZ? Son zamanlarda yurtdışında eğitim almak isteyen genç neslin sayısındaki artış yurtdışı eğitim firmalarının da sayısını artırmaktadır.Hal böyle olunca bazı kötü niyetli firmalar öğrencilerin kariyerleri için önemli bir adım olan yurtdışı eğitimlerini tehlikeye atabilirler.Peki öğrenciler bu nokta neler yapmalıdır? ÖĞRENCİLER FİRMAYI SEÇERKEN ... Devamını Oku »

Erasmus Hareketliliği

Rekabetin hızla arttığı,teknolojinin son sürat geliştiği günümüzde bazı programlar yardımıyla öğrenciler kişisel gelişimlerine katkı sağlama imkanı buluyorlar.Bu programlardan biridir Erasmus. Erasmus Programı adını çağının eğitim felsefisine katkılarından dolayı Hollandalı gezgin Desideuris Erasmus tarafından almıştır. Bu program yükseköğretim kurumlarının birbirleriyle işbirliği yapmalarını teşvik etmeye yönelik bir Avrupa ... Devamını Oku »