Temsilcilerden Gelenler

19 Yaşımın Dezavantajı

Dahil olduğumuz sürecin ve ilgilendiğimiz programların en az bizler kadar dinamik olmasının yanında bizden daha uzun bir geçmişe sahip olması neyi ifade ediyor ? Yaş ortalamasının 24 olduğu bir şirkette ortalamanın düşmesinde etkisi büyük olanlardanım . Bu geniş sektörde erken yaşta yer alarak kariyer yolculuğuma daha ... Devamını Oku »

Sebepsiz Yere Ülke Ayrımı Yapmak …

Endless Abroad’da liderlik çalışmalarıma başladığım günden beri, insanlara bilgi verip kafalarına takılan soruları cevaplamaya çalışırken gözlemlerime dayanarak birtakım sonuçlara ulaştım. Kimi insanların “yurt dışı” kelimesini duyduklarında gözlerinde ışıltı olurken, kimilerinde bunu görememek ve bilakis yurt dışını sanki söylenmemesi gereken bir sözcükmüş gibi algılamaları gerçekten üzücü. Özellikle ... Devamını Oku »

Malta’da Bir Saniyede Geçen Hayatım

Uzun süredir bu yazıyı yazmak için sabırsızlanıyordum. Sonunda o vakit geldi; yazın Malta’ya yaptığım o kaçamaktan bahsedeceğim sizlere bu yazımda; pardon dil okulu diyecektim. Tabi bu iki ayrımı yapabilmek önemli biz gençler için. İlk defa uzun süreliğine, 2 aylığına Malta ‘ya dil okuluna gitmiş bulunmaktayım. İlk ... Devamını Oku »

Liderleri Neler Bekliyor?

Sektörün genç beyinleri ve yeni liderleri olmak için dahil olduğumuz Endless Abroad liderlik sürecinde bizleri neler bekliyor? Bunu hep birlikte göreceğiz ama henüz bu noktadayken kendi beklentilerimden söz edebilirim… Oldukça geniş bir yelpazeye sahip olan yurt dışı eğitim sektörünün doğru tanınması ve tanıtımının yapılması için gerekli ... Devamını Oku »

Birden Çok İnsan

Yurt dışı denilince akla gelen ilk şeylerden biri Avrupa’dır. Peki, Avrupa’ya gitmek denilince neden çok korkulur? Ulaşılmaz bir nokta olarak görülür? Bu yıllarca bize öğretilen dogmalardan kaynaklanan bir durumdur. Bu dogmalar yurtdışında yaşanan hiç alışık olmadığımız olaylar ve mükemmel yaşam tarzı.  Aslında televizyonlarda, dergilerde görülen Avrupa ... Devamını Oku »

Gittim, Gördüm, Yazıyorum – Bir Öğrencinin Londra Rehberi

Dünyanın en gelişmiş en modern şehirlerinden biri Londra… Endless Abroad ailesinin katkıları sayesinde Londra’da harika bir geçirdim ve gezip gördüklerimi sizlerle paylaşmak adına bu ufak Londra rehberini hazırladım. Daha çok benim gibi öğrenci arkadaşlarımıza yarayacak, Londra gibi pahalı bir şehirde nasıl ucuz geçinilebilir onları açıklayacağım. Şimdi ... Devamını Oku »

Doğru Adres Endless Abroad

Türkiye’de, okumanın veya kursa gitmenin tek seçenek olmadığı son zamanlarda daha da bilinir hale geldi. Bunun nedenlerini pek çok kategori altında sıralayabilirsiniz. Asıl sorun ise nerede okunmalı, nerede kursa gidilmeli, nerede insan kendini geliştirmeli? Bu zamana kadar üniversite gençleri için en popüler, ilgi çeken program hep ... Devamını Oku »

Yabancı Dil Bahsi

Günümüzde yabancı dil öğrenimi herkes için çok önemli bir hal aldı. Sokaklarda, cafelerde, yollarda gördüğümüz-çoğu yanlış yazılan- tabelalarda, televizyon programlarında, kıyafetlerimizde, internette, sosyal medyada ve daha birçok yerde yabancı kelimelere cümlelere fazlasıyla rastlar olduk. Çevremizdeki hemen herkesin başta İngilizce olmak üzere yabancı dil öğrenmek için çeşitli ... Devamını Oku »

Yurtdışına Çıkmaktan Korkmayın !

İnsan görmeden bilmeden yaşamadan bir şeyden neden korkar ki… Çoğu öğrenci yurt dışına gitmeyi çok ister bir o kadar da korkar. Neden korkuyorsun diye sorduğunda “Abi nasıl anlaşacağım orda insanlarla tek başıma yiiaaaa… Bir arkadaşım olsa hadi neyse” tarzında cevaplar alırsınız. Bende böyle düşünenler arasındaydım, ta ... Devamını Oku »