Yurtdışı Eğitim Programı Oluşturulurken Nelere Dikkat Edilmeli?

Aracı Firmanın Önemi

Öncelikle eğitim alma amacınızı göz önünde bulundurarak beklentilerinizi sorgulamalı; ayırabileceğiniz bütçeyi netleştirmelisiniz. Gideceğiniz şehri ve gitmeye karar verdiğiniz bölgedeki okulların kalitesini danışman firmanız aracılığıyla detaylı olarak incelemeli ve okulları karşılaştırmalısınız. En önemli adımın dil okulu seçimi olduğunu unutmadan, bu süreyi uzun tutmaktan çekinmeyin. Ayrıca bu noktada danışmanlık aldığınız firmanın önemini atlamayın ve aracı firmanın sizden ekstra ücret alacağı konusunda endişelenmeyin. Aracı kurum ücretini sizi gönderdiği okuldan temin etmektedir, araştırmalarınızı detaylandırıp yazışmalarınızı gerçekleştirdiğinden sizin zamandan ve paradan tasarruf etmenizi sağlamaktadır. Yine vize sürecinizde de aracı kurumun tecrübe birikiminden faydalanarak, gerekli yönlendirmeleri alabilme imkanı kazanmış olursunuz.

Şehir 

Dil eğitiminizle birlikte pratik yapmanızda dil gelişiminiz içinde oldukça önemlidir. Bu sebeple gideceğiniz şehrin sosyal imkanlarının geniş, eğlenceli, kültürel ve maddi imkanlarınıza karşılık verebilecek nitelikte olması çok önemli. Unutmayın, sadece ders çalışarak maksimum verimi alamazsınız, sosyal olmak zorundasınız !

Okul Ücretleri ve Bütçe

Yurtdışında bulunan binlerce dil okulu içinde elbette kalitesiz ve oldukça ucuz okullarda bulunmakta. Bazı dil okullarının düşük bütçelerine aldanmayın. Böyle bir durumda gittiğiniz okulda eğitmen niteliği bulunmayan kişilerle karşılaşma riskiniz olacağı gibi vize sürecinde de problem yaşayabilirsiniz. Bununla beraber her pahalı okulun en iyi okul olduğu şeklinde bir düşüncenizde olmamalıdır.
Eğer bütçeniz kısıtlıysa gideceğiniz ülkenin yaşam standartlarını ve ulaşım masraflarını da göz önünde bulundurmalısınız. Bütçenize uygun bir okulun bulunduğu şehir, yaşam standartları ve ulaşım masraflarıyla birlikte maddi durumunuzu daha çok zorlayabilir.

Sınıf Ortamı

Sınıfın kontenjan sayısı ne kadar az olursa öğretmeniniz ile olan iletişiminiz artacak ve dersten daha çok verim alabileceksiniz. Bu sebeple sınıf kontenjanının ortalama olarak 15 kişiyi geçmemesini tercih etmelisiniz. Bu sebeple küçük okulları seçmek daha avantajlı olabilir. Ayrıca ciddi Türk popülasyonun olduğu sınıfları seçmemeli, çevrenizde Türk öğrenciler olsa dahi iletişiminizi yabancı öğrencilerle kuvvetli tutmayı tercih etmelisiniz. Pek çok okul teknolojik imkanlar sunmakta, yenilikçi tekniklerle imkanlarını genişletmiş durumdadır. Burada yine seçtiğiniz okulun ve aracı firmanızın önemi ön plana çıkmaktadır.

Onaylanmış Kurumlar ve Akreditasyon

Belirli bir kurum veya bir derneğe bağlı olarak akreditasyonu gerçekleştirilen her okulun aynı kalitede olduğunu söylememiz mümkün değil. Her okul kalite standartını kendini belirler ancak İngiltere’ de British Council, English UK ve Amerika’da ACCET gibi akreditasyon kurumları ile dil okulları standartları belirli seviyelere getirilmeye çalışılmaktadır. Bu sebeple dil okulunun belirli bir kurum tarafından akredite ediliyor olması önemli noktalardan biridir.

Endless Abroad ile Yurtdışı Eğitim

Endless Abroad 12 yıllık kurumsal yapısı, İstanbul, Londra, Ankara, Denizli, Antalya ve İzmir’ de bulunan ofisleri ve profesyonel danışmanlık hizmeti ile ilgili öğrencilere en doğru seçenekleri sunmaktadır. Londra’ da dil eğitimi alacak öğrenciler için ayrıca bir avantaj oluşturarak, Londra’ da dil eğitimi aldığı süre boyunca oradaki ofisinden de öğrencisine destek vermektedir. Eğitim altyapısını yurtdışında oluşturmuş kurucu ortakları ve güçlü bağlantıları ile doğru danışmanlık hizmeti alabileceğiniz, sektördeki pek çok yeniliğin öncüsü bir firmadır.