Embassy English Dil Okulları – Sidney

Çoğunlukla Liman Şehri olarak anılan, Avustralya’nın ışıkları hiç sönmeyen kozmopolit şehri Sidney, aynı zamanda New South Wales eyaletinin de başkenti olma özelliğini taşımaktadır. Baş döndüren gökdelen yapıları, muazzam restoranları ve mağazalarıyla Avustralya’nın en büyük finansal bölgesi de olan Sidney dünyaca ünlü dil okullarıyla da dikkatleri üzerinde toplayan bir lokasyondur. Bünyesinde pek çok dil okulu bulunan Avustralya’da, dil eğitimi almak isteyen öğrencilere ayrıca part-time olarak da çalışma izni tanınmaktadır. En az 12 haftalık bir program dahilinde olan tüm öğrenciler haftalık 20 saati doldurmak üzere çalışabilmektedirler. Ücretleri de oldukça tatmin edici olan Avustralya’da birçok öğrenci hem okuyup hem çalışmakta ve deneyim kazanmaktadır.
Sidney şehrinin merkezi noktalarından birinde yer alan Embassy English Sidney Dil Okulu, verdiği dünya çapındaki eğitimin yanı sıra, gece hayatı ve sosyal, kültürel faaliyetleriyle de gözde olan şehirde oldukça fazla sosyal aktivite ve gezi programını da öğrencilerine sunmaktadır. Martin College ve Charles Sturt Üniversitesi ile aynı binayı paylaşan dil okulu bünyesindeki öğrencilere üniversite eğitim danışmanlığı da yapmaktadır. Ve kendisini tercih eden öğrencilere üniversite yaşamını da yakından tanıtmaktadır.
Okulların tüm olanaklarından faydalanabilen Embassy English Sidney öğrencilerinin ders müfredatında genel ve yoğun İngilizce programları, TOEFL, TEOIC, IELTS gibi oldukça önemli olan dil sınavlarına hazırlık kursları, uzun dönem İngilizce eğitimi ve iş İngilizcesi dersleri bulunmaktadır.
Eğitim adına okulu tercih eden öğrencilere aile yanında konaklama, yurt konaklaması, öğrenci evi ve otel konaklaması seçenekleri sunulmaktadır. Bu seçenekler arasından genellikle öğrencilerin tercihi kendi yaş gruplarıyla bir arada olabilecekleri yurtlarda kalmak veya aile yanında konaklamak olmaktadır. Kısa bir dönem için gelen öğrenciler ve özellikle iş adamlarıysa otellerde konaklamayı tercih etmektedirler.