Dubai Sertifika ve Diploma Programları

Dubai Sertifika Programları

Dubai’de sertifika ve diploma programları lisans ve yüksek lisans düzeyinde sunulur. Programlar genellikle 1-2 yıl sürer ve başvuru tarihleri tam zamanlı akademik programlara göre çok daha esnektir. Dubai’de sertifika ve diploma programları İşletme, Mutfak Sanatları, Mühendislik, Eğitim/Öğretim, Lojistik, Pazarlama, Moda Tasarımı gibi birçok konu alanında sunulmaktadır.

Dubai’de sertifika ve diploma programlarına katılmak isteyen öğrencilerin lise veya lisans diplomasına sahip olmaları ve tercih edilen kurumun eğitim diline göre İngilizce veya Arapça dil yeterliliklerini uluslararası olarak kabul görmüş sınavlar ile kanıtlamaları gerekmektedir. Dubai sertifika ve diploma programlarının ücretleri kuruma, süreye ve konu alanına göre değişmekle birlikte 20.000-40.000 AED arasında değişmektedir.


Dubai Sertifika ve Diploma Program Türleri ve İçerikleri

Diploma ve sertifika terimleri, farklı konu alanlarındaki mesleki (veya iş eğitimi) eğitim programlarını tamamlayan öğrencilere verilen akademik yeterlilikler anlamına gelir. Dubai’de diploma ve sertifikalar devlet kurumlarında, teknik ve meslek okullarında ve lisans eğitimi veren belirli kolejlerde ve üniversitelerde mevcuttur. Bazı kurumlar diploma ve sertifika terimlerini aynı anlamda kullanıyor olsa da, diploma programları sertifika programlarından daha uzun ve daha kapsamlı olma eğilimindedir.

Sertifikalar ve diplomaların her biri iki yılda tamamlanmak üzere tasarlanmıştır, bu da onların ön lisans derecelerine kıyasla daha kısa alternatifler oldukları anlamına gelir. Sertifika ve Diploma programları, tercih edilen alan ile ilgili mesleki eğitim almak ve tam zamanlı bir derece programını tamamlamadan iş hayatına atılmak isteyen lise mezunları ile daha yüksek maaş almak ve profesyonel anlamda daha fazla gelişmek isteyen meslek sahibi insanlar arasında popüler bir eğitim seçeneğidir.

Dubai’de lisans ve yüksek lisans seviyesinde birçok diploma ve sertifika programı bulunmaktadır. Bu programlar tam teşekküllü eğitimlere göre daha kısa olduklarından Dubai’de artan iş gücü talebini karşılamak için son zamanlarda oldukça popüler hale gelmiştir.


Dubai Sertifika Programları Başvuru Tarihleri ve Süresi

Dubai’de sertifika ve diploma programlarına başvuru tarihleri kuruma göre değişmekle birlikte eğitim süreleri 1-2 yıl arasında değişmektedir. Programlar çoğunlukla dört dönemden oluşur. Diploma programları sertifika programlarına kıyasla çok daha uzun ve kapsamlı eğitimler sunar. Program tarihleri genel olarak tercih edilen konu alanlarındaki örgün eğitimlerin başlayacağı tarihlere göre planlanır ancak çok daha esnektir.

Dubai Sertifika ve Diploma Programları Başvuru Koşulları ve Gerekli Belgeler

Dubai’de sertifika ve diploma programlarına başvuru koşulları bir lise veya lisans diplomasına sahip olmak ve iyi derecede Arapça veya İngilizce bilgisine sahip olmaktır. Dubai’deki eğitim kurumlarının büyük bir çoğunluğu İngilizce dilinde eğitim vermektedir, dolayısıyla yabancı öğrencilerin Arapça öğrenmesi şart değildir. İstenen belgeler aşağıdaki gibidir:

 • Lise veya Lisans Diploması
 • Not dökümü / transkript
 • İngilizce veya Arapça dil yeterlilik kanıtı
 • Doğum belgesi
 • Başvuru formu
 • CV
 • Niyet mektubu / Referans mektubu
 • Başvuru ücreti

Dubai Sertifika ve Diploma Programları Konu Alanları

Dubai’de lisans ve yüksek lisans seviyesinde birçok sertifika ve diploma programı sunulmaktadır. Mevcut konu alanlarından bazıları aşağıdakiler gibidir:

 • Lojistik
 • İşletme ve Yönetim
 • Mutfak Sanatları
 • Pazarlama
 • İnsan Kaynakları Yönetimi
 • Moda Tasarımı
 • Turizm ve Otel işletmeciliği
 • Spor Yönetimi
 • Psikoloji
 • İç Tasarım
 • Kriminoloji
 • Mühendislik

Dubai Sertifika ve Diploma Programlarının Ücretleri

Dubai’de sertifika ve diploma programlarının ücretleri kuruma ve tercih edilen konu alanına göre farklılık gösterir. Bu yüzden eğitim alınacak kurum ile doğrudan bağlantıya geçmek gerekir. Ortalama bir rakam vermek gerekirse Dubai’de sertifika ve diploma programlarının ücretleri 20.000-40.000 AED arasında değişmektedir.

Dubai’de Sertifika ve Diploma Programlarına Katılmanın Avantajları

Dubai dünyanın en gelişmiş ve modern şehirlerinden biridir. Birçok uluslararası firmanın Dubai’de merkezleri bulunmaktadır. Bu yüzden Dubai’de sertifika ve diploma programlarına katılmak öğrencilerin iş bulma şansını oldukça artıracaktır.

Dubai’nin ticari bir merkez olmasından ötürü iş gücüne olan talep dün geçtikçe artmaktadır. Sertifika ve Diploma programları tam teşekküllü eğitimlere göre oldukça kısa sürdüğünden, yabancı öğrenciler hem zamandan tasarruf edecek, hem de ekonomik anlamda kısmen daha rahat edeceklerdir ve dolayısıyla iş hayatına çok daha kısa yoldan atılma şansı yakalayacaklardır.

Sertifika ve diploma programları tam zamanlı eğitimler ile aynı akademik yeterliliklere sahip olma imkanı sağlar. Bu maddi kısıtlamaları olan ve hemen iş bulması gereken öğrenciler için ideal bir tercih olacaktır.

Dubai'de Sertifika Programı Eğitimi Alın

Dubai'de sertifika ve diploma programlarına katılmak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Eğitim danışmanlarımız programlar, ücretler ve başvuru koşulları hakkında size profesyonel destek sağlayabilir. Bugün ofisimizi ziyaret edin veya telefon ile bize ulaşın.

Dubai Sertifika Eğitimi Veren Okullar

NEST ACADEMY OF MANAGEMENT EDUCATION (NAME DUBAI) NAME, sektör içerisinde gerekli becerileri artırabilmek için işletmelerle yakından çalışır. Staj yerleştirme süreci, öğrencilerin ayrılmaz bir parçasıdır. Kendini işine adamış uzman ekibi, yerel, ulusal ve uluslararası düzeylerde fırsatlar sağlayan çok düzeyli bir yerleştirme süreci geliştirmiştir. Devamını Gör
İlgili Blog Yazıları
kanada
amerika
england

Dubai Sertifikalar

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Şişli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 995 07 08
Londra Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +44 207636 4052
Azerbaycan Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı +994 12 408 23 03
Kadıköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (212) 949 06 55
İzmit Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (262) 949 0 200
İzmir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (232) 905 54 60
Ankara Next Level Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 65
Ankara Bilkent Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (312) 949 03 66
Ankara Tunalı Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0312 905 04 05
Bursa Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (224) 473 78 97
Adana Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (322) 905 08 13
Muğla Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (252) 502 3086
Antalya Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 316 97 47
Alanya Yurtdışı Eğitim Danışmanlığı 0 (242) 311 66 89
Denizli Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (850) 265 0387
Samsun Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (362) 365 00 11
Gaziantep Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı ‎0 (342) 999 18 87
Eskişehir Yurt Dışı Eğitim Danışmanlığı 0 (222) 905 04 05
WHATSAPP
Teklif Al!