Dubai Dil Okulları

Dubai Dil Okulları Hakkında

Dubai'de Dil Öğrenmek

 

İngilizcenin lüksten çok ihtiyaç olduğu günümüzde, üniversite mezunu olsun olmasın her bireyin evrensel dil olan İngilizceyi iyi bir şekilde öğrenme gereksinimi bulunmaktadır. Bu doğrultuda dünya çapında ana dil olarak İngilizce konuşulan ülkeler ve nüfusun kozmopolitliğinden dolayı İngilizcenin yoğunluklu olarak konuşulduğu ülkeler dil eğitimi için tercih edilmektedir. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen her bireyin eğitim almak istediği ülkeden kişisel beklentileri farklıdır. Dolayısıyla özellikle İngilizce dilinde eğitim alınabilecek ülkelerin çeşitlilik göstermesi oldukça önemlidir. Çünkü dil eğitiminin yanında öğrenicinin memnuniyetini ülkenin yaşam koşulları da etkilemektedir.

Dil okulu ve yurtdışı eğitim alanında yeni yeni adını duymaya başladığımız Dubai ise aslında öğrencilerin yurtdışı eğitim planı yapabilmesi için harika bir lokasyon. Birleşik Arap Emirliğinin 7 Emirliğinden biri olan Dubai, Parlamenter Monarşi ile yönetilmektedir. Ülke ticaret, sanat ve eğitim alanlarında oldukça gelişmiştir. Ana dili Arapça olsa da ülkede bulunan nüfus kozmopolitliği sebebiyle %87 oranında ortak dil olarak İngilizce konuşulmaktadır. Bunda ülkenin ticaretinin ve turizminin ciddi anlamda gelişmiş olmasının da payı vardır. Ayrıca bir dönem İngiliz himayesinde kalan ülkede yaşayan yerli Arap halkı da çok iyi düzeyde İngilizce konuşabilmektedir.

Dubai'de Dil Okulları

Eğitim olarak oldukça gelişmiş olduğunu belirttiğimiz Dubai’de birçok uluslararası Üniversitenin kampüsleri bulunmaktadır. Bu da Ülkedeki Uluslararası öğrenci yoğunluğunu artırmaktadır. Ayrıca aynı şekilde Uluslararası öğrencilerin İngilizce eğitim alabilecekleri dil okulları da mevcuttur. Dubai’de dil okullarında alınan eğitim ise emsal gösterilebilecek İngiltere, Amerika gibi ülkelerden hem kalite hem de eğitim değeri olarak farksızdır. Yani alınan Dubai dil okullarında alınan dil eğitimi uluslararası dil okulları standardında olup eğitim bitiminde alınan sertifika da uluslararası geçerlidir. Ayrıca Dubai hükümetinin tanıdığı avantajlar sayesinde, öğrenciler Dubai’de dil eğitimlerini ve vizelerini uzatma ve istedikleri seviyeye gelene kadar eğitim alma hakkına sahiptir.

Dubai’de Yaşam

Yurtdışında dil eğitimi planlayan öğrencileri, Dubai konusunda en çok tedirgin eden konu Dubai’nin İslami kurallara bağlı olan sıkı yönetimidir.  Ancak sanılan aksine Dubai bir şeriat ülkesi değildir. Ülkeye eğitim ya da turistik amaçla giriş yapan yabancı uyruklu insanlar, Dubai sokaklarında özgürce dolaşabilir, plajlarında istedikleri gibi denize girebilirler. Dubai ile ilgili yakın coğrafyalarda yaşamamıza rağmen ciddi ön yargılarımız bulunmakta; bunlardan bir tanesi de yaşam giderlerinin ve konaklama kiralarının oldukça yüksek olduğu yönündedir. Ancak Dubai aslında toplumun her kesininden insanın kolaylıkla yaşamını sürdürebileceği bir yapıdadır. Aşırı lükse kaçılmadığı takdirde Dubai’de bir öğrenci rahatlıkla geçinebilir diyebilirim. Dubai üzerinden bir eğitim planı yaparken ülkenin 12 hafta ve üzerinde dil eğitimi programına kayıt olan öğrencilere çalışma haftalık 20 saat resmi çalışma izni verdiğini de belirtmek gerekiyor. Bu durum öğrencilerin hem iş hayatına katılarak aktif bir şekilde İngilizceyi pratik yaparak öğrenmesini sağlarken hem de ekonomik olarak öğrencilerin bütçelerine katkı oluşturabiliyor.

Dubai’de İklim

Dubai aslında herkesin de bildiği üzere sıcak bir ülke… Çöl iklimin de etkisiyle yaz döneminde sıcaklık 40-55 derece arasında seyrediyor. Ancak sonbahar ve kış aylarında hava sıcakları 25-35 derecelere kadar düşüyor. Ancak ülkede yaşayanlar için hava sıcaklığı hayatı etkileyen olumsuz bir etken değil. Çünkü hemen hemen insanın olduğu her yerde hava sıcaklığını dengeleyebilecek klimalar mevcut. Öyle ki alt ve üst geçitler ve otobüs durakları buna en güzel örnek gösterilebilecek yerlerdir. Ayrıca zenginliği ile bilinen bir ülke olan Dubai, şehir içinde yaptığı ağaçlandırma ve peyzaj çalışmaları ile de hava sıcaklığını dengelemeye çalışmaktadır. 

Dubai’de Ulaşım

Dubai’de ulaşım genel hatlarıyla oldukça kolaydır. Yerel halk genellikle özel araçlarını kullandıkları için toplu taşımada kullanılan otobüs ve metro gibi araçları kullanmak son derece rahat ve ekonomiktir.

Dubai’de Dil Okulu ve Konaklama

Dubai’de dil okulu eğitimi almayı planlayan öğrenciler, okulun sunduğu residence tarzı apart konaklamalar sayesinde ister tek kişi ister başka bir uluslararası öğrenci ile oda paylaşımı yaparak kalabilirler. Apartlarda yeme/içme öğrencinin kendi isteği doğrultusunda ortak mutfak kullanılarak organize edilir. Böylece öğrenci yemek kültürünün faklarından etkilenmez ve istediği yemeği kendi pişirerek yiyebilir. Dubai’ye dil okulu eğitimi için giden öğrenciler aynı zamanda paylaşılan öğrenci evi tarzı konaklamaları da sıklıkla kullanırlar

Dubai’de Dil Okulu Fiyatları

Dubai’de dil okulu eğitimi almayı planlayan öğrenciler genellikle ülkenin sağlamış olduğu çalışma izninden de yararlanmak isterler. Bu sebeple 12 hafta ve daha uzun süreli Genel İngilizce (15-20 ders),  ya da Yoğun İngilizce (25-30 ders) programları oldukça sık talep edilir. Ancak eğitim almak için çok fazla zamanı olmayan öğrencilerin 2-48 hafta aralığında, müsait oldukları süre doğrultusunda, eğitim alabileceklerini de belirtmekte fayda var. 

Dubai’de dil okullarının düzenlediği paket programlar sayesinde eğitim maliyeti ise oldukça hafiflemektedir. Okul paket programın içerisine; eğitim, konaklama, vize ücreti, ders materyalleri vb. ekleyip total bir indirim yaptığı için öğrenciler mali anlamda güçlük çekmeden ortalama 400-5000 USD gibi bütçelerle Dubai’de dil okulu eğitimi alabilirler.

Dubai Dil Okulları

ES Dubai (Es Dubai) Okul Dubai’nin merkezinde Jumeriah Lake Towers’ta, Mazaya Business Avenue’de yer almaktadır. DEVAMINI GÖR

Yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım