Dubai Dil Okulları

Dubai Dil Okulları

İngilizcenin lüksten çok ihtiyaç olduğu günümüzde, üniversite mezunu olsun olmasın her bireyin evrensel dil olan İngilizceyi iyi bir şekilde öğrenme gereksinimi bulunmaktadır. Bu doğrultuda dünya çapında ana dil olarak İngilizce konuşulan ülkeler ve nüfusun kozmopolitliğinden dolayı İngilizcenin yoğunluklu olarak konuşulduğu ülkeler dil eğitimi için tercih edilmektedir. Yurtdışında dil eğitimi almak isteyen her bireyin eğitim almak istediği ülkeden kişisel beklentileri farklıdır. Dolayısıyla özellikle İngilizce dilinde eğitim alınabilecek ülkelerin çeşitlilik göstermesi oldukça önemlidir. Çünkü dil eğitiminin yanında öğrenicinin memnuniyetini ülkenin yaşam koşulları da etkilemektedir.

Dil okulu ve yurtdışı eğitim alanında yeni yeni adını duymaya başladığımız Dubai ise aslında öğrencilerin yurtdışı eğitim planı yapabilmesi için harika bir lokasyon. Birleşik Arap Emirliğinin 7 Emirliğinden biri olan Dubai, Parlamenter Monarşi ile yönetilmektedir. Ülke ticaret, sanat ve eğitim alanlarında oldukça gelişmiştir. Ana dili Arapça olsa da ülkede bulunan nüfus kozmopolitliği sebebiyle %87 oranında ortak dil olarak İngilizce konuşulmaktadır. Bunda ülkenin ticaretinin ve turizminin ciddi anlamda gelişmiş olmasının da payı vardır. Ayrıca bir dönem İngiliz himayesinde kalan ülkede yaşayan yerli Arap halkı da çok iyi düzeyde İngilizce konuşabilmektedir.

Dubai Dil Okulları Genel Bilgi

Birleşik Arap Emirlikleri (BAE) Arap, Asyalı, Avrupalı ve Amerikalı göçmenlerden oluşan geniş bir nüfusa ev sahipliği yapmaktadır. Birleşik Arap Emirlikleri'nde yaşamak küresel bir kavşakta yaşamak gibidir- insanlar, yiyecekler, kültürler ve diller bir araya gelir.

Birleşik Arap Emirlikleri, güçlü eğitim sistemi ile tanınır. Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki dil programları gelişmeye devam etmekte ve üniversite eğitiminden dil okullarına ve özel derslere kadar çeşitli dil eğitimleri sunmaktadır.

Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki çoğu dil okulu akademik kurumlara, şirket gruplarına ve bireylere İngilizce, Arapça, Rusça, Fransızca İtalyanca, İspanyolca ve diğer dillerde eğitim verir. Öğretmenler, dil becerilerinizi etkili ve hızlı bir şekilde bir üst seviyeye taşıyacak bilgi, yetenek ve vasıflara sahiptir.

Dil Okulu Programları ve Akreditasyon

Dubai'de modern diller ve diğer sosyal beceriler üzerine yıl boyu eğitimler ve kurslar sunan birçok dil okulu bulunmaktadır. Dubai dil okulları, çocuklar, gençler ve yetişkinler için dil eğitimi vermenin yanı sıra kurumsal müşteriler için dil eğitimleri, kültürler arası eğitimler ve iş çözümleri sağlar. Dubai’deki dil okullarında sunulan eğitimlerden bazıları şöyledir:

 • Başlangıç, Orta, İleri Seviye Kurslar
 • Yoğunlaştırılmış Dil Kursları
 • Grup Eğitimleri
 • Bire Bir Dersler
 • Online (Çevrimiçi) Kurslar
 • Bireysel Çalışma Dil Kursları


Eğitim Bakanlığı, öğrencilerin yeterliliklerinin onaylanmasını ve işverenler tarafından tanınmasını sağlamak için akredite edilmiş yüksek öğretim kurumlarına ve dil programlarına kayıt olma zorunluluğunu vurgulamaktadır. Dubai’deki dil okulları EAQUALS gibi uluslararası akreditasyon kurumları tarafından onaylanırlar.

Dubai’de Yaşam

Yurtdışında dil eğitimi planlayan öğrencileri, Dubai konusunda en çok tedirgin eden konu Dubai’nin İslami kurallara bağlı olan sıkı yönetimidir.  Ancak sanılan aksine Dubai bir şeriat ülkesi değildir. Ülkeye eğitim ya da turistik amaçla giriş yapan yabancı uyruklu insanlar, Dubai sokaklarında özgürce dolaşabilir, plajlarında istedikleri gibi denize girebilirler.

Dubai ile ilgili yakın coğrafyalarda yaşamamıza rağmen ciddi ön yargılarımız bulunmakta; bunlardan bir tanesi de yaşam giderlerinin ve konaklama kiralarının oldukça yüksek olduğu yönündedir. Ancak Dubai aslında toplumun her kesininden insanın kolaylıkla yaşamını sürdürebileceği bir yapıdadır. Aşırı lükse kaçılmadığı takdirde Dubai’de bir öğrenci rahatlıkla geçinebilir diyebilirim. Dubai üzerinden bir eğitim planı yaparken ülkenin 12 hafta ve üzerinde dil eğitimi programına kayıt olan öğrencilere çalışma haftalık 20 saat resmi çalışma izni verdiğini de belirtmek gerekiyor. Bu durum öğrencilerin hem iş hayatına katılarak aktif bir şekilde İngilizceyi pratik yaparak öğrenmesini sağlarken hem de ekonomik olarak öğrencilerin bütçelerine katkı oluşturabiliyor.

Dubai Dil Okulları ve Konaklama

Dubai’de dil okulu eğitimi almayı planlayan öğrenciler, okulun sunduğu residence tarzı apart konaklamalar sayesinde ister tek kişi ister başka bir uluslararası öğrenci ile oda paylaşımı yaparak kalabilirler. Apartlarda yeme/içme öğrencinin kendi isteği doğrultusunda ortak mutfak kullanılarak organize edilir. Böylece öğrenci yemek kültürünün faklarından etkilenmez ve istediği yemeği kendi pişirerek yiyebilir. Dubai’ye dil okulu eğitimi için giden öğrenciler aynı zamanda paylaşılan öğrenci evi tarzı konaklamaları da sıklıkla kullanırlar

Dubai Dil Okulu Fiyatları

Dubai’de dil okulu eğitimi almayı planlayan öğrenciler genellikle ülkenin sağlamış olduğu çalışma izninden de yararlanmak isterler. Bu sebeple 12 hafta ve daha uzun süreli Genel İngilizce (15-20 ders),  ya da Yoğun İngilizce (25-30 ders) programları oldukça sık talep edilir. Ancak eğitim almak için çok fazla zamanı olmayan öğrencilerin 2-48 hafta aralığında, müsait oldukları süre doğrultusunda, eğitim alabileceklerini de belirtmekte fayda var. 

Dubai’de dil okullarının düzenlediği paket programlar sayesinde eğitim maliyeti ise oldukça hafiflemektedir. Okul paket programın içerisine; eğitim, konaklama, vize ücreti, ders materyalleri vb. ekleyip total bir indirim yaptığı için öğrenciler mali anlamda güçlük çekmeden ortalama 400-5000 USD gibi bütçelerle Dubai’de dil okulu eğitimi alabilirler.

Dubai Vizesi

Öğrenci vizesi, Birleşik Arap Emirlikleri'nde eğitim almak isteyen üniversite, kolej veya dil okulu öğrencileri içindir. Birleşik Arap Emirlikleri'nde ebeveynlerinin veya akrabalarının gözetimi altında yaşayan öğrencilere veya Birleşik Arap Emirlikleri'ndeki yüksek öğrenim enstitülerinden birinde eğitim almak üzere yurt dışından gelen yabancı öğrencilerin ülkeye girebilmesi için verilir.

Birinci sınıfa gidecek olan öğrencilerin vize alabilmek için eğitim alacakları kurumdan resmi bir kabul mektubu alması gerekir. Daha büyük öğrenciler için, eğitime devam belgesi gereklidir. Diğer gereksinimler aşağıda sıralanmıştır:

Neden Dubai’de Bir Dil Okulu’nu Tercih Etmelisiniz?

Yeniliklere öncülük etmekle ünlü, geleceğe dönük bir şehir olan Dubai, çok kültürlü, yenilikçi, girişimci, vizyoner ve ezber bozan bir topluluğa ev sahipliği yapar. Burası hayallerin gerçeğe dönüştüğü bir yerdir. Dubai'de öğrenim görmeyi seçtiğiniz zaman sadece birinci sınıf bir eğitim almakla kalmaz, seçtiğiniz alan veya ilgi alanınız ne olursa olsun geleceği şekillendirmede aktif bir oyuncu haline gelirsiniz.

Aileler için güzel bir haberimiz var. Dubai sürekli olarak dünyanın en güvenli şehirlerinden biri olarak sıralanmaktadır. Çok kültürlü bir şehir olarak itibarı ve cazibe merkezlerinin, etkinliklerinin, aktivitelerinin ve konaklama seçeneklerinin zengin çeşitliliği, onu öğrenci deneyimi konusunda rakipsiz bir şehir yapar. 2019'da yayınlanan en son Ulusal Gündem Endeksi, Birleşik Arap Emirlikleri vatandaşlarının %96,1'inin kendilerini güvende ve emin ellerde hissettiklerini ortaya koydu, böylece bir kez daha Birleşik Arap Emirlikleri'nin dünyanın en güvenli ülkesi olduğu kanıtlanmış oldu.

Emirlik, çevrimiçi olarak ve blockchain yoluyla kamu hizmetleri ödemelerinin yapılabilmesi ve BAE ehliyetini kolayca edinme gibi temel günlük hizmetleri ile 2021 yılına kadar dünyanın en akıllı şehri olma hedefine doğru emin adımlarla ilerlemektedir.

Sağlıklı bir yaşam tarzına erişilebilirlik, Dubai'nin dünyanın en aktif şehri olma arayışının bir parçasıdır. Ders dışında ister hevesli bir atlet, ister hafta sonu egzersiz yapmayı seven biri olun, deneyebileceğiniz çok çeşitli aktiviteler bulunur. Dubai plajlarında jet ski, deniz bisikleti, parasailing ve flyboard yapabileceğiniz birçok su sporu merkezi bulacaksınız.

Yemek beynin yakıtıdır ve Dubai'de 200'den fazla yerleşik vatandaşının çok kültürlü mutfağını yansıtan binlerce kafe, yemek arabası ve restoran seçeneği ile tüm iştah, kültür ve bütçelere hizmet verilmektedir. Helal, vejetaryen, vegan, glutensiz, etçil veya peskateryan yiyecek seçenekleri arasından dilediğinizi tercih edebilirsiniz. Ünlü şefleri ile beş yıldızlı otel restoranları, aileniz ziyarete geldiğinde gitmek için son derece uygundur. Ayrıca dürüm stantlarından sahildeki yiyecek arabalarına kadar birçok uygun fiyatlı yerel yemekler bulunur.

Nasıl Yardımcı Oluyoruz?

Yurt dışında eğitim programlarına katılmak isteyen öğrencilerin temel problemi olan planlama ve süreci yönetme sorunlarını Endless Abroad Yurtdışı Eğitimi ve Danışmanlık olarak ele alıyoruz. Peki siz öğrencilerimizi, Endless Abroad ayrıcalıkları ile yurtdışı eğitim planını gerçekleştirme serüveninde neler bekliyor? 

 • Eğitim Planınızı oluşturuyoruz, uzman kadromuzla ofislerimizden yüz yüze veya telefonla destek alan öğrencilerimize ülke seçimi, şehir seçimi, program seçimi ve bütçelerine uygun okul seçimi konusunda destek veriyoruz.
 • Sizi vize sürecine hazırlıyoruz, “uzman vize kadromuzla” olumsuz vize sonuçlarını en aza indirgeyecek şekilde vize süreçlerine hazırlıyoruz. ilk adımdan itibaren hangi evrakları hazırlanacağı ve nasıl bir başvuru hikayesiyle ilerleyecekleri konusunda yönlendirmeler yapıyoruz.
   
 • Süreç hakkında sürekli bilgilendirme yapıyoruz, tüm başvuru aşamalarınızı sorunsuz şekilde yürütmemizin ardından vizelerini alan öğrencilerimizi ofislerimizde bu kez de onları neler beklediği ile ilgili bir eğitime aliyoruz.
   
 • Okula ve ülkeye alışmanız için oryantasyon eğitimleri veriyoruz, öğrencilerimize minimum 45 dk’lik Türkiye’den uçağa binerken başlayan ve varış ülkelerini hedef alan detaylı bir oryantasyon ile yolculuk günlerine ve tüm eğitim süreçlerine hazırlıyoruz.

 • Varış sonrası yeni bir hayata başlamanızı sağlıyoruz. Dileyen öğrencilerimize havalimanından konaklama noktasına kadar sorunsuz ulaşmalarını sağlayacakları bir havalimani transferi organize ediyoruz. İngiltere'de destek hizmeti sağlıyoruz. Öğrencilerimiz Endless Abroad Londra ofisi sayesinde Türkiye'deki danışmanları haricinde, Londra’da da kendilerine özel bir danışmanlık hizmeti alacaklardır.
   
 • Eğitim süresince kesintisiz destek sağlıyoruz. Öğrencilerimize yurtdışı eğitim süreçleri boyunca ilk ay haftada bir gün, sonraki dönemlerde ise ayda bir gün olmak üzere uzman danışman kadromuz ile iletişimde kalacaklarının garantisini veriyoruz! 

Dubai’de Dil Eğitimi Alın

Her tür zevk ve inanışa hitap eden, yenilikçi ve güvenli bir şehir olan Dubai’de dil eğitimi almak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Uzman personelimiz eğitim, kurslar ve başvuru süreci hakkında tüm sorularınızı yanıtlayacak ve danışmanlık hizmeti sağlayacaktır. Bugün İstanbul ofisimizi ziyaret edin veya telefonumuzdan bize ulaşarak ücretsiz danışmanlık randevusu alın.

 

Dubai Dil Okulları

ES Dubai (ES DUBAI) Genel İngilizce, IELTS hazırlık, İş İngilizcesi, İngilizce konuşma kursu, kurumsal eğitim kursu gibi eğitimler çeşitlilik gösterebilmektedir Devamını Gör
endless

Dubai Dil Okulları

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 905 54 51
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 (242) 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11