Dubai Dil Okulları

Dubai Dil Okulları

Dil okulu ve yurtdışı eğitim alanında yeni yeni adını duymaya başladığımız Dubai ise aslında öğrencilerin yurtdışı eğitim planı yapabilmesi için harika bir lokasyon. Birleşik Arap Emirliğinin 7 Emirliğinden biri olan Dubai, Parlamenter Monarşi ile yönetilmektedir. Ülke ticaret, sanat ve eğitim alanlarında oldukça gelişmiştir. Ana dili Arapça olsa da ülkede bulunan nüfus kozmopolitliği sebebiyle %87 oranında ortak dil olarak İngilizce konuşulmaktadır. Bunda ülkenin ticaretinin ve turizminin ciddi anlamda gelişmiş olmasının da payı vardır. Ayrıca bir dönem İngiliz himayesinde kalan ülkede yaşayan yerli Arap halkı da çok iyi düzeyde İngilizce konuşabilmektedir.

Dubai’de üstün kaliteli ve kapsamlı dil eğitimleri veren birçok dil okulu bulunmaktadır. Bu programlar en az 1 hafta, en fazla 1 yıl süreli olabilmektedir. Bazı kurumlarda 8 günlük çok kısa süreli kurslar bile mevcuttur. Dubai dil okullarında aile yanı, öğrenci yurdu, kiralık daireler gibi birçok konaklama seçeneği mevcuttur. Sınav Hazırlık (IELTS, TOEFL vb.), Özel Dersler, Genel İngilizce, İş İngilizcesi, Başlangıç/Orta/İleri Seviye Kurslar, Yetişkinler ve Çocuklar için İngilizce gibi sayısız dil kursu bulunmaktadır. Dubai dil okulu ücretleri kuruma, programa ve süreye göre değişiklik göstermektedir. Dubai’de kaliteli dil eğitimi veren birçok dil okulu bulunmaktadır.

Dubai’de Sunulan Programlar

 • Genel İngilizce
 • Çocuklar için İngilizce
 • Yetişkinler için İngilizce
 • Başlangıç/Orta/İleri Seviye Kurslar
 • Sınav Hazırlık Kursları (IELTS, TOEFL, Cambridge ESOL, FCE)
 • İş İngilizcesi
 • Öğretmenlik Eğitimleri
 • Tam/Yarı Zamanlı Kurslar
 • Özelleştirilmiş Kurslar (Geleneksel eğitim ile aktivite ve etkinlikleri birleştiren kurslar)
 • Özel Dersler
 • Yaz Okulları
 • Grup Eğitimleri
 • Bire Bir Kurslar

Okulların Başlıca Özellikleri

 • Amerikan ve İngiliz hocalar
 • Akıllı tahtalar
 • En iyi öğrenme materyalleri ve kütüphane olanağı
 • Her milletten öğrenci
 • Başlangıçtan en üst seviyeye kadar tüm seviyeler mevcut
 • Öğrencilerin eğitim süreçleri hakkında detaylı rapor
 • Öğrencinin istediği zamana göre herhangi bir pazar günü başlayabilirler. Dönem beklemek zorunda değiller. 

Dubai Vizesi için Gerekli Evraklar

Gerekli belgeler ise şunlardır;

 • Fotoğraf
 • Okul başvuru formu
 • Ödeme dekontu
 • Pasaport kopyası

Evrakları Endless Abroad danışmanları aracılığı ile Dubai dil okullarına ilettiğinizde 2 hafta içerisinde vize alınabilmektedir. Vize sonuçlarının başarı oranı çok yüksektir. Türk vatandaşları rahatlıkla Dubai vizesi alabilmektedirler. Vizeler 6 ay (3ay+3ay) kadar verilmektedir. 6 ay sonunda öğrencinin ülkeden çıkış yapması gerekir. Dubai’de dil eğitimi almak isteyen öğrencinin kendisinin hiçbir şey yapmasına gerek kalmadan tüm işlemler okul tarafından da gerçekleştirilebilmektedir.

Dubai dil okullarında aile yanı, öğrenci yurtları ve pansiyonlar gibi birçok konaklama seçeneği mevcuttur. Aile yanında konaklama birimleri öğrenciler için konforlu ve sıcak bir atmosfer sağlar, ayrıca o şehrin kültürüne alışmak için ideal bir seçenektir. Yurtlar ise öğrencilerin kendi yaşlarındaki diğer öğrenciler ile sosyalleşerek dili çok daha hızlı bir şekilde geliştirmelerine ve ömür boyu sürecek dostluklar edinmelerine imkan sağlar. 

Dubai bir arap ülkesi olduğundan kapalı bi ülke olarak anılsa da yaşam aktiviteleri ve kültür açısından oldukça gelişmiş yerlerden biridir. İngiliz, amerikan ve birçok Avrupa milletlerinin bir arada yaşadığı kozmopolit bir ülkedir. Dubai’de istediğiniz gibi giyinebilir, gece kulüplerinde ve birçok restoranda da istenildiği gibi alkol tüketimi yapılabilir. Öğrenciler için yeme içme vb yaşamsal giderler ise ortama 350-400 USD yeterli olacaktır.

Dubai Dil Okulları ve Konaklama

Dubai’de dil okulu eğitimi almayı planlayan öğrenciler, okulun sunduğu residence tarzı apart konaklamalar sayesinde ister tek kişi ister başka bir uluslararası öğrenci ile oda paylaşımı yaparak kalabilirler. Apartlarda yeme/içme öğrencinin kendi isteği doğrultusunda ortak mutfak kullanılarak organize edilir. Böylece öğrenci yemek kültürünün faklarından etkilenmez ve istediği yemeği kendi pişirerek yiyebilir. Dubai’ye dil okulu eğitimi için giden öğrenciler aynı zamanda paylaşılan öğrenci evi tarzı konaklamaları da sıklıkla kullanırlar.

dubai-dil-okullari

Yurt Konaklama

Dubai’de eğitim alırken yurtta konaklama seçeceği sunulmaktadır ve aile yanı konaklama imkanı bulunmamaktadır. Yurt konaklamaları, öğrencilerin isteğine göre organize edilir. Yurt içerisinde bulunan tüm alanlar, öğrencilere özel olarak tasarlanmıştır. Bu doğrultuda spor salonu, çalışma alanı ve bilgisayar odası mevcuttur. 

Rezidans

Rezidans konaklamaları tek kişilik olarak veya daha fazla öğrenci ile paylaşılabilir ve bu konaklama türleri, okula yürüyüş mesafesinde yer almaktadır. Öğrencilerin rezidanstaki elektirk, su ve internet gibi harcamaları ise faturaya yansıtılır. 

Dubai'de Çalışma İzni ve Fırsatlar

Dubai’de dil eğitimine kayıt olan öğrencilerin part-time olarak çalışmak hakkı bulunur. Öğrencilerin çalışabilmesi için en az 12 hafta ve üstü dil okuluna kayıt yaptırması gerekir. İş bulma konusunda öğrenciler okulun departmanından destek alabilirler ama dil okulları iş garantisi vermemektedir. Çoğunlukla, öğrenciler kendi işlerini kendileri bulurlar. Bulunacak part-time işler öğrencinin ingilizce yeteneğine ve sosyalliğine bağlıdır. Part-time işlerde ortalama  6$-8$ arası kazanılmaktadır. Kimi iş sahibi ise konaklama ve yeme içme dahil olmak üzere 1000 aed - 2500 aed net maaş verir.

Dubai’de Öğrenci Vizesi

Dubai öğrenci vizesine başvuruda bulunmak için istenen temel şart bir sponsora sahip olmaktır. Sponsor eğitim alacağınız okul veya ülkede yaşayan bir akraba olabilir. Daha sonra vize için online olarak başvuruda bulunabilirsiniz. Dubai öğrenci vizesi tek seferde 1 yıl süreliğine alınabilir, daha sonra yenilenebilir. Dubai’de eğitim dilleri Arapça ve İngilizce olduğundan öğrencilerin dil yeterliliklerini uluslararası olarak kabul görmüş IELTS, TOEFL gibi sınavlar ile kanıtlamaları zorunludur.

Dubai Öğrenci Vizesine Başvuru için Gerekli Evraklar

Dubai öğrenci vizesine başvuruda bulunmak için gereken evraklar aşağıdaki gibidir:

 • Pasaport ve 4 adet fotokopisi
 • 12 adet fotoğraf
 • Dubai’deki bir eğitim kurumuna kabul edildiğinize dair kanıt
 • Konaklama kanıtı (bir kira kontratı veya eğitim alacağınız üniversitenin yurdunda bir yer ayırttığınıza dair belge)
 • Eğitim ücreti belgesi
 • Vize ücretlerinin belgesi(Yüksek lisans eğitimi alacak öğrenciler için) bir lisans derecesini bitirdiğinize dair kanıt
 • Sağlık Sigortası
 • Sağlık muayenesi belgesi (bu ülkeye vardığınızda yetkili kurumlarca yapılacaktır)
 • Tüm belgelerin Arapçaya çevrilmesi gerekmektedir.

Dubai Öğrenci Vizesi İşlem Süresi

Dubai öğrenci vizesi işlem süreleri genellikle 5-7 iş günü sürer ancak bazı durumlarda bu süre 1 aya kadar uzar. Genel olarak başvurular BAE yetkililerince belirli güvenlik kontrollerinden geçirilir ve ardından vizenin çıkıp çıkmadığı açıklanır.

Dubai, vize sürecinde diğer ülkelere göre daha kolay bir süreç yürütmektedir. Eğitim almayı düşünen öğrencilerin konsolosluğa gitmesine gerek kalmadan banka hesabını göstermesi yeterlidir. Dubai, vize konusunda Türk öğrencilere sorunsuz bir şekilde vize vermektedir. Dubai’de vizeler, 3 ay + 3 ay süre ile verilmektedir.

Farklı ülkelerin öğrenci vizeleri, prosedürleri ve gerekli belgeler ile ilgili detaylı bilgi edinmek istiyorsanız, Endless Abroad uzman danışmanlık ekibi tüm sorularınızı yanıtlayabilir. Bugün ofisimizi ziyaret edin veya telefonla bize ulaşarak ücretsiz danışmanlık randevusu alın.

Dubai’de ihtiyacınıza göre programlara katılmak istiyorsanız, Endless Abroad olarak size yardımcı olmaktan mutluluk duyarız. Eğitim danışmanlarımız programlar, ücretler ve başvuru koşulları hakkında size profesyonel destek sağlayabilir. Ofisimizi ziyaret edin veya telefon ile bize ulaşın.

Dubai Dil Okulları

ES Dubai (ES DUBAI) Genel İngilizce, IELTS hazırlık, İş İngilizcesi, İngilizce konuşma kursu, kurumsal eğitim kursu gibi eğitimler çeşitlilik gösterebilmektedir Devamını Gör
kanada
amerika
england

Dubai Dil Okulları

hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız başvuru formunu doldurun!


BAŞVURU FORMU

Yurtdışındaki Tüm Dil Okullarımız

Torun Center Şubesi 0 (212) 949 0 333
Mecidiyeköy Profilo Plaza 0212 995 07 08
Londra Şubesi +44020 7636 4052
Kadıköy Şubesi 0 (216) 949 03 63
Ataşehir Şubesi 0 (216) 995 07 35
Bakırköy Şubesi 0 (212) 949 00 07
Beylikdüzü Şubesi 0 (212) 949 06 55
İzmit Şubesi 0 (262) 949 0 200
İzmir Şubesi 0 (232) 532 01 32
İzmir Mavişehir Şubesi 0 (232) 905 54 60
Ankara Tunalı Şubesi 0 (312) 418 77 75 / 76
Ankara Bilkent Şubesi 0 312 949 03 66
Bursa Nilüfer Şubesi 0224 473 78 97
Adana Şubesi 0322 905 08 13
Antalya Şubesi 0 242 316 97 47
Alanya Şubesi 0 (242) 311 66 89
Denizli Şubesi 0 (850) 265 02 67
Kahramanmaraş Şubesi 0 (850) 265 0387
Samsun Şubesi 0362 365 00 11