Yurtdışı Eğitim Seminerleri Başladı…

Endless Abroad Yurtdışı Eğitim ve Danışmanlık koordinatörlüğünde gerçekleştirilmekte olan “Yurt Dışı Eğitim Seminerleri” başladı! 2014-2015 eğitim-öğretim yılında yaklaşık 45 üniversitede gerçekleştirilmesi planlanan program kapsamında Türkiye’nin hemen her bölgesine gidilmekte ve gerek öğrencilerin gerekse akademisyenlerin “yurt dışı eğitim imkanları” hakkında soruları yanıtlanmakta, bu alandaki güncel ve doğru bilgi direkt olarak işin profesyonelleri tarafından katılımcılara aktarılmakta.

matbuu_com_afis_45x64cm_seminerSeminerler kapsamında Endless Abroad yöneticileri ve eğitim danışmanları başta olmak üzere yurt içinden ve yurt dışından birçok konuşmacı bulunmakta. Farklı tarihler söz konusu olduğundan her üniversitedeki konuşmacılar farklı farklı olmakla birlikte, İngiltere, Amerika veya Malta gibi birçok ülkedeki profesyoneller konuşmacı olarak Türkiye’ye gelmekteler. Seminerleri destekleyen kurumlar incelendiğinde Dünya çapında sektördeki başlıca kurumlar göze çarpmakta.

Seminerlerin koordinasyonunu yürüten Endless Abroad adına Genel Koordinatör Kubilay GÜLER, seminerlerin temel amacını şöyle açıklıyor;

Günümüzde yurt dışı eğitim ile ilgili halen ön yargılar mevcut. Yurt dışında eğitim almak bundan 15-20 yıl önce çok daha zor, pahalı ve ulaşılması zor idi, ancak artık bir çok şey daha kolay, imkanlar daha geniş, fırsatlar daha çok. Günümüz öğrencilerinde ve özellikle de öğrencilerin velilerinde maalesef bu olumsuz bakış açısı değişmiş değil. Tabii ki herkes böyle düşünmüyor, lakin büyük şehirler dışındaki yerlerde, bilhassa doğru ve güncel bilgiye ulaşmanın daha zor olduğu Anadolu şehirlerinde bu algı fazlasıyla yaygın. Günümüzde internet vasıtasıyla birçok bilgiye hızlı ve kolayca ulaşılabilse de, internetteki güncel olmayan, yanlış ya da eksik bilgiler dolayısıyla araştırma sürecindeki öğrenciler ve öğrenci velileri fazlasıyla ikilemlere düşüyorlar. Biz de bu çıkış noktasından hareketle Türkiye’yi köşe bucak dolaşarak seminerler vermenin ve insanlara güncel, doğru ve güvenilir bilgiyi ulaştırmanın faydalı olacağını düşündük. Üniversite liderlerimiz vasıtasıyla üniversitelerin de katkılarıyla seminerlerimizi organize ettik, etmekteyiz. Erzurum’a da gidiyoruz, Trabzon’a da, Aydın’a da. Bizlerin dışında, yurt dışındaki sektörel oyuncuları da seminerlerimize davet ediyoruz, müsait oldukları takdirde Türkiye’ye gelerek üniversite öğrencileriyle buluşmaktan keyif alıyorlar. Misafirlerimizden ve seminerlerimize katılan öğrencilerden aldığımız olumlu geri dönütler bizi memnun ediyor, ve bu geri dönütleri başarılı bir projeye imza attığımız yönünde yorumluyoruz.

Seminerlerde yurtdışında dil okulları, yurt dışında yüksek lisans ve doktora eğitimleri, sertifika ve diploma programları, erasmus staj programı, work and travel vb. birçok konuya değiniyor, ayrıca katılımcıların sorularını yanıtlandırıyoruz.

Öncelikli hedefimiz, katılımcıların vizyonlarına katkıda bulunabilmektir. Yaşadığımız Dünya Türkiye’den çok daha büyük, çok daha gelişmiş, çok daha modern. Türkiye’nin gelecek nesillerinin bizden daha iyi bir pozisyonda olabilmeleri için diğer ülkeleri, diğer insanları, yeni teknolojileri, farklı kültürleri ve yaşamları görebilmeleri lazım. Seminerlerimizde herkese ilk öğüdümüz şu oluyor: “Nasıl olduğu önemli değil, eğitim veya turistik gezi fark etmez! Ne yapın edin, en yakın zamanda mutlaka yurt dışına çıkın, çıkmaya çalışın. Avrupa’yı, Amerika’yı, gelişmiş ülkeleri görün. Yabancı dilinizi geliştirin. Güzel bir gelecek, geniş bir bakış açısıyla mümkündür.”

Endless Abroad, seminerlere katılan öğrencilere sürprizler de sunuyor. Katılımcılar arasında yapılacak çekiliş ile her seminerde 1 öğrenci Londra’da 2 haftalık dil okulu kazanıyor. Üstelik bu ödülün kullanım süresi tam 5 yıl. Yani ödül kazanan öğrenciler mezuniyetleri sonrasında dil okulu planı yapabiliyorlar. Ayrıca www.endaca.com adresinde detayları bulunan Endless Academy bünyesinde de çeşitli sürprizler katılımcılara sunuluyor.

Yurt dışı eğitim seminerleri hakkında detaylı bilgi almak, seminer tarihlerini öğrenmek veya ücretsiz dil okulu çekilişine katılmak için www.yurtdisiegitimsemineri.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Basın bülteni dosyasını indirmek için tıklayınız.