Erasmus Staj

Singapur, Tayland, Hong Kong ve daha fazlası…

Günümüzde Güneydoğu Asya ülkelerinin ekonomi, ticarette ve sosyal alanda artan önemini göz önünde bulundurulduğunda en az Avrupa ülkeleri kadar adından söz ettirmektedir. AsiaInternship Programı,  Güneydoğu Asya’da sizin için verimli ve profesyonel staj deneyimini yaratmayı taahhüt eden mesleki staj yerleştirme hizmeti sağlayıcısıdır. Bu program, Güneydoğu Asya ülkelerini hem ... Devamını Oku »

Malta’da Staj Programları

MALTA’DA STAJ  » Program Tarihleri: Tarihi staj yapacağınız yerle birlikte belirlersiniz. Malta’ya varışınızın akabinde ilk pazartesi günü stajınız başlatılır. » Katılım Şartları:  Staj programı kapsamında en az Intermediate seviyesinde İngilizce biliyor olmanız gerekmektedir. Bu seviyeden daha düşük seviyede olan katılımcıların katılım şartlarını öğrenebilmeleri için eğitim danışmanlarımızla irtibata ... Devamını Oku »

İspanya’da Erasmus Staj İmkanı!

İspanya’nın gözde şehirlerinden Barselona, Akdeniz kıyısındaki en önemli liman ve ticaret merkezidir. Kendine özgü kültürü ve güzelliğiyle ün yapmıştır. 1450’de kurulmuş olan Barselona Üniversitesi ve 1968’de kurulan Özerk Barselona Üniversitesi kentin önde gelen bilim ve araştırma kurumlarındandır. Kentte birçok müze, kilise, mimari açıdan özel örnekler sayılan ... Devamını Oku »

Malta’da Staj Programı

» Program Tarihleri: Tarihi staj yapacağınız yerle birlikte belirlersiniz. Malta’ya varışınızın akabinde ilk pazartesi günü stajınız başlatılır. » Katılım Şartları:  Staj programı kapsamında en az Intermediate seviyesinde İngilizce biliyor olmanız gerekmektedir. Bu seviyeden daha düşük seviyede olan katılımcıların katılım şartlarını öğrenebilmeleri için eğitim danışmanlarımızla irtibata geçmeleri gerekmektedir. ... Devamını Oku »

Erasmus Staj Nasıl Yapılır? Nedir?

Erasmus Staj Nedir? Türkiye’de Erasmus denildiğinde genellikle “Erasmus Öğrenci Değişim Hareketliliği” akıllara gelmektedir, ancak Erasmus kapsamında bir de “Erasmus Staj Hareketliliği” mevcuttur. Erasmus Staj, yurt dışında staj yapabileceğiniz ve stajınız süresince hibe alabileceğiniz bir olanaktır. Bize kalırsa her öğrenci için bir fırsattır. Mali açıdan bilinen Erasmus ... Devamını Oku »

Erasmus Staj İçin Özel İhtiyaç Desteği Sağlanması

Erasmus Staj Hareketliliği Faaliyetine katılacak adayların arasında özel ihtiyaç desteğine ihtiyaç duyan öğrenciler bulunabilir. Fakat öncelikle özel ihtiyaç desteği nedir? Bunu öğrenmek gerekir. Özel İhtiyaç Desteği: kısaca fiziksel engeli bulunan veya sağlık durumu yardım olmadan birtakım hareket ve işlemleri yerine getirmeye müsait olmayan kişi ve bu ... Devamını Oku »

Erasmus Staj’dan Hibesiz Faydalanmak Mümkün mü?

Üniversite öğrencileri yurtdışında staj yapmak Erasmus Staj Hareketliliği Faaliyetine katılmak için hibe almadan da Erasmus + öğrencisi olma şansına sahiptirler. Genel olarak hibesiz Erasmus Staj Hareketliliği Faaliyetine katılmak için yapılacak olan işlemlerin tümü, hibeli Erasmus Staj Hareketliliği öğrencilerinin yaptığı işlemlerle aynıdır. Ayrıca hibesiz Erasmus Staj Hareketliliği ... Devamını Oku »

Erasmus Staj Hareketliliği Faaliyet Süresi

Erasmus Staj Hareketliliği Faaliyetinin amacı, üniversite öğrencilerine, yurt dışındaki özel ve kamu kurum ve kuruşlularında staj yaptırarak eğitimini aldıkları konulurda deneyim sahibi olmalarını sağlamak, küresel iş çevrelerindeki işleyişi öğrenmelerini sağlamak, mezun olduktan sonra ki yaşamlarında iş sahibi olmalarını kolaylaştırmak, işe girmeleri esnasında Erasmus Staj Hareketliliği Faaliyetinden ... Devamını Oku »

Erasmus Staj Hangi Kurumlarda Yapılabilir

Staj Hareketliliği, bir katılımcının, başka bir program ortağı ülkede ortak bir kurum, işletme veya organizasyonda eğitimini aldığı alanda çalışması ve çalışma deneyimi kazanma periyodudur. Erasmus Staj Hareketliliğine katılmak için diploma programı zorunlu değildir. Fakat Erasmus Staj Hareketliliğine katılan öğrencinin staj göreceği sektör eğitim öğretimi ile ilgili ... Devamını Oku »

Erasmus Staj Hareketliliği

Erasmus Öğrenci Staj Hareketliliğini kısaca tarif etmek gerekirse; öğrencinin öğrenim gördüğü alanda, yurtdışındaki bir işletme veya organizasyonda eğitim alması veya deneyim kazanması için, o işletme veya organizasyonda çalışmasıdır. Erasmus Staj Hareketliliği öğrencisi bu şekilde eğitimini aldığı iş kolunda uygulamalı olarak eğitim alır ve iş deneyimi edinir. ... Devamını Oku »