Erasmus’un Faydaları

Erasmus’un Faydaları

Erasmus’ un birden faydası vardır. Tabi bu fayda kişiden kişiye değişebilir. Ama biz burada daha genel faydalarından bahsetmeye çalışacağız.

  • Erasmus her şeyden önce sizlere farklı bir eğitim öğretim sistemi ve bu sisteme entegre edilmiş kurumları tanıtacaktır.
  • Yabancı diliniz mükemmelleşmese de mükemmele yakın olacaktır. Ayrıca yabancı dilde eğitim almak size birçok şeyi başarabileceğinizi kanıtlayacaktır. Özgüveniniz tavan yapacaktır.
  • Gittiğiniz ülkenin ekonomisini, iş hayatını öğreneceksiniz. Bu da sizin küresel anlamda çalışabileceğiniz şirketleri tanımanız için fırsat yaratıyor.
  • Farkındalığınız artacak, kişilerle ve kurumlarla iletişim yeteneğiniz ve sorunları çözme beceriniz artacaktır.
  • Farklı kültürlerle tanışıp, iletişime geçme yeteneğiniz artacaktır.
  • Erasmus ile gittiğiniz ülkedeki okulun derslerini, esas okulunuzda saydırabileceksiniz.
  • Erasmus’a gitmek çok da kolay bir iş değil. Gereken belgeleri hazırlamak, süreci tek başınıza tamamladığınız için size bürokrasiyi öğretecektir. Bu da size ayakta kalacak bilgi, beceri ve tecrübeyi kazandıracaktır.
  • Yalnız başınıza seyahat etme becerinizi artıracaktır. Yeni arkadaşlar bulma şansınızı artıracaktır.

Ayrıca bu faydaların yanı sıra;

 Mezuniyet Sonrasındaki Yaşama Hazırlık: Ön lisans ve lisans programlarında okuduktan sonra, yüksek lisans yapabilmek veya doktora yapabilmek için en azından bir yabancı dili bilmeniz ve hakim olmanız gerekir. Erasmus yabancı dilinizi geliştirmenize imkan sağlayarak farklı kültürlerle iletişime geçmenizi kolaylaştırır.

 İş Yaşamına ve Ekonomiye Hazırlık: Farklı kültürlerden insanlarla tanışmak, konuşmak ve onların ekonomik yapılarını öğrenmek, olaylara daha geniş bir açıdan bakmanızı kolaylaştırır. Ayrıca yabancı dil becerisi işinde yükselmene ve çok daha yüksek ve farklı pozisyonlar kazanmana yardım edecektir.

Bağlantılar Sağlamak: Erasmus ile yurtdışı eğitim dönemi yeni bağlantılar, yeni iş imkanları ve farklı kültürlerin aynı işlere bakış açısını öğrenmeni sağlayacağından aynı iş pozisyonuna birkaç farklı açıdan bakman kolaylaşacaktır. Bu da aynı işi isteyenler arasında 1 – 0 öne geçmeni sağlayacaktır.

Kendini, Yeteneklerini ve Sınırlarını Tanımak: Eğitiminin bir bölümün yurt dışında tamamlaman ve ailenden bu süre içerisinde ayrı kalman sana çok daha farklı deneyimler yaşatacaktır. Öncelikle kendi ayaklarının üzerinde durmayı öğreneceğin için, kendini daha iyi tanıman ve yeteneklerini keşfetmen ve bilmediğini yeni yeteneklerini olduğunu öğrenmen demektir.

Yurtdışındaki dil okulları hakkında bilgi almak için
e-bültenimize kayıt olunuz.

Yenilenen arayüzü ve zengin içeriği ile yeni web sitemiz yayında

Hakkımızda
Web sitemizde size en iyi deneyimi sunmak için çerezleri kullanıyoruz. Anladım