Junior Yaz Kampları

Endless Abroad 7-17 yaş aralığındaki öğrencilerin, yaz tatillerini yurt dışında değerlendirebilmeleri için yurt dışı yaz kampları organize etmektedir. Diğer bir deyişle 7-17 yaş arası öğrencilerin dil eğitimlerini yurt dışında alabilmeleri anlamına gelmektedir. Öğrenciler yaz kamplarında dillerini geliştirmenin yanı sıra öz güven kazanma ve sosyalleşme kazanımlarını erken yaşta edinebilmekte, geniş bir vizyona sahip olabilmek için önemli adımlar atmaktadırlar. Endless Abroad tüm süreçte tabii ki gençler ile birlikte olmakta ve güvenliği en üst düzeyde tutmaktadır.

endless

Yaz okulları öğrencilere, sıkılmayacakları şekilde haftada 20 derslik sınıf içi eğitimle birlikte sosyal aktiviteler, kültürel aktiviteler, spor aktiviteleri ve gezi programları sunar. Öğrenciler, yaz tatilleri süresince hem yabancı dillerini geliştirirler, hem de diğer ülkelerden gelen öğrenciler ile kaynaşarak uzun dönemli dostluklar kurup farklı kültürleri de öğrenirler.

Öğrenciler havaalanında ilgili okul temsilcileri tarafından karşılandıktan sonra, okul içindeki yurtlara yerleştirilirler, her türlü ihtiyaç ve gereksinimleri 24 saat okul tarafından karşılanır ve sürekli olarak kontrol ve denetim altında tutulurlar. Okul yetkilileri ve öğretmenler çocuk eğitimi konusunda deneyimli ve profesyonel kişilerden oluşmaktadır ve öğrencilere ailelerinin yokluğunu hissettirmeden onların yaz tatillerini dolu dolu değerlendirmeleri sağlanmaktadır .

Çocuk yaşta sayılan bu öğrenciler için özel ilgi ve takip kurslar tarafından sağlanır. Ve İngiltere hükümeti, Amerika Hükümeti gibi bir çok devlet tarafından sürekli denetimden geçen bu okullarda okul yetkilileri, öğretmenler ve personeller çocuk eğitimi konusunda deneyimli, profesyonel kişilerden oluşmaktadır. Nitekim öğrenciler uzman kişilerin kontrolünde ailelerin yokluğunu hissetmeden yaz tatillerini eğitimleri için değerlendirmiş olurlar.

Kamp Programının Avantajları Nelerdir?

Kamp Programının Avantajları Nelerdir?

Bu programla öğrencilere yurt dışına çıkma, gezme, eğlenme ve dil öğrenme fırsatları sunulur. Ve çoğu öğrenci hayatlarında ilk kez yurt dışına çıkma şansını bu programla yakalayıp yeni yerler görme, yepyeni arkadaşlar edinme ve küçük yaşta dil öğrenme konusunda deneyim kazanırlar.

Okullar tarafından sunulan sürekli yönlendirme desteğini de alarak yeni tecrübeler edinirler. Öğrenciler, yaz tatilleri süresince hem yabancı dillerini geliştirirler,  hem de başka ülkelerden gelen arkadaşlarıyla iletişim kurarak yeni dostluklar kurarlar.

Kamp Süresi Ne Kadardır?

Kamp Süresi Ne Kadardır?

Yaz okulu organizasyonumuzda öğrenciler 2 hafta ile 12 hafta arası dilediği sürede programa dahil olabilirler. Program süresinin seçiminde, öğrencinin yaşı, karakteri, daha önce aileden kamp/yaz okulu aktivitelerine katılmak üzere ayrı kalıp kalmadığı, daha önce yurt dışına çıkıp çıkmadığı, İngilizce bilgisi gibi konular göz önünde tutulmalıdır.

Program süresi okula kayıt olan öğrenci, gideceği ülkeye gittikten sonra da uzatılabilir. Böylece öğrencilerin daha uzun eğitim almaları sağlanır.

Derslerin İçeriği Hakkında

Derslerin İçeriği Hakkında

Öğrencilerimiz, haftada 20 ders saati (1 ders 45 dakikadır) dil eğitimi almaktadırlar. Okulun ilk günü, İngilizce Seviye Tespit Sınavı’nın ardından tüm öğrencilerimiz dil seviyelerine uygun sınıflara yerleştirilmektedir. En fazla 15 kişilik sınıflarda, yabancı öğrencilere dil öğretmede profesyonel, sertifikalı ve deneyimli öğretmenlerce, en gelişmiş ders materyalleri ve multimedia destekli eğitim yapılacaktır. Sınıflarda gereken tüm teknik donanım bulunmaktadır. Her öğrenciye, dil seviyesine uygun bir çalışma kitabı verilmektedir.

Geziler Hakkında

Geziler Hakkında

Tüm yaz okullarımızda her hafta bir tam ve bir yarım gün olmak üzere iki gezi yapılmaktadır. Gezilere sadece öğrenciler için tutulmuş olan özel otobüslerle gidilmektedir. Tam günlük gezilerde kahvaltıdan sonra okuldan çıkılır, akşam yemeğine dönülür. Bu gezilerde program bir müze ziyareti ve alışveriş zamanı şeklindedir. Yarım günlük geziler genellikle daha okula yakın şehirlere gerçekleştirilir. Öğle yemeğinin ardından çıkılır, akşam yemeği saatinde dönülür. Yarım günlük gezilerde herhangi bir müze ziyareti olmayıp, program tamamıyla gidilen yerin tanınması şekildedir. İsteyen öğrenciler için öğretmenlerin gözetiminde alışveriş zamanı verilmektedir. Tüm geziler öğretmenlerin ve aktivite/gezi sorumlularının gözetiminde gerçekleştirilir.

Yemekler Hakkında

Yemekler Hakkında

Öğrenciler tercih edilen konaklama türüne göre; eğer yurt konaklaması almışlarsa üç öğün yemeklerini okul kantinlerinde arkadaşları ile birlikte yemektedirler. Yemekler self-servis sunulur, arzu eden öğrenci, tüm diğer öğrenciler yemeklerini aldıktan sonra tekrar sıraya girerek tekrar yemek alabilir. Eğer konaklama aile yanı alınıyorsa, sabah ve akşam yemekleri aile yanında, öğle yemekleri de genelde okul kantininde sunulur. Tam günlük gezilerde her öğrenciye, sandviç, meyve suyu, su, meyve, cips ve çikolatadan oluşan kumanya paketi verilmektedir. Gezi günleri akşam yemeği normal programdan daha geç saate kaydırılmaktadır. Ayrıca hafta içi her gün 10:30-11:00 arasındaki ders molasında bisküvi ve meyve suyundan oluşan kuşluk kahvaltısı öğrencilere sunulmaktadır.

Cep Harçlığı ve Ekstra Harcamalar Hakkında

Cep Harçlığı ve Ekstra Harcamalar Hakkında

Yaz okulu programlarımız “Herşey Dahil” olup, tüm İngilizce dersleri, tüm aktivite ve geziler, konaklama ve yemekler toplam program ücretine dahildir.

Extra olarak; müze girişleri, ata binme, buz pateni, bowling, sinema, tiyatro, laser quest vs. gibi okul dışı aktivitelere katılmak isteyen öğrenciler, aktivite başına £/€/$ 5 – 20 gibi bir ücret ödeyerek katılabilirler.

Öğrencilerin bu aktivitelere katılımı zorunlu değildir. Katılmak istemeyen öğrenciler için okuldaki aktivite programı kesintiye uğramadan devam etmektedir.

Okullarda öğrencilerin bisküvi, çikolata, meyve suyu, kola vs. alabilecekleri birer kantin bulunmaktadır. Gezilerde de özel alışveriş zamanları verilmektedir.

Vize İşlemleri Hakkında

Vize İşlemleri Hakkında

Öğrenciler 18 yaş altında olduğu için velilerinin vekaleti ile vize başvurusunda bulunmaları gerekmektedir. Tüm yaz okulu öğrencilerinin vize başvuru dosyaları gidilmek istenen ülkeye göre tarafımızca veya bizzat öğrenci tarafından konsolosluğa iletilecektir. Vize için gerekli evrak listesini danışmanlarımızdan temin edebilirsiniz. Endless Abroad ailesi olarak vize sürecinde öğrencilerin işlemlerinin organize edilebilmesi için de yanınızda olacağız.

Örnek Günlük Program

Örnek Günlük Program

8:00-8:30
9:00-12:3013:00-13:4514:30-17:0017:30-18:3019:30-22:00
PazartesiKahvaltıİngilizce DersleriÖğle YemeğiBasketbol
El Sanatları
Yüzme
Akşam YemeğiDefine Avı
SalıKahvaltıİngilizce DersleriÖğle YemeğiSinema(+)
Futbol
Drama
Akşam YemeğiBowling(+)
Quiz Night
ÇarşambaKahvaltıİngilizce DersleriÖğle YemeğiYarım günlük geziAkşam YemeğiLaser Quest
Oyun ve yarışmalar
PerşembeKahvaltıİngilizce DersleriÖğle YemeğiVoleybol
Tenis
T-shirt boyama
Akşam YemeğiFancy Dress
CumaKahvaltıİngilizce DersleriÖğle YemeğiBaseball
Yüzme
Badminton
Akşam YemeğiEğlence
CumartesiKahvaltıTam gün geziAkşam YemeğiEğlence
PazarKahvaltıYarım gün geziAkşam YemeğiEğlence

Dil Okullarının Öğrencilere Summer Kamp Programıyla Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

Dil Okullarının Öğrencilere Summer Kamp Programıyla Sunduğu Hizmetler Nelerdir?

Dil okullarının sağladığı imkanlar değişiklik göstermektedir. Ancak genel olarak okullar öğrenciler için şu imkanları sağlamaktadır;

 • Havaalanı transferleri
 • Konaklama
 • Sabah ve akşam yemekleri
  Menüler okullara göre değişmektedir. Öğrenciler için yöresel yemek çıkaranlar, öğle yemeği servisi yapanlar, diyet menüsü hazırlayan şeklinde çeşitli listeler söz konusudur. Detaylı bilgileri okul listelerinden inceleyebilirsiniz.
 • 10-15 kişilik sınıflarda haftada 15-20 saat dil eğitimi
 • Sosyal aktiviteler
  Tenis, yüzme, futbol, voleybol, okçuluk, at binme gibi bir çok aktivite programlara dahildir. Her okulun uygulama alanları ve aktivite çeşitliliği farklıdır. Detaylı bilgilere okul listelerinden ulaşabilirsiniz.
 • Spor salonları
 • Geziler