Ucla Sertifika Programları

ucla-sertifikaUniversity of California Los Angeles Extension programı mesleki ilerleme kaydetmek isteyen veya farklı bir sektöre geçiş yapmak isteyen uluslararası ve Amerikalı öğrenciler için çeşitli sertifika programları sunmaktadır. Eğitimlerin teoriden çok pratiğe dayalı olması ve master programlarına göre fiyatının daha uygun olması akademik kariyer düşünmeyen öğrenciler için büyük bir alternatif teşkil etmektedir. UCLA bu programları alabileceğiniz en prestijli okuldur. Tüm eğitimler UCLA’nın kendi kampüsünde Westwood Village’te verilmektedir.

Programlarda akademisyenlerin yanı sıra sektörel uzmanların gireceği dersler de bulunmaktadır. Sınıftaki herkesin kariyer odaklı olması da motivasyon açısından büyük bir artıdır. Hem University of California havası solumuş hem de kariyerinize bir adım daha yaklaşmış olacaksınız.

Program uluslararası öğrencilerin yanı sıra Amerikalı iş adamları tarafından da tercih edildiği için genelde akşam saatlerinde verilmektedir.

UCLA sertifika programları çeyreklerden oluşmaktadır, her çeyrek 3 aylık süreyi kapsar.

Sertifika programlarının bir diğer artısı da Amerika’da 9 ay ( 3 çeyrek) eğitim alan öğrencilerin OPT hakkı elde etmesidir. Amerikan Hükümeti OPT ile bu öğrencilere bir yıl yaşama ve çalışma hakkı vermektedir.

BAŞVURU İÇİN GEREKLİ BELGELER:

  1. Başvuru formu
  2. İngilizce yeterlilik belgesi Ielts veya Toefl ( %100 İngilizce eğitim almış öğrenciler doğrudan başvuru )
  3. Diploma
  4. Transcript
  5. Pasaport ve fotoğraf
  6. Finansal yeterlilik belgesi

En çok tercih edilen sertifika programları arasında ; interior design, business&management, finance, marketing ve international trade bulunmaktadır. UCLA ‘nın uluslararası öğrenciler için 50’den fazla sertifika programı seçeneği bulunmaktadır.

UCLA Extension sertifika programları listesi ve fiyatlarına ulaşmak için tıklayınız. http://international.uclaextension.edu/list-of-certificate-programs-for-international-students/

UCLA sertifika programlarına ek olarak uluslararası öğrenciler için American Language Center’da İngilizce programları da sunmaktadır.

Dünyanın en iyi 20 üniversitesinin içinde olan University of California, Los Angeles’ın sunduğu sertifika programları ile kariyerinize yepyeni bir yön verin.