Staj Programları

Staj programları son yıllarda en çok tercih edilen programların başında gelmektedir. Amerika, Kanada, İngiltere gibi ülkelerde sunulan programlar ise birbirlerinden farklılık göstermektedir.

Staj programlarının faydaları

1- Uluslararası iş tecrübesi
2- Farklı kültürleri tanıma şansı
3- İş hayatına atılmış bir adım
4- İş disiplinini elde etme
5- Mezuniyet sonrası iş ararken CV’nizde kullanabileceğiniz değerli bir tecrübe
6- Alacağınız sertifika ve referanslar

Staj Programları üç şekilde işlemektedir

1- Dil Eğitimi + Staj (English with work experience)

1- Dil Eğitimi + Staj (English with work experience)

İlk tercih edilen staj programı bu olmaktadır. Bu programa hemen her bölümden öğrenci ve mezunlar katılabilmektedir. Programlar en az 4 hafta dil eğitimi ve ardından 4-12 hafta arası staj ile devam etmektedir.

Programda ilk 4 haftalık staj bölümünü Genel İngilizce yanında İş İngilizce’si olarak da seçebilmektesiniz

Programa katılım için gerekli olan İngilizce düzeyi orta üst (upper-intermediate) düzeydir.

Programa İngiltere, ABD ve Kanada da katılabilmektesiniz. Kanada’da yapılan staj programları eğitim süresi staj süresi ile eşit olacak şekilde yapılmaktadır.

Bu program özellikle zorunlu yaz ya da dönem stajı olan öğrenciler ile kariyer hedefleyen öğrenciler tarafından tercih edilmektdir.

2- Sertifika Programı + Staj

2- Sertifika Programı + Staj

Özellikle Amerika ve Kanada’da hemen her okul sertifika ya da diploma programı sonrasında staj imkanı sunmaktadır. Hatta ABD ve Kanada’ da en az 1 akademik yıl eğitim aldıktan sonra çalışma iznine de sahip olabilmektesiniz. Başvuru koşulları sertifika programlarının istediği koşullardır.

Hem iyi bir okuldan bir diploma hem de iş tecrübesi. Bir taşla iki kuş vurduğunuz bu program size kariyer basamaklarını hızla ve güvenle atlatıcaktır.

Programa katılım için ileri düzeyde İngilizce bilmek gereklidir.

3- Amerika’da Maaşlı Staj

3- Amerika’da Maaşlı Staj

Genel İşletme başlıklarında sunulan staj programımız ağırlıklı olarak İşletme, Finans, Pazarlama/Satış, Muhasebe gibi alanlarda seçenekler sunmaktadır. İktisadi idari bilimlere bağlı bölümler ve Turizm Otelcilik, Turim İşletme, Yiyecek İçecek gibi alanlardan mezun olan öğrencilerin katılabildiği bu program diğer programların sunduğu avantajlar yanında staj yapan öğrenci aylık en az 1100$’ da maaş almaktadır.

Diğer alanlar olan Mühendislik, Medya ve İletişim ile Bilgisayar Bilimlerinden mezun olan öğrenciler için kısıtlı sayıda seçenek bulunmaktadır.

Programa katılım için üniversite mezunu olmak ve iyi derecede İngilizce bilmek (upper-intermediate ve üstü) bilmek yeterlidir.
Maaşlı staj programında işe yerleştirme ortalama 2-2.5 ayda, en fazla ise 4-6 ay sürmektedir.

Öğrenciler çalışacakları alandan, iş yerine ve alacakları maaşa kadar hemen herşeyi başvuruları sonrasında görmektedirler