Summer Camp – Kanada

Kuzey Amerika kıtasının en kuzeyindeki ülkedir. 10 eyalet ve 3 bölgeden oluşan, merkezi olmayan, anayasal monarşi ile yönetilen, 1867’de Konfederasyon yasası ile kurulan bir federasyondur.

Kanada’nın başkenti Ottawa’dır. Eski bir Fransız ve İngiliz Kolonisi olan Kanada, hem La Francophonie,  hem de İngiliz Milletler Topluluğuna bağlıdır. Kanada 27 milyonu aşkın nüfusa sahiptir. Kanada oldukça şehirleşmiş bir ülke olup, nüfusunun üçte ikisinden fazlası şehirlerde yaşar.

Kanada’nın iki resmî dili vardır: İngilizce ve Fransızca.

Kanada’da eğitim imkanı sunan dil okullarının sağlamış olduğu fiziksel imkanlar, eğitim sistemi, sosyal aktiviteleri, gezi faaliyetleri, konaklama seçenekleri gibi; öğrenciler için her biri çok önemli konuların tamamında belirli bir kalite standardını yakalamış olanlar Languages Canada tarafından denetlenmekte ve akredite edilmektedir.

King George International College - TORONTO

King George International College - TORONTO

kanada

Şehir Hakkında:

Toronto, Kanada’nın en büyük şehri ve ticaret merkezi, Ontario eyaletinin başkentidir. Nüfusu yaklaşık 6 milyondur ve genelde İngilizce konuşulur. Gelişmiş bir ulaşım ağına sahiptir; yeraltında alışveriş merkezleri ve metro istasyonları vardır. Son derece güvenli bir yerdir, suç oranları çok düşüktür.

Her yıl yüzlerce öğrenci dil eğitimi için bu şehri tercih etmektedir.

Okul Hakkında:

Okul Toronto’da yer almaktadır. King George yaz kampları 1997 yılından beri her sene Temmuz ve Ağustos ayları olmak üzere kısa sürelik programlar halinde yapılmaktadır. Okulun yaz programları 1997’den beri devam etmektedir.
 
King George International Kolej yaz kampları öğrencilere güvenli ve kaliteli bir eğitimin yanı sıra eğlenceli ve güvenli bir çevre sağlar. Okul öğrencilerin güvenliği için her türlü donanıma sahiptir.

.King George yaz kampında, öğrencilere verilecek dil eğitimleri profesyonel İngilizce öğretmenleri tarafından verilmektedir. Alanında uzman olan rehber öğretmenler, öğrencileri eğitimleri süresince sürekli gözetlerler bu süre zarfında da öğrencilere danışmanlık yaparlar. Öğrenciler tüm aktivitelere rehber öğretmenlerinin eşliğinde katılır.

Program Hakkında:

 • Yaş sınırı: 12-18
 • Tarihler: Ocak – Şubat  /  Temmuz – Ağustos

Öğrenciler programa: 2 Temmuz, 8 Temmuz, 15 Temmuz, 22 Temmuz, 29 Temmuz, 5 Ağustos, 12 Ağustos ve 19 Ağustos tarihleri arasında başlayabilirler.

Okul kısa dönemlik faaliyet göstermektedir. Öğrenciler en fazla 8 hafta boyunca bu programdan yararlanabilirler.
Öğrencilere yapılacak olan sınav sonrasında, sınav sonucuna göre öğrenciler sınıflara yerleştirilirler. Her öğrenciye program sonrasında sertifika verilir.

Sınıflarda farklı ülkelerden gelen öğrenciler vardır. Sınıf mevcudu en fazla 15 kişiden oluşur.

Öğrencilere havaalanı transferi imkanı sağlayan okul aynı zamanda da öğrenciler için birçok gezi ve aktivite programları hazırlamaktadır.

Konaklama Hakkında:

Okul aile yanı ve yurt tipi konaklama olmak üzere; 2 farklı konaklama tipi sunmaktadır.

Yurt konaklama Pittman Hall Residence (Ryerson University) da yapılır.  Öğrenciler okula metro kullanarak 15-20 dk sonrasında ulaşabilirler. Yurtta kalan öğrencilerden 250 CAD depozito alınmaktadır. Bu depozito kurs sonunda oda bir zarara uğramadıysa öğrenciye teslim edilmektedir.

Öğrenciler için okul 3 öğün yemek servisini hazırlar. Gezi günlerinde ise paket servis yapılır.

Summer Camp Kapsamındaki Aktiviteler:

 • Hoş geldin ve Veda partileri,
 • Piknik
 • Yüzme
 • Wonderland Toronto Hayvanat Bahçesi gezi,
 • Kanada’nın En Büyük Fuarı’na gezi,
 • Beyzbol sanat galerisi gezisi
 • Royal Ontario Müzesi

Ücretler Hakkında:

 • 2 hafta yurt konaklamalı 2505 CAD, aile yanı konaklama 2060 CAD
 • 3 hafta yurt konaklamalı 3470 CAD, aile yanı konaklama 2770 CAD

Fiyatlara havaalanı transferleri dahildir.