Amerika

Amerika’da Konaklama

Her ülkeye giderken ya da en basitinden bir tatile gitmeden önce kalınacak yeri en ince ayrıntısına kadar düşünüp ve ayağımızı yorgana göre uzatarak bir seçim yapmanızı öneririz, çünkü çok fazla seçenek vardır ve kendinizi ona göre ayarlamanız gerekir. – Aile yanı: Eğer ki dilinizi ve arkadaş ... Devamını Oku »

Amerika’da Ulaşım

– Otobüs ile ulaşım hepinizin tahmin edebileceği gibi her taraftan, sorarak bile öğrenebileceğiniz, üstelik hep cebe uygun fiyatlarla gönül rahatlığıyla yolculuk içinde tam yerinde bir seçim olacaktır, ama her gülün dikeni olacağından sizinki de yolculuğunuzun uzun sürmesi olacaktır. Ama yabancı şehir ya seyret seyret bitmez. Ve ... Devamını Oku »

Amerika’da Parasal İşlemler

Evet, farkındayız her işin başı sağlık ama paran kadar değer biçilen bir dünyada yaşıyoruz, gerçekçi olmak lazım. Bunun için yine bazı kolay yollar var elbet. İlk olarak akla gelen bankamatik kartıyla para çekebilmek değil mi? Electro ya da Maestro kapsayan kartlar ile para çekme makuldür ve ... Devamını Oku »

Amerika’da Sağlık

Gelelim en önemli ihtiyacımızı gidermeye çalışma yollarına. Dışarıdan gelenler için tedaviler malumunuz ücretli. Muayene sonunda yapılan tetkikler ayrıntılı bir tutar çizelgesi ile size verilecektir. Çok ciddi olmayan sağlık sorunlarında kent merkezlerinde ve ya alışveriş merkezlerinde “anında müdahale merkezleri” mevcuttur. Tam aksine sizi etkileyen sağlık sorunlarında ise ... Devamını Oku »

Amerika’da Giyim ve İklim Şartları

Amerika Birleşik Devletleri’nin güney yamaçları yağışlı ve ılık, kuzeye bakan yamaçları da serin ve kış mevsiminde yoğun karla geçer. Ekvator çizgisinde olan ülkelerinde kurak ve nemli bir iklim görülür. Anlayacağınız çok farklı iklimler mevcuttur. Geleceğiniz bölgenin ortalama iklim sıcaklığına bakarak yanınızda olması gereken kıyafetleri getirmeniz yerinde ... Devamını Oku »

Amerika’da Çalışma İmkanları

Amerika’da yer alan yabancı uyruklu öğrencilerin çalışma olanakları, yasal çalışma şartlarında, kısıtlanmıştır. Ve bunun için de 1.yıldan sonra bu çalışma hakkını kullanabilirsiniz. Üniversitelerin öğrencilere ihtiyaç duydukları alanlarda, gerektiğinde bazen iyi bilgisayar kullanabilen, akıcı dil konuşabilen, motivasyonu yüksek gençlere ihtiyaç duyulabiliyor. Eğitim kurumları dışında bir yerlerde de ... Devamını Oku »

Amerika’da Gezilecek Yerler

Dünyanın 3. Büyük kıtasına gelme olanağı bulmuşken bir etrafı kolaçan etmeden olmaz değil mi gençler? Şöyle belli başlı yerlerden bahsedelim, siz zaten gezmeye bir başlayın her güzelliği fark edersiniz. Nereden başlayım, derseniz elbette ki New York-Özgürlük Anıtı, Brooklyn Köprüsü, Empire State deriz. Sonrasında Washington-Pentagon, Beyaz Saray, ... Devamını Oku »

Amerika’da Ne Yenir? Ne İçilir?

Farkındayız Amerika deyince akla ilk fast food geliyor. Doğrudur çünkü sizde fark edeceksiniz ki yemek kültürleri yok ve tatsız. Ama yine de birkaç meşhur yemeklerinden bahsetmeden geçemeyeceğiz. Kuzey Amerikan Çorbası, Kral tavuğu, Amerikan usulü kıymalı yumurta, Amerikan Usulü Sığır Pirzolası, köfteli spagetti, Sezar salatası, yeşil salata, ... Devamını Oku »

Amerika’da Eğlence Hayatı

Her köşe başındaki bilardo salonu, Las Vagas’ın kumar masaları, oyun makineleri, Florida, Ohio’daki lunaparklar, Texas’taki eski hızlı trenler, hemen hemen her eyalette bulunan barlar, diskotekler de gece hayatının süsü olmaktadır. Ama kafa dinlemek için orkestralar, bale gösterileri, caz festivalleri, anlayacağınız aradığınız her şeyi Amerika’da bulabileceksiniz. Sportif ... Devamını Oku »

ABD Temsilcilikleri

VİZE İLE İLGİLİ ABD TEMSİLCİLİKLERİ ABD Büyükelçiliği İstanbul: İstinye Mah.Kaplıcalar Mevkii No:2 İstinye İstanbul 34460 Tel. 0212- 335 9000 Fax: 0212- 251 251 2554 ABD Konsolosluğu Ankara : Atatürk Bulvarı No: 110 Kavaklıdere, Ankara Tel: 0312- 466 6110 Fax: 0312- 466 1586   Devamını Oku »