Avustralya

Swinburne University of Technology – Yüksek Lisans & Doktora

Başvuru Süreci Başvurular online olarak yapılabilmektedir. Başvuru formunu indirip gerekli belgeler ile birlikte üniversiteye posta yolu ile gönderebileceğiniz gibi online başvuru sistemini kullanarak başvurunuzu online da yapabilirsiniz. Başvuru formunuzda maximum 3 tane bölüm seçme imkânınız bulunmaktadır. Başvuru için gerekli belgeler listesi ise aşağıdaki gibidir. Transkriptlerinizin onaylı ... Devamını Oku »

Avustralya’da Ulaşım

Bu kıtada ulaşımın belkemiği özel araçtır. Herkesin en az bir tane otomobili mevcut. Çünkü toplu taşıma araçlarından otobüs, dolmuş fiyatları can yakıyor. Evet, raylı sistem var ama hala onarılmayı bekliyor, yaşlanmış gidiyor. Deniz seferleri yapılıyor ancak bu sadece başka bir ülkeye gitmek için kullanıldığından, elemek mecburiyetinde ... Devamını Oku »

Avustralya’da Parasal İşlemler

Dünya üzerinde hızlı para transfer işlemlerinin yapıldığı basit ve daha az mali eksikle gerçekleşen bir aktarım ağı var gittiğiniz yerde kullanabileceğiniz. Bunun içindir ki oluşturmanız gerek bir NETELLER e-cüzdan şıkkı var, Aynen bu şekilde internet girerseniz çıkan sayfalar size yol gösterecektir. Kendinizi daha sağlam bir kazığa ... Devamını Oku »

Avustralya’da İklim ve Hava Durumu

Öncelikle şunu unutmamak gerekir ki bu kıta dünyanın Güney Yarım Küresinde yer aldığı için mevsimler açısından bize göre tersini düşünmeliyiz. Genelde ılıman ve tropikal bir iklim tipine sahip olduğundan kışlar çok soğuk ya da yazlar çok sıcak geçmez. Yalnız dört tarafının denizlerle çevrili olmasından dolayı nemli ... Devamını Oku »

Avustralya’da Ne Yenir? Ne İçilir?

Pek fazla seçeneğiniz yok. Et tüketme konusunda rekora doğru koşmaktadır; Meat Pie, Bush Tucker-elimiz varmıyor yazmaya ama kertenkele eti olduğunu bilin ve dikkatli olun diye bilin istedik ismini…Neyse eğer ki Sydney tarafındaysanız kaya midyesi yemenizi, Brisbane bölgesinde iseniz çamur yengecini muhakkak tadın; Moreton koyu böceğini de ... Devamını Oku »

Avustralya’da Eğlence Hayatı

İlk akla gelen yelkenlerle açılmak ve kano yapmak oluyor Avustralya’da. Daha sonra bunu sörf heyecanına bırakabiliriz Palm Plajı veya kuzey kıyılarındaki Narrabeende, paten kaymakta. Eğlence anlayışınızı Kraliyet Ulusal ve Sydney Liman Parklarında yürüyüş yapmakta ya da at binmekte kullanabilirsiniz. Ocak ayında yapılan Sydney Festivali, Domaindeki açık ... Devamını Oku »

Avustralya Vizesi

Avustralya vizesine başvuru, Avustralya Büyükelçiliğinin Ankara vize ofisine yapılmaktadır. Gerekli Evraklar: 1- Evraklar En az 6 ay geçerli pasaport ve pasaportun ilk 4 ve son sayfalarının fotokopisi (Henüz pasaportu olmayanlar ikamet ettikleri il veya ilçe Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şubesi’ne 4 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanının aslı, ... Devamını Oku »

Avustralya’da Öğrencilerin Yasal Çalışma Hakkı

Öğrenci vizesi ile Avustralya’da öğrencilerin haftada en fazla 20 saat part-time bir işte çalışma izni vardır. Tatil dönemlerinde ise full-time çalışabilir. Fakat öğrenci olarak yapılan işlerden kazanılacak para sadece günlük cep harçlıklarını öğrenci mutlaka okul ve konaklama ücretlerini kendisi karşılamalıdır. Öğrenci vizesindeki çalışma iznini öğrenci derslerine ... Devamını Oku »

Avustralya’da Dil Eğitimi

Son 10 yıldır yaşam kalitesinin yüksek, keyifli, eğitim standartları yüksek ama maliyetlerinin düşük oluşu nedeniyle İngilizce öğrenmek isteyenler tercih edilmeye başlayan doğal güzellikleri ile ünlü Avustralya; özellikle uzun dönemli İngilizce eğitimine ihtiyaç duyan dil öğrencileri için tavsiye edilmektedir. Çok sayıda özel dil okulunun yanında üniversiteler bünyesinde ... Devamını Oku »