Avustralya

Swinburne University of Technology – Yüksek Lisans & Doktora

Başvuru Süreci Başvurular online olarak yapılabilmektedir. Başvuru formunu indirip gerekli belgeler ile birlikte üniversiteye posta yolu ile gönderebileceğiniz gibi online başvuru sistemini kullanarak başvurunuzu online da yapabilirsiniz. Başvuru formunuzda maximum 3 tane bölüm seçme imkânınız bulunmaktadır. Başvuru için gerekli belgeler listesi ise aşağıdaki gibidir. Transkriptlerinizin onaylı ... Devamını Oku »

Avustralya’da Konaklama

Aile yanında konaklama seçeneğinin makul bir karar olduğunu dudaklarınızın kıpırtısından anlıyoruz. Evet, gençler çoğu ülkelerde olduğu gibi Avustralya’da da bu şansınız elinizden alınmış değil. O kadar mükemmel şartlar beklemeyin, ama kötü durumlar da yok. Size verilecek bir odaları elbette ki mevcut, içinde çalışma masası, dolap, yatak ... Devamını Oku »

Avustralya’da Ulaşım

Bu kıtada ulaşımın belkemiği özel araçtır. Herkesin en az bir tane otomobili mevcut. Çünkü toplu taşıma araçlarından otobüs, dolmuş fiyatları can yakıyor. Evet, raylı sistem var ama hala onarılmayı bekliyor, yaşlanmış gidiyor. Deniz seferleri yapılıyor ancak bu sadece başka bir ülkeye gitmek için kullanıldığından, elemek mecburiyetinde ... Devamını Oku »

Avustralya’da Parasal İşlemler

Dünya üzerinde hızlı para transfer işlemlerinin yapıldığı basit ve daha az mali eksikle gerçekleşen bir aktarım ağı var gittiğiniz yerde kullanabileceğiniz. Bunun içindir ki oluşturmanız gerek bir NETELLER e-cüzdan şıkkı var, Aynen bu şekilde internet girerseniz çıkan sayfalar size yol gösterecektir. Kendinizi daha sağlam bir kazığa ... Devamını Oku »

Avustralya’da İklim ve Hava Durumu

Öncelikle şunu unutmamak gerekir ki bu kıta dünyanın Güney Yarım Küresinde yer aldığı için mevsimler açısından bize göre tersini düşünmeliyiz. Genelde ılıman ve tropikal bir iklim tipine sahip olduğundan kışlar çok soğuk ya da yazlar çok sıcak geçmez. Yalnız dört tarafının denizlerle çevrili olmasından dolayı nemli ... Devamını Oku »

Avustralya’da Gezilecek Yerler

Sidney Limanı ve Opera Binası, Bondi Plajı, Darling Harbour bahçeleri, müzeleri, Kraliyet Ulusal Parkı,  Uluru Ayers Rock, Melbourne-St. Kilda Lunaparkı, Melbourne Müzesi ve Hayvanat Bahçesi, Perth- Batı Avustralya Akvaryumu, Londra Mahkemesi, Darphanesi, Margaret Nehri, Kangaroo Adası ve daha araştırılıp buraya sığmayacak bir çok mekanla bir yerden ... Devamını Oku »

Avustralya’da Ne Yenir? Ne İçilir?

Pek fazla seçeneğiniz yok. Et tüketme konusunda rekora doğru koşmaktadır; Meat Pie, Bush Tucker-elimiz varmıyor yazmaya ama kertenkele eti olduğunu bilin ve dikkatli olun diye bilin istedik ismini…Neyse eğer ki Sydney tarafındaysanız kaya midyesi yemenizi, Brisbane bölgesinde iseniz çamur yengecini muhakkak tadın; Moreton koyu böceğini de ... Devamını Oku »

Avustralya’da Eğlence Hayatı

İlk akla gelen yelkenlerle açılmak ve kano yapmak oluyor Avustralya’da. Daha sonra bunu sörf heyecanına bırakabiliriz Palm Plajı veya kuzey kıyılarındaki Narrabeende, paten kaymakta. Eğlence anlayışınızı Kraliyet Ulusal ve Sydney Liman Parklarında yürüyüş yapmakta ya da at binmekte kullanabilirsiniz. Ocak ayında yapılan Sydney Festivali, Domaindeki açık ... Devamını Oku »

Avustralya Vizesi

Avustralya vizesine başvuru, Avustralya Büyükelçiliğinin Ankara vize ofisine yapılmaktadır. Gerekli Evraklar: 1- Evraklar En az 6 ay geçerli pasaport ve pasaportun ilk 4 ve son sayfalarının fotokopisi (Henüz pasaportu olmayanlar ikamet ettikleri il veya ilçe Emniyet Müdürlüğü Pasaport Şubesi’ne 4 adet vesikalık fotoğraf, nüfus cüzdanının aslı, ... Devamını Oku »