İngiltere

İngiltere’de Master

İngiltere’de Master Eğitim alanında Dünya çapında isim yapmış ülkeler arasında ilk sıralarda yer alan İngiltere, yurtdışı lisans sonrası eğitim planlayan öğrenciler tarafından oldukça sık talep görmektedir. Güneş batmayan ülke olarak da bilinen İngiltere global anlamda birçok sektörün merkezi konumundadır. Ekonomi, sanat, teknoloji ve bilim gibi alanlarda ... Devamını Oku »

University of West Scotland (London Bridge Kampüsü) MBA Yüksek Lisansı

MBA programları International business, Marketing ve Finance’dır. MBA programları 1 yıllıktır. Toplam ücretleri £6450’dur. Üstelik öğrencilere yasal olarak haftalık 20 saat çalışma izni verilmektedir Programların başlangıcı Nisan ayındadır. Program sonunda University of West Scotland diplomasi alınacaktır. İngilizce dil sınavı kriteri ise şöyledir; IELTS 6.0 (her bolumden minimum 5.5) ... Devamını Oku »

University of Southampton – Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi

Postgraduate Taught ve Research Programları İçin Başvuru Süreci Başvurular https://studentrecords.soton.ac.uk/BNNRPROD/bzsksrch.P_Search online sistem üzerinden yapılmaktadır. Türk öğrenciler için giriş şartları aşağıdaki gibidir. Master programları için 4.0 üzerinden en az 3.0 olan bir lisans diploması Doktora programları için iyi sayılabilecek derecede lisans ve master mezuniyet notu ve güçlü ... Devamını Oku »

University Of East Anglia – Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi

Postgraudate Taught Programları Başvurular online şekilde yapılmaktadır. Akademik geçmişinizle alakalı bazı dökümanları başvuru esnasında sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Dökümanlarınızın formatı doc, wpd, rtf, xls, pdf, docx, xlsx, txt, jpg, pict, gif, bmp, tif, veya png formatlarından birisi olmalıdır ve her belge  maximum 2MB olmalıdır. Gerekli dökümanların listesi ... Devamını Oku »

Queen Mary University of London – Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi

Diğer üniversitelerde olduğu gibi, Queen Mary’de de başvurular internet üzerinden yapılabilmektedir. Posta yoluyla başvuru yapmak isteyen adaylar ise web sitesinden Application Form’u indirip doldurmaları ve aşağıdaki listede belirtilen belgeler ile birlikte göndermeleri gerekmektedir. Online başvuru yapan adaylar ise belgeleri sisteme yüklemelidirler. Fakat öncelikle web sitesinden alan ... Devamını Oku »

University of Glasgow-Yüksek Lisans ve Doktora Eğitimi

Başvuru Süreci Başvurular online yapılmaktadır. Herhangi bir Postgraduate Taught programına başvurmak için aşağıdaki belgeleri sisteme yüklemeniz gerekmektedir. Lisans transkriptiniz (orijinal belgenin renkli taratılmışı olmalıdır) ve resmi çevirisi Lisans diplomanız (orijinal belgenin renkli taratılmışı olmalıdır) ve resmi çevirisi  2 adet referans mektubu Üniversite hocalarınızdan veya çalışıyorsanız çalıştığınız ... Devamını Oku »

University of Aberdeen – Doktora ve Yüksek Lisans Eğitimi

Başvuru Süreci; Başvuru online olarak yapılmaktadır. Sisteme gerekli belgeleri yükleyerek başvurunuzu tamamlamanız gerekmektedir. Bu belgeler; Tamamlanmış bir online başvuru formu Akademik transkript ve mezuniyet belgeniz Motivasyon mektubu Bu belgeler her başvuran adaydan istenmekle birlikte bunlara ek olarak yabancı öğrencilerden başka belgeler de istenmektedir. Bunlar ise; İngilizce ... Devamını Oku »

İngiltere’de Ulaşım

İngiltere’de Ulaşım İngiltere’de ulaşım türleri kullanım amacına göre değişmekle beraber çok gelişmiştir. En çok kullanılanlar ise metro ve otobüstür. Bunu dışında bisiklet ve taksi de kullanılabilir. Trafikteki önemli husus, Türkiye’nin aksine İngiltere’de ulaşımın soldan akmasıdır. Ancak İngilizler’in trafik kurallarına yüksek oranda uyduğunu da belirtmek gerekir. Tren ... Devamını Oku »

İngiltere’de Bankacılık

İngiltere’de Bankacılık Yurtdışına çıkınca yapılması gereken ilk işlerden biri de bankacılık işlemleridir. İngiltere’nin para birimi Pound’dur ve giderken en az sizi birkaç gün idare edebilecek kadar para bulundurmanız tavsiye edilir. İngiltere’de Banka hesabı açma işlemleri sırasında sizden pasaportunuz ve kurs veya okulunuzun tarafından bankaya özel olarak ... Devamını Oku »

İngiltere’de İklim ve Hava Durumu

İngiltere’de İklim ve Hava Durumu İngiltere, iklim olarak Türkiye’den daha soğuk ve dört mevsim yağış alan bir ülkedir. Ilıman iklimin görüldüğü adada deniz etkileri görülür. Yazın ortalama 20-25 derece, kışın ise ortalama 0-5 derecede seyreder. İngiltere’de bulunan kişiler genellikle yanlarında şemsiye bulundururlar. Çünkü ne zaman yağmur ... Devamını Oku »