İspanya

Konukseverlik, güneş, dans, müzik, eğlence: İspanya

İspanyolca Dil Eğitimi Konukseverlik, güneş, dans, müzik, eğlence, birbirinden renkli dünya mutfağı, güzel plajlar dendiği zaman akla gelen ilk ülkelerden biridir İspanya. İspanya, Avrupa ve Afrika ülkeleri arasında önemli bir geçmişe sahip olan, uzaktan bakıldığında sakin bir ülkeye benzeyen ama sınırlarından içeriye adım attığınız anda İspanyolların ... Devamını Oku »

Graduate School of Barcelona

GSM Barselona’daki bütün master programları uluslararası araştırmalar ve deneyimler sonucunda oluşturulmuştur ve master programları İngilizce sunulmaktadır. Sürekli güncellenen bağlantıları sayesinde öğrencileri güncel iş hayatından ve profesyonel markaların tecrübelerinden haberdar etmektedir. Bütün master programlarının içerikleri farklı olmasına rağmen odak noktaları aynıdır; Avrupa Birliği ve Uluslararası İşletme. Tüm ... Devamını Oku »

BARCELONA SCHOOL OF MANAGEMENT’DA İŞLETME YÜKSEK LİSANSI

Barcelona School of Management, eğitim kalitesiyle dünya çapında tanınan, İspanya’nın en iyi üniversitelerinden  Unıversitat Pompeu Fabra’nın bünyesinde bulunan İşletme Yüksek Okuludur. Hem İngilizce eğitim veren  bir çok yüksek lisans ve doktora programına sahip olması hem de kaliteli eğitimi sebebiyle okuyan öğrencilerin büyük çoğunluğu  Dünyanın dört bir ... Devamını Oku »

İspanya’da Erasmus Staj İmkanı!

İspanya’nın gözde şehirlerinden Barselona, Akdeniz kıyısındaki en önemli liman ve ticaret merkezidir. Kendine özgü kültürü ve güzelliğiyle ün yapmıştır. 1450’de kurulmuş olan Barselona Üniversitesi ve 1968’de kurulan Özerk Barselona Üniversitesi kentin önde gelen bilim ve araştırma kurumlarındandır. Kentte birçok müze, kilise, mimari açıdan özel örnekler sayılan ... Devamını Oku »

İspanya’da Konaklama

Evet, yurtdışı gençliği! İlk olarak halletmemiz gereken durum barınma meselesi olduğundan açıklamanın başında bu durumu yazalım dedik. – Aile yanı: Elbette ki bu ülkede de böyle bir avantaj mevcut. Ama biraz pansiyon şeklinde olmaktadır. Yani tek veya çift kişilik odalarda, bütün ya da yarım gün şeklinde ... Devamını Oku »

İspanya’da Ulaşım

İlk akla gelen İspanya ülkesini tamamıyla saran metro hatlarıdır. Hem çok uygun fiyat ile birkaç gün kaçamak yapabileceğiniz bir araç ve biletler büfelerde ve metro durak yerlerinde satılmaktadır. Yolculuk zamanları, yani çalışma saatleri de firmaya göre ayarlanmış olup takip etmenizde fayda var, Bir de eğer mümkünse ... Devamını Oku »

İspanya’da Parasal İşlemler

Bankacılık faaliyetleri biraz karmaşık gözükse de aslında, Türkiye’deki PTT Genel Müdürlüklerine başvurarak; Almanya, İtalya ve diğer bazı ülkelerde de geçerli sayılan EUROGİRO (Avrupa Posta Bankaları ve Çek Merkezleri Bilgisayar Şebekesi) ile her türlü para transferini gerçekleştirebilirsiniz, kur farkı ödemeden hem de. Bunun içinde Türkiye’den Vısa (Direct ... Devamını Oku »

İspanya’da Sağlık Hizmetleri

İspanya’da yaşayan tüm insanlar İspanya Ulusal Sağlık Hizmetlerinden bütünüyle yararlanabilmektedir. Her sokakta kabaca ayakta tedavi diye adlandırılan sağlık merkezleri bulunmaktadır ve randevu izni şarttır. Tedavi ücretleri genel vergilerden alınan paya göre veya Türkiye’den yapacağınız yurtdışında da geçerli olabilecek bir sigortayla halledilmektedir ve vatandaşlar arasında hiçbir ayrım ... Devamını Oku »

İspanya’da İklim

Kış ve yaz aylarının ılıman geçtiği İspanyada bavulunuzu kazak, kaban, patik üçlemesiyle doldurmanıza gerek yoktur. Kendinizi Türkiye’nin Akdeniz Bölgesinde olacağınızı düşünerekten kıyafet seçimini ona göre yapınız deriz. Ama lütfen yağmurluk ya da bir şemsiyenizin yanında olmasına dikkat ediniz. Devamını Oku »

İspanya’da Gezilecek Yerler

Bir ülkeye geldik, başkentinden başlamak yerinde bir karar olamaz mı? Madrid’in meşhur meydanı Plaza Mayor, kraliyet sarayı Palacia Real, en meşhur kavşağı Plaza de Espana, Prado Müzesi, Retiro parkı…İspanya’nın ressamlarıyla yeri olan Barselona’dan devam edersek Sagrada Familia, La Rambla caddesi, Casa Mila…Valencia’nın katedralleri, bazilikaları, modern sanat ... Devamını Oku »