İtalya

IED Istituto Europeo di Design

İngilizce Master Programları aşağıdaki gibidir. – Fashion Design – Milan – Fashion Marketing – Milan – Fashion Communication and Styling – Milan – Product Design – Milan – Interior Design – Milan Başlangıç Tarihleri: 29-01-2016  Süre: 12 ay – Full time | Master programlarının ortalama ücreti 19.000 ... Devamını Oku »

İtalya’da Tasarım Okulu – DOMUS Academy

Dizayn Alanında Sunulan Programlar  Master Programları Ortalama master ücretleri 27.000 €’dur – Master in Car & Transportation Design – Master in Product Design – Master in Interaction Design – Master in Interior & Living Design – Master in Visual Brand Design  . Son başvuru tarihleri:  Eylül başlangıçlı ... Devamını Oku »

Istituto Superiore di Design (ISD)

İtalya’nın en büyük 3. şehri olan Napoli’de bulunan ve Grafik, Tasarım ve Moda alanlarında eğitim veren bir akademidir. Okulun amacı bu bölümlerde piyasaya yetişmiş bireyler sunmaktır. 1989 yılında kurulmuştur. ISD bünyesindeki tüm programlar İtalyanca olmakla beraber aynı zamanda International öğrenciler için simultane çeviri ile İngilizceye çevrilmektedir. ... Devamını Oku »

İtalya’da Konaklama

Bir Akdeniz ülkesi olarak sayılan bu kentin konaklama konusunda hiçbir sıkıntısı yoktur. Kalacağınız süreye uygun olarak seçme hakkı yine size aittir. Ne olursa olsun kendiniz için en mantıklı kararı vermelisiniz ki çünkü yeni bir hayata başlamak için yaşadığınız ortam çok ciddi bir öneme sahiptir. Aile yanını ... Devamını Oku »

İtalya’da Ulaşım

Burada ulaşım deyince ilk akla gelen sıfır ya da 2. el bisiklet almak oluyor ki bunun için yol durumundan trafik lambalarına, levhalardan taşıtların anlayışına kadar her durum tam yerinde. Hem gezerek görmek hem de çevreye vereceğiniz minimum zararla kendinizi daha keyifli hissedebilirsiniz. Üniversitelerin girişinde, istasyonların önünde ... Devamını Oku »

İtalya’da Parasal İşlemler

Her türlü para transferini bu şehirde güvenli 2 yolla gerçekleştirebilirsiniz: Western Union ile hem hafta içi açık olan bankalardan hem de TEB’in internet bankacılığından halledebilirsiniz. Eurogiro diye adlandırılan yani Elektronik Havale Hizmeti Veren Ülkeler aracılığıyla nüfus cüzdanınızı ya da pasaportunuzu götürerek yapabilirsiniz. Aman bunun için önce ... Devamını Oku »

İtalya’da Gezilecek Yerler

Elinize bir rehber kitabı ya da bir pusula alın, şehrin büyüsüne kapılıp kaybolma ihtimaliniz olabilir. Ve direk Roma’da açın gözlerinizi. Nereden başlayım demeyin, Colosseo (Kollezyum) size göz kırpacaktır zaten ya da San Pietro Bazilikası ya da Vatikan Müzeleri hiç olmadı Aşk Çeşmesi en kötü ihtimal Antik ... Devamını Oku »

İtalya’da Sağlık

Sağlık hizmetlerinden faydalanmak yurt dışına gidenler için pek de kolay oluyor. Gitmeden önce yurt dışında geçerliliği olana bir sigorta acentesinden bunu halletmeniz gerekiyor. Oraya gidince cebinizden çıkacak, ama Türkiye’ye döndüğünüzde harcadığınız kadar parayı dokümanlarla ya da faturalarla beyan ederek geri alabiliyorsunuz. Ülkemiz Avrupa Topluluğu’nun bir üyesi ... Devamını Oku »

İtalya’da İklim

Tipik bir Akdeniz ikliminin hüküm sürdüğü topraklarda yer almaktadır. Yazlar kurak ve sıcak; kışlar ılık ve yağışlı geçmektedir. Yolunuz Kuzey İtalya’ya düşerse ve bu kış ayına denk gelmişse mümkünse yanınıza kalın giysiler almanızı öneririz. İtalya’nın orta kesimlerine yolunuz düşmüşse de giderken bir meyve sepeti alın, bahçelerin ... Devamını Oku »

İtalya’da Ne Yenir? Ne İçilir?

Yemek yemeye gittiğiniz yerde size gelen menüden öncelikle aperatifler diye adlandırılan sıcak-soğuk mezelerden seçiniz. Daha sonra makarna ya da pizza çeşitlerinden tercih yapabilirsiniz. Ama değişik tatlar denemek istiyorum diyorsanız Caponata (patlıcan yemeği), Pesto Soslu Sulu Köfte(zeytinyağlı Foccocia ekmeğini de yiyebilirseniz arada), patatesli Ravioli (İtalyan mantısı), kıymalı/tavuklu ... Devamını Oku »