İtalya’da Ulaşım

Burada ulaşım deyince ilk akla gelen sıfır ya da 2. el bisiklet almak oluyor ki bunun için yol durumundan trafik lambalarına, levhalardan taşıtların anlayışına kadar her durum tam yerinde. Hem gezerek görmek hem de çevreye vereceğiniz minimum zararla kendinizi daha keyifli hissedebilirsiniz. Üniversitelerin girişinde, istasyonların önünde rahatlıkla bulabileceğiniz bir ulaşım aracıdır.

Bu bisiklet işi beni yorar mı diyorsunuz, o zaman toplu taşıma araçlarına yönelin. Her tarafta tıpkı İstanbul TEM otoyolu gibi işlemektedir. Yeni gelenler için günlük veya üç günlük otobüs biletlerinde cebe uygun indirimler vardır. En azından çevrenizi tanıyana kadar büyük yolculuk masraflarından kurtulabilirsiniz.

Biz bu işi biraz daha büyütelim. Şehrin kalabalığını azaltmak için yapılan yer altı trenlerini de kullanabilirsiniz. Tüm metro gar girişlerinden temin edeceğiniz biletler yer almaktadır. Ayrıca kentin size sunduğu güzelliklerden birisi banliyö trenleridir. Belirli vakitlerde ve zamanında hareket eden. Diğeri de metronun erişemediği yerlerde kullanılan tramvaylardır.

Unutmadan geçemeyeceğiz İtalya’nın meşhur olan taksileri.  Her taraftalar ve fiyatları da sizler için uygun olacaktır. Tek negatif yanı gece 12’den sonra taksiler kayboluyorlar, iş yapılmıyor.