Kanada

ILAC International College – School Of Service Excellence

ILAC dil okulu Kuzey Amerika’nın 5 defa en iyi dil okulu seçilmekle birlikte bu diploma programı ile bir daha kalitesini kanıtlamış durumdadır. ILAC, 15 yılı aşan deneyimiyle Kanada’nın lider eğitim kurumları arasında yerini almış, birçok kuruluş tarafından tanınmış ve bu kuruluşlar tarafından çeşitli ödüllere aday gösterilmiştir. ILAC, ... Devamını Oku »

Kanada’da Konaklama

En güvenli konaklama seçeneklerinden biri şüphesiz ki aile yanında kalmaktır. Bu size hem kullanılan dilin gelişmesine hem de değişik kültürleri en doğal haliyle gözlemlemenize imkân sağlayacaktır. Kanada’daki aileler bir üst model teşkil ederek yanlarında kalacak öğrenciye mobilyalı bir düzen kurmuşlardır, verdikleri yatak, nevresim, temiz havlu yanında. ... Devamını Oku »

Kanada’da Ulaşım

Bu ülkede etrafı bir demirden ağ gibi saran tren seferleri ya da kısa mesafeler arası tramvay sistemi başlıca ulaşım kaynağıdır. Hem öğrenilmesi kolay hem de siz gençler için indirimli şıklarıyla dilediğiniz yere vaktinde varabileceğiniz bir yol. Araç kiralama işini de üstlenebilirsiniz ve de ehliyetiniz varsa işiniz ... Devamını Oku »

Kanada’da Parasal İşlemler

Türkiye’de HSBC veya Garanti bankasından açacağınız hesaptan (muhakkak Kanada’da geçerliliğini teyit edin) dilediğiniz gibi Kanada’daki bu iki bankaya içeriden giriş yaparak ya da Türkiye’den yatırıldığında %10’luk bir para kesilmeyle ATM’lerden her vakit para çekim yapabilirsiniz. Western Union, bu aralar her yerde karşımıza çıkan bu durum para ... Devamını Oku »

Kanada’da Sağlık Hizmetleri

En başta hemen vurgulayalım gitmeden önce eğer ki mümkünse Türkiye’den Kanada’da geçerli olacak bir sağlık sigortası yaptırmanızı öneririz. Yoksa çok fazladan bir para ödeyebilirsiniz muayene sonrası. Ama unutulmamalıdır ki sağlık sigortası için uygulanan şartlar her bölgede farklılıklar gösterdiğinden kapsamlı bir araştırma yapmanız gerekmektedir. Diş kontrolleri yapacağınız ... Devamını Oku »

Kanada’da İklim

Kanada Türkiye’de olduğu gibi 4 mevsimi içerisine alan ender ülkelerden biri konumundadır. Yazları kavurucu; kışları da dondurucudur. Bu yüzdendir ki hangi mevsimlerde Kanada’da olacaksanız ona göre kıyafet getirmelisiniz. Mağdur olmanızı istemeyiz. Devamını Oku »

Kanada’da Gezilecek Yerler

Kuzey Amerika’ya özellikle de Kanada’ya kadar gelmişken Toronto eyaletindeki Niagara Şelalesini görmemezlik inanın Türkiye’ye döndüğünüzde ayıplanacaktır. Tek mevcut teknesiyle ( Maid of the Mist) ufuklara açılıp şelalenin tatlı serinliğini teninizde hissetmelisiniz. Toronto’ya gelmişken Canadian National Kulesini en uzun kemiksiz (desteği olmayan) bu binasını da ziyaret etmelisiniz, ... Devamını Oku »

Kanada’da Ne Yenir? Ne İçilir?

Kanada’da yenebilecek siz Türkiye’den gidecekler için öyle ahım şahım değildir. Yine de bizim damak tadımıza uygun Ginger Beef (sığır eti etrafına biberlerle süslenmiş, hafif sirkeli yemek), Haalifax Donair (etli, peynirli, sebzeli,  soğanlı, ortaya karışık dürüm), Canadian Bacon Strata (ince dilimlenmiş jambonlar), Tütsülenmiş Montrel Etli Sandviç ana ... Devamını Oku »

Kanada’da Eğlence Hayatı

Kanadalılar veya artık Kanadalı olma yolunda gidenler için her an bir eğlencedir aslında. 18 yaşından büyükseniz her şekilde barlara gidebilirsiniz. Kimisi gündüz boyunca açık, kimisi gece vardiyasında, kimisi kafasına göre kapalı, kimisi memur kafası ile açıp kapayan enteresan durumlarda olunabiliyor. Casinoları da var, jazz barları da. ... Devamını Oku »