Work & Travel

Work & Travel Nedir

Work & Travel Nedir? Amerika’da çalışırken gezmek ister misiniz? Work and Travel Programı yani WAT; Amerika’da sezonluk işlerde çalışabileceğiniz ve orada bulunduğunuz süre içinde cep harçlığınızı çıkararak size gezme fırsatı sunan kültürel bir değişim programıdır. WAT programı üniversite öğrencilerine 1. Pratik İngilizcelerini geliştirme, 2. Farklı kültürleri ... Devamını Oku »

Nerede Çalışabilirim

Nerede Çalışabilirim? Restoran ve Kafeler İşte en çok tercih edilen işlerden biri. Özellikle çok çalışmak isteyen ve kazancım biraz daha yüksek olsun diyen öğrencilerin ilk tercihidir. Restoran ve kafelerde; komilik, garsonluk, kasiyer ve bulaşıkçı olarak çalışılabilmektedir. Genellikle işveren İngilizce dil düzeyi ve varsa tecrübeye göre işlere ... Devamını Oku »

Kimler Katılabilir Kimler Katılamaz

WAT’a Kimler Katılabilir? 1- WAT programına 4 yıllık örgün eğitim veren üniversitelerin hazırlık, 1, 2 ve 3. sınıf öğrencileri ile Meslek Yüksek Okulu 1. sınıf öğrencileri katılabilir. *Son sınıf öğrencileri mezuniyet ve genel durumlarına göre incelenerek kabul alabilmektedirler. 2- Yüksek lisans programlarının 1. yılında okuyan öğrenciler ... Devamını Oku »

Çalışma Saatleri ve Gelir

ÇALIŞMA SAATLERİ VE ORTALAMA GELİR (US $) Günde ortalama 6-8 saat,haftada 35-40 saat çalışılır.ANCAK,eğer isterseniz ve işvereninizin de ihtiyacı varsa bu sürenin üzerine çıkabilirsiniz ya da ikinci bir işe yasal olarak girebilirsiniz.İkinci işlerde çalışan öğrencilerin gelirleri oldukça artmakta ve program süresince edindikleri kazançlar $5000-$7000 gibi rakamlara ... Devamını Oku »